Natalia Bogucka| 

Koronawirus. Wielka Brytania prosi o pomoc emerytowanych lekarzy

220

Wielka Brytania zwraca się z prośbą o pomoc w walce z koronawirusem do emerytowanych lekarzy i pielęgniarek. Wcześniej rząd zobowiązał się, że zapewni szpitalom wystarczającą ilość sprzętu ochronnego.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii
Koronawirus w Wielkiej Brytanii (Getty Images, Boston Globe)

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Do 65 tys. emerytowanych lekarzy i pielęgniarek wysłano listy z prośbą o pomoc i powrót do pracy.

Gdy służba zdrowia przygotowuje się do radzenia sobie z największym globalnym zagrożeniem dla zdrowia w jej historii, moje przesłanie do byłych kolegów brzmi: "Twój NHS Cię potrzebuje" - powiedziała Ruth May, naczelniczka wydziału pielęgniarek w ministerstwie zdrowia w Anglii.

Brytyjskie media podają, że państwo może prosić o pomoc inne grupy. Do pracy mogliby również wrócić emerytowani pracownicy pogotowia ratunkowego i strażacy poniżej 70. roku życia. Władze oferują także tymczasową pracę dla studentów ostatniego roku medycyny i pielęgniarstwa.

Rząd Wielkiej Brytanii zobowiązał się do zwiększenia dziennej liczby wykonywanych testów na koronawirusa do 25 tys. Przekazał także, że od środy do szpitali wysłano 2,6 miliona masek ochronnych i 10 tys. butelek z płynem do dezynfekcji rąk.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Na Wyspach potwierdzono 3297 przypadków koronawirusa. 145 osób zmarło. Wyleczono 67 pacjentów.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Jak dziś wygląda praca ratowników medycznych? #NieKłamMedyka

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić