Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus: mężczyźni umierają dwukrotnie częściej niż kobiety

458
Podziel się:

Lekarka Donalda Trumpa podzieliła się z opinią publiczną niepokojącym spostrzeżeniem. Jak twierdzi, śmiertelność u mężczyzn zarażonych koronawirusem jest dwukrotnie wyższa niż u kobiet. Ta zależność dotyczy każdej grupy wiekowej.

Koronawirus: mężczyźni umierają dwukrotnie częściej niż kobiety
(Getty Images, Chung Sung-Jun)

Doktor Deborah Birx przedstawiła swoje obserwacje podczas konferencji prasowej w Białym Domu. Lekarka powołała się na dane dotyczące koronawirusa z Włoch. Dotychczas zmarło tam 4032 z ponad 47 tysięcy zarażonych.

We Włoszech widzimy kolejny trend. Śmiertelność u mężczyzn wydaje się dwukrotnie większa niż u kobiet – i to w każdej grupie wiekowej – zauważyła Brix.

Koronawirus: kto jest w grupie ryzyka?

Deborah Brix podkreśliła, że ani kobiety, ani mężczyźni – niezależnie od wieku – nie mogą czuć się bezpiecznie. Lekarka zdementowała doniesienia medialne, że pandemii powinni obawiać się wyłącznie starsi ludzie. Zaznaczyła, że koronawirusem zarażają się zarówno 20-, jak i i 60-latkowie.

Zobacz także: Zobacz też: Objawy koronawirusa. Tak choroba niszczy organizm dzień po dniu

Nie interpretuj łagodnych objawów jako braku zarażenia albo odporności na wirusa – oświadczyła Deborah Brix na spotkaniu w Białym Domu.

Jak twierdzi Brix, większość młodych dorosłych ostatecznie wraca do zdrowia. Podkreśliła, że aby powstrzymać pandemię, wszyscy Amerykanie muszą połączyć siły. Pochwaliła postawę obywateli, którzy dla wspólnego dobra zamknęli prowadzone przez siebie restauracje i bary - informuje "New York Post".

Amerykanie mają się czego obawiać. W całych Stanach Zjednoczonych odnotowano 16 609 przypadków zarażenia koronawirusem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić