Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Koronawirus w Niemczech. Domy publiczne w tarapatach

444
Podziel się:

Koronawirus uderza w każdą gałąź biznesu. W Niemczech, gdzie prostytucja jest w pełni legalna, państwo zarządziło zamknięcie wszystkich domów publicznych. W związku z tym, branża przeżywa głęboki kryzys i znów przenosi się do podziemia.


Koronawirus w Niemczech. Domy publiczne w tarapatach
(East News)

W ramach walki z epidemią koronawirusa, niemieckie władze zdecydowały o zamknięciu do odwołania szkół, centrów handlowych, stadionów sportowych, ale również domów publicznych.

W Niemczech są one w pełni legalne, a prostytucja jest uregulowana prawnie już od końca lat 80. Prostytutki i domy publiczne muszą płacić podatki. Pracownicy seksbiznesu mają możliwość zakładania związków zawodowych, posiadają określone prawa i obowiązki regulowane umową. Szacuje się, że zatrudnionych w płatnej miłości jest około 200 tysięcy osób, w przeważającej większości, choć nie tylko, kobiet.

Jednak epidemia koronawirusa sprawia, że straty w tej branży są gigantyczne. Prostytutki narzekają, że na ulicy nie ma ludzi, w związku z czym brak jest potencjalnych klientów. Z braku domów publicznych, jest to jedyna legalna forma oferowania usług seksualnych.

Zobacz także: Starożytny Rzym: prostytucja tańsza od chleba

Prostytucja w Niemczech

W sprawie wypowiedziała się rzecznik niemieckiego Związku Pracowników Usług Erotycznych i Seksualnych, Bleier Wilp. Stwierdziła ona, że pracownice tego sektora boją się o swoją egzystencję.

Wycofujemy się z branży z powodów bezpieczeństwa. Niektóre z nas wymagają od klientów dezynfekcji, co jest, zdaniem ekspertów dobrze zapobiega zarażeniu w trakcie zbliżenia fizycznego - mówi Wilp.

Niektórzy właściciele domów publicznych zwrócili się, wzorem innych przedsiębiorców, o pomoc do rządu. Tak postąpił właściciel największego takiego przybytku w kraju, znajdującej się w Kolonii "Paschy", Armin Lobsheid. Jak pisze "Die Welt" złożył on wniosek o państwową dotację od utraconych zarobków, aby jego biznes mógł przetrwać trudny okres epidemii. W "Paschy" pracuje około 100 kobiet, w większości z Bułgarii i Rumunii.

Zawód ten schodzi więc do podziemia. Jak donosi "Die Welt", w obliczu braku klientów, ceny usług prostytutek spadają, a sama kontrola policji oraz służb sanitarnych nad branżą staje się bardzo trudna. Kobiety zaczynają działać półlegalnie, szukając klientów na ulicach i w internecie oraz przyjmując ich w prywatnych mieszkaniach. Tworzy to wysokie ryzyko szerzenia się wirusa. Prostytucja bowiem, z oczywistych powodów, jest jedną z najbardziej niebezpiecznych epidemicznie profesji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(444)
Andrzej W
2 lata temu
ja i bez koronawirusa bym się brzydził. Poza tym co to za frajda z prostytutką ?
arek
2 lata temu
jakim to trzeba byc pustakiem zeby taki temat poruszyc
Marek
2 lata temu
To jest Natura,ale stała się i powoduje dużo zła! Niech się skończy!!
FRAU
2 lata temu
MAKRELA widzisz co uczyniłaś - wszystko przez ,,TĘCZOWĄ ZARAZĘ ŚMISZKA I BIEDRONIA " ??/
Ugryźć
2 lata temu
Dmuchane lale są bezpieczniejsze trza tylko nie zapomnieć okna zamknąć bo lubią niekiedy wyfrunąć
Normal
2 lata temu
I to jest problem :)
znawca
2 lata temu
Łączmy się w cierpieniu pedofilii z sekty kk , brak dzieci w pobliżu, położy na łopatki szerzenie "wartości " vtykanskich tzw. chrystianizacji pinokiowskiej !!
Zenek
2 lata temu
Ta zdjęciu to Polka. Chyba ją znam.
sam
2 lata temu
Dobry rynek dla joysticków nowego typu :)
MOHER
2 lata temu
No tak prostytucja to jest bardzo istotne kit że ludzie nie maja pracy,chleba, młodzież nie chodzi do szkoły ważne że prostytucja nie kwitnie no super temat to moze napiszecie że sprzedaż narkotyków nie kwitnie takie podejście to tylko ma szatan nie człowiek szok
józek bąk.
2 lata temu
chłopu i z koronowirusem też stoi.
józek bąk.
2 lata temu
chłopu i z koronowirusem też stoi.
józek bąk.
2 lata temu
chłopu i z koronowirusem też stoi.
...
2 lata temu
Tak mówili że Angela w kwarantannie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić