Karolina Woźniak| 

Koronawirus. Nowy przypadek w Europie. Brytyjczyk zarażony wirusem. Nie był w Chinach

68

Mężczyzna jest już trzecią osobą zarażoną koronawirusem w Wielkiej Brytanii. Infekcji nie złapał jednak w Chinach, tylko w Singapurze, a zdiagnozowano go w Wielkiej Brytanii.

Koronawirus. Nowy przypadek w Europie. Brytyjczyk zarażony wirusem. Nie był w Chinach
(Getty Images, Tomohiro Ohsumi / Stringer)

Pacjent w średnim wieku został przewieziony do szpitala Świętego Tomasza w Londynie, w którym znajduje się oddział chorób zakaźnych. Mężczyzna postanowił udać się na oddział po tym, jak rząd opublikował nowe porady dla podróżnych z listy krajów i terytoriów azjatyckich, w tym Hongkongu, Tajwanu, Japonii, Malezji, Korei Południowej i Makau, a także Chin kontynentalnych.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Tym, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich dwóch tygodni z tych krajów, a którzy czują się źle, zalecana jest izolacja. O kolejnym przypadku zarażenia koronawirusem poinformował profesor Chris Whitty: "Pacjent zostaje przeniesiony do specjalistycznego centrum NHS. Stosujemy wobec niego solidne środki kontroli infekcji, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa".

NHS jest dobrze przygotowane do sprawowania opieki nad takimi przypadkami. Teraz szybko pracujemy nad ustaleniem, z kim kontaktował się pacjent - kontynuował.

Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus w Chinach. Skutki dla gospodarki będą poważne

Mężczyzna, który został zainfekowany koronawirusem, nie był pracownikiem Uniwersytetu2 w Sussex ani studentem.

Co z dwoma innymi osobami, które są zarażone wirusem? Ci ludzie są nadal leczeni w centrum chorób zakaźnych Royal Victoria Infirmary w Newcastle upon Tyne. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Wielkiej Brytanii poradziło Brytyjczykom, którzy są obecnie w Chinach, żeby wyjechali, jeśli tylko będzie to możliwe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić