Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Pielęgniarki z Hubei przechodzą przymusowe golenie głowy

131
Podziel się:

Na portalu Weibo.com ukazał się materiał, który rozsierdził internautów. Okazało się, że pielęgniarki, które decydują się na pracę w Hubei, przechodzą wcześniej przymusowe golenie głów. Kobiety ciężko znoszą proces, wiele z nich płacze.

Koronawirus. Pielęgniarki z Hubei przechodzą przymusowe golenie głowy
(Weibo, Gansu Daily)

Portal Weibo.com to chiński odpowiednik Twittera. Autorzy nagrania prawdopodobnie nie spodziewali się, że wywoła on negatywne reakcje. Film z golenia głów pielęgniarkom miał stanowić kolejne świadectwo poświęcenia, jakim wykazują się pracownice medyczne w walce z koronawirusem.

Jak podaje "Time", internauci uznali golenie głów za poniżające wobec pielęgniarek. Wielu z komentatorów wyraziło opinię, że cały proces służy wyłącznie celom propagandowym, a nie dobru pracownic medycznych. Krytycznych komentarzy było tak wiele, że materiał ostatecznie został usunięty z Weibo.com.

Dlaczego pielęgniarki z Hubei muszą golić głowy?

Według ustaleń "New York Post" pielęgniarki muszą golić głowy, żeby móc szybciej i sprawniej zakładać sprzęt ochronny. Na początku media informowały wyłącznie o czterech pracownicach medycznych, które dobrowolnie i z własnej inicjatywy zdecydowały się ściąć włosy. Z czasem nakaz objął wszystkie kobiety, decydujące się na leczenie pacjentów z koronawirusem.

Zobacz także: Zobacz też: Tunele odkażające. Technologia przeciw koronawirusowi

Od wybuchu epidemii temat traktowania chińskich pielęgniarek jest coraz częściej poruszany przez opinię publiczną. Nagłośniono m.in. informację, że pracownicom brakuje podstawowych kobiecych artykułów higienicznych i często muszą one zdawać się na pomoc wolontariuszek, które dostarczają im produkty.

Zgodnie z danymi Szanghajskiej Federacji Kobiet kobiety stanowią ponad połowę personelu medycznego Chin. Stanowią one aż 90 proc. pielęgniarek, które opiekują się osobami zarażonymi koronawirusem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić