Wróć na
A.M.
|
aktualizacja

Koronawirus. Pociąg z Wuhan wyruszył w podróż do Europy

332
Podziel się

Chiny wznawiają przewozy kolejowe do Europy. Dzięki temu możliwy będzie transport sprzętu medycznego potrzebnego do walki z pandemią koronawirusa. Z Wuhan wyruszył już pierwszy pociąg towarowy.

Pociąg towarowy Chiny-Europa zmierzający do Niemiec wyruszył Wuhan.
Pociąg towarowy Chiny-Europa zmierzający do Niemiec wyruszył Wuhan. (East News, Xinhua News)
bCGwvfFh

Z Wuhan wyruszył pierwszy transport towarowy do Europy. Pociąg załadowany środkami medycznymi i materiałami budowlanymi ma zakończyć swoją trasę w Niemczech. Ma przybyć do Duisburga w ciągu dwóch tygodni.

Europa boryka się z niedoborem środków medycznych. Publiczna służba zdrowia w wielu państwach już od wybuchu pandemii informuje o niedoborach sprzętu medycznego oraz braku rąk do pracy,. W piątek Boris Johnson zaapelował do Stanów Zjednoczonych o dostarczenie respiratorów, których już teraz brakuje. W Niemczech zdecydowano się na selekcję pacjentów, którzy otrzymają pomoc.

Zobacz także: Chiny podnoszą się po epidemii. Kraj wyciągnął wnioski z tej lekcji

bCGwvfFj

Jak wygląda sytuacja w Wuhan?

Chińskie miasto Wuhan uznawane jest za pierwsze epicentrum koronawirusa na świecie. Zanim dostał się na pozostałe kontynenty, to tam odnotowywano setki, a nawet tysiące nowych zakażonych każdego dnia. Liczne restrykcje w przemieszczaniu się oraz izolacja obywateli umożliwiły uporanie się z zagrożeniem i obniżenie liczby nowych zachorowań do zera.

Do tej pory Wuhan poddane było ścisłej kwarantannie. Obecnie ograniczenia są stopniowo łagodzone. Wznowiono ruch kolejowy odnośnie transportu towarów. Osoby przybywające do Wuhan muszą przedstawić tzw. zielony kod zdrowotny na aplikacji mobilnej, służącej do weryfikacji stanu zdrowia. Wkrótce obywatele będą mogli także opuszczać miasto.

Sytuacja w Chinach została opanowana, teraz z dramatycznymi skutkami wirusa mierzą się państwa innych kontynentów. Ostatnio gwałtowny wzrost nowych zachorowań odnotowano w Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 przekroczyła 100 tys.

bCGwvfFp

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCGwvfFK
KOMENTARZE
(332)
FuckDtox
3 miesiące temu
najpierw 2 tyg. wirusa ukrywali, a teraz chinski sw.Mikolaj
Z.K.
3 miesiące temu
W usa prezydent nakazał produkcję respiratorów. Dlaczego nasz rząd nie na karze tego samego w naszym kraju. Mamy nauczkę że nie można produkować wszystkiego w chinach. Ile to by było taniej i ludzie mieli by pracę i gwarantowany zbyt.
Gość
3 miesiące temu
A może przyjedzie nowy modyfikowany wirus???
bCGwvfFL
Jpdl
3 miesiące temu
Nie łatwiej i szybciej samolotem. Koszty transportu ciut większe, ale czy to ważne w tej chwili. Środki ochrony są potrzebne tu i teraz, a nie za dwa tygodnie.
Tatum
3 miesiące temu
Na dzień 26 marca 85 612 zakażonych nowym koronawirusem COVID -2019 zarejestrowano w Stanach Zjednoczonych . Z kolei w Chinach, które wcześniej były liderem, od czasu pandemii zidentyfikowano jedynie 81 340 przypadków. Coś tu nie sztymuje.
Najnowsze komentarze (332)
Ito
3 miesiące temu
Bądźcie przygotowani na wojnę i śmierć, zdolni zwyciężać - kto to powiedział dwa lata temu? Zwycięstwo zawsze wymaga jakiś ofiar ale w perspektywie czasu jest opłacalne jeśli przegrana strona poniesie znacznie większe straty i będzie trzeba jej pomoc oczywiście nie bezinteresownie
jaja
3 miesiące temu
selekcja pacjentów? leki dla chorych Włochów przywożonych na leczenie do Niemiec?szukanie prawdy jest trudne,komu zależy na straszeniu ludzi i dezinformacji?
mmm
3 miesiące temu
Uwaga: koń trojański z Wuhan jedzie do Europy...............
marx
3 miesiące temu
Pociąg z Wuhan??? To będzie nowy transport wirusa!
??c
3 miesiące temu
bałtykiem jedzie ten pociąg?
Nana
3 miesiące temu
Do Wloch z tym chinskim szajsem
sasasa
3 miesiące temu
przywiezie zakażone maseczki a wywiezie trumny
assa
3 miesiące temu
ciekawe co przywiezie ty razem :)))) Merkel zawsze mówi zapraszamy do UE
bCGwvfFD
Alina
3 miesiące temu
I wpuscila Europa "konia trojanskiego", a skutki beda katastrofalne!
ja1
3 miesiące temu
Niemcy dzis przyjmą wsz\ystko. nie wiem czy ten pociąg to pociąg zbawiciel czy pociąg ssmierci.
/.,
3 miesiące temu
a czego pociąg nie zatrzyma sie w Polsce tylko w Niemczech niektórym sie wydawało że najpierw staje w Polsce
Bodo
3 miesiące temu
No i znowu kitajce zrobią interes mają tupet a my sczęśliwi że chcą nam sprzedać wadliwe maseczki-gonić ich gospodarkę w p....du
Aas
3 miesiące temu
Do Luiza, wywód długi z którego tak naprawdę nic nie wynika nie ma kraju który jest samowystarczalny . Jak jest technologia to nie ma zasobów, jak są zasoby nie ma technologii , nie pisz głupot. Samowystarczalnosc to była za kamienia łupanego...
Empatia
3 miesiące temu
polozyc na nim lape kiedy bedzie przejezdzac przez Polske. Nic nie dac niemcom, tak jak oni nic nie dali wlochom!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić