Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Koronawirus. Pokazali, jakie zmiany zachodzą w płucach. Mogą być nieodwracalne

35
Podziel się:

W sieci pojawił się film z wizualizacją tego, jak bardzo mogą być zniszczone płuca człowieka zakażonego koronawirusem. Już po kilku dniach dochodzi do poważnego zapalenia, którego skutki mogą być nieodwracalne.

Co się dzieje z płucami osób zarażonych koronawirusem?
Co się dzieje z płucami osób zarażonych koronawirusem? (YouTube)

Film pokazuje płuca mężczyzny, który jeszcze kilka dni wcześniej nie miał objawów zakażenia. Pacjent ma 59 lat i wcześniej poważnie nie chorował. Nie palił papierosów i prowadził ogólnie zdrowy tryb życia.

Po kilku dniach od zakażenia płuca przestały działać prawidłowo. Keith Mortman, z oddziału torakochirurgii w szpitalu uniwersyteckim George’a Washingtona wyjaśnił jak poważne konsekwencje dla organizmu i płuc może mieć nowy wirus.

Zdaniem lekarza uszkodzenia płuc są bardzo rozlegle. 59-latka trzeba było podłączyć do respiratora, ale nawet to nie wystarczyło aby odpowiednio go dotlenić.

Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus a lato. Zbadają odporność wirusa na ciepło

To nie jest 70 czy 80-letni pacjent z cukrzycą i immunosupresją. Poza podwyższonym ciśnieniem krwi nie ma żadnych innych istotnych problemów. Gdybyśmy teraz powtórzyli zdjęcia, czyli tydzień po wykonaniu pierwszych, jest szansa że infekcja i zapalenie byłoby o wiele gorsze – powiedział Mortman.

Mortman wskazuje na filmie żółte obszary widoczne na płucach. To zainfekowane i zaognione miejsca, które ciągle się powiększają. Najbardziej niepokojące jest to, że zaatakowane są oba płuca, niemal równomiernie. U pacjenta ze zdrowymi płucami nie byłoby widać żadnego żółtego obszaru.

Niestety, po uszkodzeniach tego stopnia, gojenie się płuc może zająć dużo czasu. U około 2-4 proc. pacjentów z Covid-19 uszkodzenie jest nieodwracalne i płuca ulegną później innym chorobom – kontynuował lekarz.

59-letni pacjent pozostaje w stanie krytycznym na OIOM-ie. W Stanach Zjednoczonych liczba zakażonych koronawirusem wrosła do ponad 85 tys. co stanowi najwyższą liczbę na całym świecie. Odnotowano tam także 1500 zgonów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(35)
Ciapa
2 lata temu
W 2018 roku co miesiąc w Polsce umierało 1000 osób i to była liczba zgonów największą od czasów 2 wojny światowej.Ile osób umiera teraz miesięcznie w Polsce ?
CNNNC
3 lata temu
Witamina C i inhalacje na garnkiem z gorąca woda z dodatkiem sody oczyszczonej . Nie ma nic lepszego , a moze jest . Na pewno jest to proste i dostepne dla kazdego i dzieci
lucas
3 lata temu
200 tys to kpina
Magda
3 lata temu
Zagrożone są wszystkie osoby z chorymi tkanek miękkich narządów wewnętrznych
Grubo
3 lata temu
Czyli ci wylczeni i tak maja przej...😉
kjhgkihjg
3 lata temu
tak samo jak po czarnmobylu
ollo
3 lata temu
Kopciuchy wasze płuca wcale nie wyglądają lepiej.
mosze goldman
3 lata temu
Nie martwcie sie Bill Gates zapewnia ze beda przymusowe szczepienia calej ludzkiej populacji.A to ze Bill Gates jest zagorzalym zwolennikiem depopulacji to przeciez nie wazne.
Magda
3 lata temu
o tej sodzie nie pisałam poważnie nie pijcie sody
Magda
3 lata temu
od płuc do mózgu badać na covid
Magda
3 lata temu
Można dostać obraz kliniczny wyższych partii szkieletu i mózgu osób zmarłych lub chorych ? możecie to zrobić w celu naukowym?
Magda
3 lata temu
leki malaryczne uważam ze to niewłaściwe bardziej ich drugi składnik może
Magda
3 lata temu
najpierw obumierają płuca i mózg osoby chorej
Magda
3 lata temu
niedotlenienie płuc które dociera do mózgu i przy dużym nasileniu dusi chorego mogąc powodować ostrą niewydolność oddechową i w jej efekcie śmierć pewne rzeczy są bardzo charakterystyczne dla tego zespołu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić