Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Koronawirus. Pokazali, jakie zmiany zachodzą w płucach. Mogą być nieodwracalne

35
Podziel się

W sieci pojawił się film z wizualizacją tego, jak bardzo mogą być zniszczone płuca człowieka zakażonego koronawirusem. Już po kilku dniach dochodzi do poważnego zapalenia, którego skutki mogą być nieodwracalne.

Co się dzieje z płucami osób zarażonych koronawirusem?
Co się dzieje z płucami osób zarażonych koronawirusem? (YouTube)
bCHanLZx

Film pokazuje płuca mężczyzny, który jeszcze kilka dni wcześniej nie miał objawów zakażenia. Pacjent ma 59 lat i wcześniej poważnie nie chorował. Nie palił papierosów i prowadził ogólnie zdrowy tryb życia.

Po kilku dniach od zakażenia płuca przestały działać prawidłowo. Keith Mortman, z oddziału torakochirurgii w szpitalu uniwersyteckim George’a Washingtona wyjaśnił jak poważne konsekwencje dla organizmu i płuc może mieć nowy wirus.

Zdaniem lekarza uszkodzenia płuc są bardzo rozlegle. 59-latka trzeba było podłączyć do respiratora, ale nawet to nie wystarczyło aby odpowiednio go dotlenić.

bCHanLZz

Zobacz także: Koronawirus a lato. Zbadają odporność wirusa na ciepło

To nie jest 70 czy 80-letni pacjent z cukrzycą i immunosupresją. Poza podwyższonym ciśnieniem krwi nie ma żadnych innych istotnych problemów. Gdybyśmy teraz powtórzyli zdjęcia, czyli tydzień po wykonaniu pierwszych, jest szansa że infekcja i zapalenie byłoby o wiele gorsze – powiedział Mortman.

Mortman wskazuje na filmie żółte obszary widoczne na płucach. To zainfekowane i zaognione miejsca, które ciągle się powiększają. Najbardziej niepokojące jest to, że zaatakowane są oba płuca, niemal równomiernie. U pacjenta ze zdrowymi płucami nie byłoby widać żadnego żółtego obszaru.

Niestety, po uszkodzeniach tego stopnia, gojenie się płuc może zająć dużo czasu. U około 2-4 proc. pacjentów z Covid-19 uszkodzenie jest nieodwracalne i płuca ulegną później innym chorobom – kontynuował lekarz.

bCHanLZF

59-letni pacjent pozostaje w stanie krytycznym na OIOM-ie. W Stanach Zjednoczonych liczba zakażonych koronawirusem wrosła do ponad 85 tys. co stanowi najwyższą liczbę na całym świecie. Odnotowano tam także 1500 zgonów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCHanLZG

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCHanMaa
KOMENTARZE
(35)
animeks
3 miesiące temu
Super wirus, z którego laboratorium broni biologicznej się wydostał ?
Johnny Bravo
3 miesiące temu
Zmiany w płucach po ciężkiej grypie często przypominają te, po wyleczonej gruźlicy. Astma często też jest pozostałością po grypie, nie jest to nic nowego, grypa też jest poważną chorobą, podobnie jak gruźlica, tyfus, czy dżuma, albo czerwonka. Na szczęście choroby, które kiedyś samą swoją nazwą budziły grozę, dziś są dość łatwe do wyleczenia. Kto uważa grypę za drobny katar, niech poczyta o tym, co ta choroba zrobiła 100 lat temu na świecie.Jeden procent całej populacji zabrała ze sobą.
Gogo
3 miesiące temu
Kidawa to strzal w kolano platformy, to najgorszy kandydat na prezydenta jakiego mieliśmy w historii
bCHanMab
Terapia
3 miesiące temu
strachem... znowu?? 1000 x więcej ludzi umrze z powodu kryzysu - zawały serca i samobójstwa... o to wam chodzi??
Rzeznik
3 miesiące temu
Kolejny artykuł w celu zastraszania. To zdanie wyjaśnia wszystko - U około 2-4 proc. pacjentów z Covid-19 uszkodzenie jest nieodwracalne. To samo tyczy się umieralności, wirus jest groźny ale nie na tyle żeby siać taką panikę. Ciekawe co by było gdyby wirus miał 50 proc. umieralności, ludzie by chyba umierali ze strachu albo popełniali samobójstwa.
Najnowsze komentarze (35)
Ciapa
3 miesiące temu
W 2018 roku co miesiąc w Polsce umierało 1000 osób i to była liczba zgonów największą od czasów 2 wojny światowej.Ile osób umiera teraz miesięcznie w Polsce ?
CNNNC
3 miesiące temu
Witamina C i inhalacje na garnkiem z gorąca woda z dodatkiem sody oczyszczonej . Nie ma nic lepszego , a moze jest . Na pewno jest to proste i dostepne dla kazdego i dzieci
lucas
3 miesiące temu
200 tys to kpina
Magda
3 miesiące temu
Zagrożone są wszystkie osoby z chorymi tkanek miękkich narządów wewnętrznych
Grubo
3 miesiące temu
Czyli ci wylczeni i tak maja przej...😉
kjhgkihjg
3 miesiące temu
tak samo jak po czarnmobylu
ollo
3 miesiące temu
Kopciuchy wasze płuca wcale nie wyglądają lepiej.
mosze goldman
3 miesiące temu
Nie martwcie sie Bill Gates zapewnia ze beda przymusowe szczepienia calej ludzkiej populacji.A to ze Bill Gates jest zagorzalym zwolennikiem depopulacji to przeciez nie wazne.
bCHanLZT
Magda
3 miesiące temu
o tej sodzie nie pisałam poważnie nie pijcie sody
Magda
3 miesiące temu
od płuc do mózgu badać na covid
Magda
3 miesiące temu
Można dostać obraz kliniczny wyższych partii szkieletu i mózgu osób zmarłych lub chorych ? możecie to zrobić w celu naukowym?
Magda
3 miesiące temu
leki malaryczne uważam ze to niewłaściwe bardziej ich drugi składnik może
Magda
3 miesiące temu
najpierw obumierają płuca i mózg osoby chorej
Magda
3 miesiące temu
niedotlenienie płuc które dociera do mózgu i przy dużym nasileniu dusi chorego mogąc powodować ostrą niewydolność oddechową i w jej efekcie śmierć pewne rzeczy są bardzo charakterystyczne dla tego zespołu
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić