o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Szczepionka w 2021 roku. Zapowiedź Chin

97
Podziel się

Gao Fu zabrał głos na temat prac nad szczepionką na COVID-19. Dyrektor chińskiego Centrum Kontroli Chorób udzielił wywiadu państwowym mediom, w którym przyznał, że remedium powinno być gotowe w chwili uderzenia drugiej fali zarażeń koronawirusem.

Koronawirus. Szczepionka w 2021 roku. Zapowiedź Chin
(Getty Images, China News Service , Contributor)
bEKvQAJh

Dyrektor Gao Fu poinformował, że szczepionka na COVID-19 będzie gotowa już we wrześniu. Nie zostanie jednak udostępniona do powszechnego użytku, lecz skorzystają z niej członkowie niektórych grup zawodowych, m.in. pracownicy służby zdrowia.

Te nowo opracowane szczepionki, które wciąż znajdują się w drugiej lub trzeciej fazie badań klinicznych, mogą być stosowane w przypadku niektórych specjalnych grup, na przykład pracowników służby zdrowia – powiedział Gao Fu w wywiadzie dla China Global Television Network.

bEKvQAJj

Koronawirus: kiedy szczepionka na COVID-19 będzie gotowa do powszechnego użytku?

Dyrektor Centrum Kontroli zapowiada, że szczepionka będzie gotowa do powszechnego użytku już na początku 2021 roku. Jak przypuszcza Gao Fu, właśnie wtedy nastąpi druga fala uderzenia pandemii COVID-19. Według ustaleń "New York Post" po raz pierwszy przedstawiciel rządu chińskiego publicznie określił, ile potrwa produkcja szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Naukowcy z Johns Hopkins University uważają, że tylko szczepionka może spowolnić rozprzestrzenianie się pandemii. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków oszacowała, że powszechne stosowanie szczepionki w Stanach Zjednoczonych nastąpi najpóźniej za rok. Z kolei przedstawiciele WHO zapowiadają jej powstanie za około 18 miesięcy.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Szumowski chce obowiązkowych szczepień
bEKvQAJp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEKvQAJK
KOMENTARZE
(97)
Ewa
rok temu
Szczepionka dla wybranych inni zapłacą
Swiadomy
rok temu
Za 18 miesiecy wirus zmutuje I szczepionke bedzie mozna sobie w d.....pe wsadzic
1234
rok temu
Sami sobie wyprodukujemy szczepionke. Nie kupuje chinskiego badziewia
bEKvQAJL
melchior
rok temu
hiv w szczepionce brawo chiny
maseczkipis
rok temu
ciekawe kto będzie głosował na PIS? jak oni każą maseczki nosić... To jest łamanie praw człowieka że nie może twarzy pokazywać... kto taki rząd wybierze na nowe kadencje...
fuj
rok temu
Od tych skosnych badziewiarzy to ja nic nie chce
Ubybyb7in
rok temu
Nie kupujmy nic chińskiego. Tylko polskie towary. Wspierajmy polskich producentów... mam nadzieje, ze teraz świat wycofa produkc)E z Chin .
hehehe
rok temu
No już pokazali w mediach z miesiąc temu jak Chiny zaczynają testować szczepionkę na ludziach. Tylko jedno mi utkwiło w przed oczami strzykawka bez igły. Rozweselający filmik. Łatwo to można było to zauważyć, jak ręka drżała na filmie. No po prostu paranoja. Tak to ja też mogę dawać zastrzyki.
Hahahaha
rok temu
Szczepionka w czasie epidemii jest tak samo skuteczna jak prezerwatywa podczas porodu.
Lekarka
rok temu
ja to wiem bez Chin. Jak się dwie niedziele palmowe zejdą.
On@:)
rok temu
Ten kraj powinno sie zniszczyć gospodarczo za to co zrobili całemu światu. Powinni wrócić do takiego stanu zacofania w jakim jeszcze niedawno się znajdowali.
Znane
rok temu
Dobre sobie, testy są do bani, a "oni" już następne "amerykańskie prezerwatywy" wciskają. Dla niezorientowanych: reklama uliczna z dawnych lat: "amerykańska prezerwatywa, goli, pier@oli, zęby wyrywa, krawaty wiąże i usuwa ciążę".
nie pozwółmy
rok temu
Po cichu w Polsce (często w lampach oświetleniowych) montowane są anteny elektromagnetyczne 5G. anteny te działają na zasadzie mikrofalowej kuchenki . Powoli na grillują . anteny 5G to strategia dla wojska kosztem zdrowia i życia ludzi.
bEKvQAJD
Thor
rok temu
Nam pilnie potrzebny jest lek a nie szczepionka na której miliarderzy zarobią np. Bill Gates
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić