Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Trump szuka pomocy w Indiach. W razie odmowy zapowiada odwet

108
Podziel się

Prezydent USA wezwał lekarzy, aby stosowali u pacjentów z koronawirusem hydroksychlorochinę. Donald Trump podjął także kroki w celu sprowadzenia do Stanów Zjednoczonych zapasów tego leku na malarię. Zwrócił się z ofertą do Indii i zapowiada, co się stanie, jeśli usłyszy odmowę.

Koronawirus. Trump szuka pomocy w Indiach. W razie odmowy zapowiada odwet
(Getty Images, Stefani Reynolds/CNP/Bloomberg)
bCGwalkR

Donald Trump ogłosił, że skontaktował się z Narendrą Modim. Poprosił premiera Indii o pomoc w zrealizowaniu złożonego przez USA zamówienia na hydroksychlorochinę.

Koronawirus: co zrobi Donald Trump, jeśli Indie odmówią dostarczeniu leku na COVID-19?

Jak podaje "Live Mint" rozmowa miała miejsce na kilka godzin po tym, jak rząd Indii zakazał eksportu leku na malarię. Donald Trump wyraził przekonanie, że premier Modi przychyli się do jego prośby.

Prezydent Stanów Zjednoczonych potwierdził, że w razie odmowy Indie spotkałyby się "z odwetem". Nie sprecyzował jednak, na czym miałby on polegać. Donald Trump pozostaje jednak dobrej myśli i deklaruje, że byłby bardzo zaskoczony negatywną odpowiedzią, ponieważ oba państwa łączą dobre relacje.

bCGwalkT

Zobacz też: Robią maski ze wszystkiego. Kreatywność nie zna granic

Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby podjął taką decyzję. Musiałby mi to powiedzieć. Rozmawiałem z nim w niedzielny poranek, zadzwoniłem i powiedziałem, że będziemy wdzięczni za zezwolenie na wywiezienie zapasów. Jeśli nie wyda zgody [...] oczywiście może nastąpić odwet – cytuje Donalda Trumpa "Live Mint".

Na temat problemu z dostawą do USA zabrał głos Ashok Kumar Madan. Członek indyjskiego Stowarzyszenia Producentów Leków udzielił wywiadu dla BBC, w którym potwierdził, że Indie byłyby w stanie zaspokoić potrzeby zarówno lokalnych, jak i globalnych rynków leków. Przyznał, że na pierwszym miejscu należy postawić własne państwo, jednak nic nie stałoby na przeszkodzie, by przychylić się do prośby Trumpa.

Indie z pewnością są w stanie zaspokoić zarówno globalne, jak i lokalne rynki. Oczywiście kwestie krajowe muszą być na pierwszym miejscu, ale mamy taką zdolność – wyjaśnił Ashok Kumar Madan w rozmowie z BBC.

bCGwalkZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCGwallu
KOMENTARZE
(108)
Bares
3 miesiące temu
Czy on jest normalny ? Najpierw prosi, a w razie odmowy zapowiada odwet ... może jądrowy ?
pokestop
3 miesiące temu
Wychodzi prawdziwa twarz amerykanów - przejęli miliony masek, które mieli dostać Francuzi, przekupili Chińczyków w kwestii transportu kolejnych masek, tym razem skierowanych do Niemiec. Teraz równie ładnie proszą o pomoc Indie.
z za rogu
3 miesiące temu
Zobaczcie, bez pardonu powiedział "będzie odwet". Czy jeśli polski rząd nie będzie chciał sprzedać "Legnicy" to także będzie odwet? Chamstwo, prostactwo, gburowatość, prymityw i arogancja. To jest Donald Trump. Myślę, że nie tylko Amerykanie przejrzeli na c=oczy. WRESZCIE!!!
bCGwallv
HDS
3 miesiące temu
To się nazywa demokracja w wydaniu USA. Macie nam dać, bo jak nie, to my wam .... Najbardziej zakłamany kraj na świecie.
Irasiad
3 miesiące temu
Ciekawie musiały wyglądać negocjacje na zakup F-35 pomiędzy Dudą a Trampkiem.
Najnowsze komentarze (108)
ZNM
3 miesiące temu
Trump JEST DLA LUDZKOSCI grozniejszy niz koronawirus
qwqwqwqw
3 miesiące temu
macie swoje PO, sprzedali wszystkie firmy farmakologiczne produkujące składniki bazowe. teraz zostały nam chiny albo Indie.
Radź se sam
3 miesiące temu
Mógłby się zwrócić do Chin? Ale ich olał(?) Słuszna decyzja. P.S. Pytanko dlaczego nowa ustawa dot RM ma obejmować preferencyjne leczenie rownież rodzinY premiera itd? Oni nie są kluczowi dla państwa. Pomijam że kolesia pociotka zawsze można wcisnąć. Słabe państwo mnoży ustawy, z czego większość jest martwa.
no tak
3 miesiące temu
Amerykańskie świnie kara za wasze czyny was nie ominie.
redf
3 miesiące temu
Indie też mają broń atomową :)trampek może im naskoczyć.
blabla
3 miesiące temu
USA dąży od lat ciągle do wojny . 3 wojny światowej
Pŕawda
3 miesiące temu
Co by nie mówić o Trumpie ale robi wszystko dla swojego Narodu .W Polsce niestety nie ma takiego oddanego spoleczeństwu polityka
gosc
3 miesiące temu
To właśnie jest Ameryka. Arogancja i nie liczenie się z innymi.
bCGwalln
Do widzenia
3 miesiące temu
Ten pan jako polityk jest już skończony. Nikt normalny na niego nie zagłosuje. Jak zwykle najpierw szydzi a potem panika i grozi wszystkim. Żenada
Don Corleone
3 miesiące temu
Widzę że ktoś chce złożyć ofertę nie do odrzucenia moja szkoła
Piotr
3 miesiące temu
Putin pomaga wszystkim nawet Czeczenom .
Kołboj Czacza
3 miesiące temu
Ameryka pomaga wszystkim. Pomoc płynie ciurkiem do KRLD, Iranu, Syrii a także do Rosji i Chin. To tylko kilka przykładów dobroduszności Ameryki wobec innych narodów.
segudo
3 miesiące temu
szkoda mi polaków zmniejszą wam pensje wirus przeminie a niska pensja pozostanie
ustawa IPN
3 miesiące temu
Teraz możemy się domyślać jak "negocjują" z naszymi cieniasami. W rozmowach z naszymi nie ma szantażu, sam brak poklepania po plecach działa na nich mobilizująco.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić