Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Doprowadził do kwarantanny 40 tysięcy ludzi. "Super roznosiciel" z Indii

109
Podziel się:

W indyjskim stanie Pendżab z powodu kontaktów z jednym człowiekiem skierowano na kwarantannę 40 tysięcy osób. Decyzję taką podjęto już po jego śmierci, która była spowodowana przez koronawirusa.

Sikhijskie święto Hola Mohalla, w którym brał udział "super roznosiciel"
Sikhijskie święto Hola Mohalla, w którym brał udział "super roznosiciel" (Getty Images, Hindustan Times)

"Super roznosicielem" był 70-letni Badlev Singh z północnoindyjskiego stanu Pendżab. Dotychczas potwierdzono, że związek z jego osobą miały 23 przypadki zakażeń, jednak potencjalna liczba zarażonych przez niego osób może być gigantyczna. O chorobie mężczyzny dowiedziano się już po jego śmierci.

Singh był popularnym kaznodzieją religijnym z miejscowości Banga, niedaleko granicy z Pakistanem. Po powrocie z podróży po Niemczech i Włoszech odmówił poddania się samoizolacji, nadal spotykając się z mieszkańcami regionu. Po jego śmierci poddanych ścisłej kwarantannie zostało 40 tysięcy osób z 20 okolicznych wsi.

Na krótko przed swoją śmiercią Singh uczestniczył w święcie religijnym Hola Mohalla, które co roku gromadzi tłumy uczestników - informuje BBC.

Według indyjskiej służby zdrowia Singh wracał z Europy wraz z dwoma innymi mężczyznami, z których jeden również mógł być przywódcą religijnym. Ryzyko, że i on zaraził koronawirusem dziesiątki, jeśli nie setki osób, jest bardzo wysokie. Trwają poszukiwania obu pasażerów.

Super roznosiciel

Termin "super roznosiciel" był wcześniej używany również w związku ze zgromadzeniami religijnymi. W lutym donoszono o kobiecie z południowokoreańskiego miasta Daegu, która zaraziła COVID-19 kilkadziesiąt osób, z których większość była członkami lokalnej wspólnoty wiernych tzw. kościoła Jezusa Shincheonji.

W Indach od tego tygodnia obowiązuje 21-dniowy zakaz wychodzenia z domu poza wyjątkowymi przypadkami. Jednak osoby, które miały kontakt z kaznodzieją, będą poddane całkowitej izolacji. Dotychczas na terenie kraju odnotowano ponad 850 przypadków infekcji, z czego 20 zakończyło się śmiercią.

Jednak zdaniem wielu ekspertów realna liczba zakażeń i ofiar koronawirusa jest w Indiach znacznie wyższa. Lekarze alarmują, że liczba wykonywanych testów jest dramatycznie niska, a konsekwencje niekontrolowanego wybuchu epidemii w liczącym 1,3 miliarda mieszkańców państwie mogą być odczuwalne na całym świecie.

Zobacz także: Rzecznik episkopatu tłumaczy, co z pogrzebami w czasie koronawirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(109)
Bolek
2 lata temu
Ich tam jest 1.3miliarda. Dopiero sie tam zaczyna.
taka prawda
3 lata temu
Indie : syf , kiła i mogiła
heh
3 lata temu
Religia... Gdzie są ci wszyscy bogowie dzisiaj? Mają kwarantannę?
Żart
3 lata temu
1,3 mld ludności i 800 przypadków. Brawo India.
marian
3 lata temu
u nas tak zadziała fanatyzm wyborczy pisu
Mvcxx
3 lata temu
Jeden chory i 40 tys luda ma zakaz wychodzenia z domu. A u nas zaraz legalne wybory
Kkk
3 lata temu
Religia zabija...
emanuel
3 lata temu
Mnie służby znad Biedronki wsuwały ukłucia (niby szpilki) w usta i nos podczas zakupów abym się drapała w tych miejscach, widocznie są instytucje które lubią narażać ludzi i tworzyć choróbska.Może to wszystko przez miłość do trzydziestu srebrników.
ali
3 lata temu
Religia !!! To jest dopiero zaraza , zaraza która degraduje człowieka umysłowo i fizycznie !!! WIARA CZYNI CZUBA !!!
sigmapi
3 lata temu
do czego prowadzi czlowiek
Magda
3 lata temu
Covid To nic innego jak niezidentyfikowane zapalenie Bakteryjne Wirus może jeszcze być wyróżniony z rodziny bakterii przez nie inwazyjność nieumiejętność do rozpakowywania i namnażania stąd samouzdrowiania (i dlatego stwierdzono ze covid to wirus bo jakas duza cześć populacji ma covid bezobjawowy )a bakteria infekuje i się namnaża z materiałem podatnym w organizmie to sa powikłania
mario
3 lata temu
Wesoło jest w Indiach!
TRYBUN
3 lata temu
Żadne dogmaty religijne wszystkich wyznań na świecie nie namawiają do czynienia zła. Winni są temu tylko i wyłącznie religijni przywódcy. To oni stworzyli psychozę strachu dla swych wyznawców aby nimi sterować.
max
3 lata temu
to kolejny dowód na to, że religia w dowolnej postaci jest szkodliwa dla zdrowia :-)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić