o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Doprowadził do kwarantanny 40 tysięcy ludzi. "Super roznosiciel" z Indii

109
Podziel się

W indyjskim stanie Pendżab z powodu kontaktów z jednym człowiekiem skierowano na kwarantannę 40 tysięcy osób. Decyzję taką podjęto już po jego śmierci, która była spowodowana przez koronawirusa.

Sikhijskie święto Hola Mohalla, w którym brał udział "super roznosiciel"
Sikhijskie święto Hola Mohalla, w którym brał udział "super roznosiciel" (Getty Images, Hindustan Times)
bDAaWPvV

"Super roznosicielem" był 70-letni Badlev Singh z północnoindyjskiego stanu Pendżab. Dotychczas potwierdzono, że związek z jego osobą miały 23 przypadki zakażeń, jednak potencjalna liczba zarażonych przez niego osób może być gigantyczna. O chorobie mężczyzny dowiedziano się już po jego śmierci.

Singh był popularnym kaznodzieją religijnym z miejscowości Banga, niedaleko granicy z Pakistanem. Po powrocie z podróży po Niemczech i Włoszech odmówił poddania się samoizolacji, nadal spotykając się z mieszkańcami regionu. Po jego śmierci poddanych ścisłej kwarantannie zostało 40 tysięcy osób z 20 okolicznych wsi.

Na krótko przed swoją śmiercią Singh uczestniczył w święcie religijnym Hola Mohalla, które co roku gromadzi tłumy uczestników - informuje BBC.

bDAaWPvX

Według indyjskiej służby zdrowia Singh wracał z Europy wraz z dwoma innymi mężczyznami, z których jeden również mógł być przywódcą religijnym. Ryzyko, że i on zaraził koronawirusem dziesiątki, jeśli nie setki osób, jest bardzo wysokie. Trwają poszukiwania obu pasażerów.

Super roznosiciel

Termin "super roznosiciel" był wcześniej używany również w związku ze zgromadzeniami religijnymi. W lutym donoszono o kobiecie z południowokoreańskiego miasta Daegu, która zaraziła COVID-19 kilkadziesiąt osób, z których większość była członkami lokalnej wspólnoty wiernych tzw. kościoła Jezusa Shincheonji.

W Indach od tego tygodnia obowiązuje 21-dniowy zakaz wychodzenia z domu poza wyjątkowymi przypadkami. Jednak osoby, które miały kontakt z kaznodzieją, będą poddane całkowitej izolacji. Dotychczas na terenie kraju odnotowano ponad 850 przypadków infekcji, z czego 20 zakończyło się śmiercią.

bDAaWPwd

Jednak zdaniem wielu ekspertów realna liczba zakażeń i ofiar koronawirusa jest w Indiach znacznie wyższa. Lekarze alarmują, że liczba wykonywanych testów jest dramatycznie niska, a konsekwencje niekontrolowanego wybuchu epidemii w liczącym 1,3 miliarda mieszkańców państwie mogą być odczuwalne na całym świecie.

Zobacz także: Rzecznik episkopatu tłumaczy, co z pogrzebami w czasie koronawirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDAaWPwe

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDAaWPwy
KOMENTARZE
(109)
Racjonalista
10 miesięcy temu
Phi! Co to za wiadomość.W jednym z krajów nadbałtyckich ze stolicą chyba w Warszawie kwarantannie poddano 38 mln ludzi.
qazz
10 miesięcy temu
Do czego prowadzi fanatyzm religijny.
My też
10 miesięcy temu
mamy w Polsce takich sikhów, którzy chcą świadomie narazić Naród 10 maja na zarażenie koronawirusem, i bredzących o zniesieniu ograniczeń w kościołach, żeby zrobić to wcześniej
bDAaWPwz
loper
10 miesięcy temu
Głupota religijna i sekciarska nie zna granic !!!!!!!!!
Magda
10 miesięcy temu
Hindusa - wypita szklanka wody z Gangesu nie zabije, a Polaka- ta sama szklanka Uśmierci.... Oni mają Odporność nabytą na miliardy Bakterii których nasz organizm nawet nie zna i by nas z miejsca zabiły ....
Najnowsze komentarze (109)
Bolek
10 miesięcy temu
Ich tam jest 1.3miliarda. Dopiero sie tam zaczyna.
taka prawda
10 miesięcy temu
Indie : syf , kiła i mogiła
heh
10 miesięcy temu
Religia... Gdzie są ci wszyscy bogowie dzisiaj? Mają kwarantannę?
Żart
10 miesięcy temu
1,3 mld ludności i 800 przypadków. Brawo India.
marian
10 miesięcy temu
u nas tak zadziała fanatyzm wyborczy pisu
Mvcxx
10 miesięcy temu
Jeden chory i 40 tys luda ma zakaz wychodzenia z domu. A u nas zaraz legalne wybory
Kkk
10 miesięcy temu
Religia zabija...
emanuel
10 miesięcy temu
Mnie służby znad Biedronki wsuwały ukłucia (niby szpilki) w usta i nos podczas zakupów abym się drapała w tych miejscach, widocznie są instytucje które lubią narażać ludzi i tworzyć choróbska.Może to wszystko przez miłość do trzydziestu srebrników.
bDAaWPwr
ali
10 miesięcy temu
Religia !!! To jest dopiero zaraza , zaraza która degraduje człowieka umysłowo i fizycznie !!! WIARA CZYNI CZUBA !!!
sigmapi
10 miesięcy temu
do czego prowadzi czlowiek
Magda
10 miesięcy temu
Covid To nic innego jak niezidentyfikowane zapalenie Bakteryjne Wirus może jeszcze być wyróżniony z rodziny bakterii przez nie inwazyjność nieumiejętność do rozpakowywania i namnażania stąd samouzdrowiania (i dlatego stwierdzono ze covid to wirus bo jakas duza cześć populacji ma covid bezobjawowy )a bakteria infekuje i się namnaża z materiałem podatnym w organizmie to sa powikłania
mario
10 miesięcy temu
Wesoło jest w Indiach!
TRYBUN
10 miesięcy temu
Żadne dogmaty religijne wszystkich wyznań na świecie nie namawiają do czynienia zła. Winni są temu tylko i wyłącznie religijni przywódcy. To oni stworzyli psychozę strachu dla swych wyznawców aby nimi sterować.
max
10 miesięcy temu
to kolejny dowód na to, że religia w dowolnej postaci jest szkodliwa dla zdrowia :-)
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić