Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus: u zarażonych osób wystąpiły nowe objawy. Jakie?

234

U części pacjentów, którzy zarazili się koronawirusem, zaobserwowano identyczne symptomy. Skarży się na nie między innymi Nadine Dorries, brytyjska minister zdrowia. Znany wirusolog alarmuje, że lekceważenie tego skutku ubocznego może doprowadzić do tragedii.

Koronawirus: u zarażonych osób wystąpiły nowe objawy. Jakie?
(Getty Images, Antonio Masiello)

Nowe spostrzeżenia odnośnie koronawirusa przedstawił Hendrik Streeck. Niemiecki wirusolog udzielił wywiadów, w których ujawnił istnienie jeszcze jednego objawu zarażenia, na który lekarze do tej pory nie zwracali uwagi.

Koronawirus: jaki jest nowy objaw zarażenia?

Efektem ubocznym zarażenia jest niezdolność do odczuwania smaku i zapachu. W gronie osób, które doświadczyły utraty zmysłów, jest Nadine Dorries. Brytyjska minister zdrowia przyznała, że od czasu zarażenia nie daje rady odróżniać smaków i zapachów.

Dorries zażartowała, że nie pije już herbaty, ponieważ wyczuwa jedynie temperaturę napoju. Chociaż utrata smaku i węchu wydaje się niegroźna, Hendrik Streeck uważa, że zlekceważenie tego objawu może tłumaczyć wysoki poziom umieralności pacjentów z Włoch. Ponieważ lekarze zajmowali się w głównej mierze osobami w ciężkim stanie, umknęła im większość chorych z łagodniejszymi objawami.

Zobacz także: Zobacz też: Minister Michał Woś zarażony koronawirusem. Koledzy z pracy świadomie do niego nie dzwonią

Jeśli przyjrzymy się wynikom badań, założymy, że 91 procent zarażonych doświadcza jedynie łagodnych lub umiarkowanych objawów. Włosi początkowo skupili się tylko na pozostałych dziewięciu 9 procentach – cytuje wirusologa "Daily Mirror".

Według ustaleń portalu "Worldometer.info" we Włoszech zmarły 4032 osoby z ponad 47 tysięcy. Jako wzór do naśladowania Hendrik Streeck przytacza przykład Niemiec, gdzie z 20 581 zmarło zaledwie 72 zarażonych. Wirusolog argumentuje, że powinno otoczyć się troską wszystkich chorych, aby mogli odzyskać zdrowie i nie zarażali innych osób.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić