Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus w Polsce: arcybiskup Ziółek zabrał głos na temat epidemii

226

Arcybiskup Władysław Ziółek przedstawił wiernym, jak powinni zachować się w obliczu zagrożenia koronawirusem w Polsce. Duchowny poruszył temat pogodzenia praktykowania religii chrześcijańskiej z przestrzeganiem zaleceń medycznych. Co powiedział?

Koronawirus w Polsce: arcybiskup Ziółek zabrał głos na temat epidemii
(Youtube.com, Archidiecezja Łódzka)

Kazanie arcybiskupa Ziółka odbyło się w ramach Wielkiego Postu. Duchowny przemówił na mszy w Łodzi, a tematem wystąpienia było zaufanie Bogu w obliczu epidemii koronawirusa.

Koronawirus w Polsce: co powiedział arcybiskup Władysław Ziółek?

Arcybiskup Władysław Ziółek określił epidemię koronawirusa "sytuacją kryzysową". Wyraził opinię, że najlepszym sposobem na wyzbycie się obawy i strachu przed zachorowaniem jest położenie zaufania w Bogu.

Duchowny położył nacisk na fakt, że nie należy bagatelizować zaleceń specjalistów. Zalecił wiernym zachowywanie zaleceń medycznych i sanitarnych, jednak polecił także, aby nie zapomnieli o żarliwej modlitwie. Arcybiskup podkreślił że to właśnie relacja z Bogiem powinna być fundamentem działań osoby wierzącej – i to w każdej chwili, a nie tylko kryzysowym momencie.

W sytuacji kryzysowej, a z taka mamy obecnie do czynienia z powodu szerzącej się epidemii koronawirusa, zaufanie Bogu staje się tarczą obronną przed lękiem i obawą. Oczywiście epidemii nie wolno bagatelizować i należy przestrzegać zaleceń medycznych i sanitarnych, ale człowiek wiary nie może zaniedbywać w tym czasie żarliwej modlitwy. To ona powinna być fundamentem działań nie tylko w sytuacji zagrożenia i trwogi! – powiedział arcybiskup Władysław Ziółek w kazaniu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz też: Jak walczyć z pandemią koronawirusa? Najważniejsze informacje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić