o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Robert Czykiel
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Nowe zasady w sklepach. Ile osób jednocześnie może robić zakupy?

2
Podziel się

Jest szansa, że pod sklepami znikną kolejki. Na nowych zasadach najbardziej skorzystają duże sklepy, w których zakupy będzie mogło robić nawet kilkadziesiąt osób w tym samym czasie. Nowe zasady robienia zakupów w sklepach wchodzą w życie po 20 kwietnia.

Koronawirus w Polsce. Od poniedziałku obowiązują nowe zasady w sklepach
Koronawirus w Polsce. Od poniedziałku obowiązują nowe zasady w sklepach (Pixabay, Michael Gaida)
bDSRyPyt

W ostatnich tygodniach robienie zakupów w sklepach nie należało do przyjemnych. Z powodu nałożonych obostrzeń w sklepie mogły przebywać tylko trzy osoby na jedną kasę. Efekt był taki, że pod popularnymi sieciami handlowymi tworzyły się wielkie kolejki.

W czwartek zapowiedziano, że od poniedziałku 20 kwietnia niektóre przepisy będą łagodzone. Polacy mogą korzystać z lasów i parków, ale dużo zyskają także sklepy, a szczególnie te największe.

Koronawirus w Polsce. Nowe zasady w sklepach

Sklepy, które mają powierzchnię poniżej 100 metrów kwadratowych, obowiązuje limit czterech osób na jedną kasę. Z kolei w marketach, które mają powyżej 100 mkw., obowiązuje zasada jednej osoby na 15 mkw.

bDSRyPyv

Co to oznacza w praktyce? W sklepach sieci Biedronka średnia powierzchnia to 700 mkw. To oznacza, że wówczas do sklepu może wejść 47 osób. Dokładna liczba powinna znajdować się na drzwiach wejściowych w każdej placówce.

*Większe sklepy budował Lidl, a średnia powierzchnia jest w granicach 1100-1300 mkw. *Dzięki temu w tym samym czasie zakupy może robić od 73 do 87 osób. Na nowych przepisach z pewnością skorzystają także sieci Netto, Aldi, czy Tesco.

Jest szansa, że od poniedziałku kolejki znikną. Przypominamy jednak, że wychodząc z domu mamy nakaz zakrycia nosa i ust na przykład przy pomocy maseczki. Oczywiście taki obowiązek jest także w sklepach. Wcześniej natomiast na klientów narzucono nakaz robienia zakupów w rękawiczkach.

bDSRyPyB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDSRyPyW
KOMENTARZE
(2)
8787
12 miesięcy temu
Można było upiec drugą pieczeń na hipermarketach. Popuścimy restrykcje ale zaczniecie płacić w Polsce podatki. A tak to dalej kicha i małe sklepy wciąż bez szans
OBYWATEL
12 miesięcy temu
WIĘCEJ,WIĘCEJ RESTRYKCJI SUCZKI
Najnowsze komentarze (2)
OBYWATEL
12 miesięcy temu
WIĘCEJ,WIĘCEJ RESTRYKCJI SUCZKI
8787
12 miesięcy temu
Można było upiec drugą pieczeń na hipermarketach. Popuścimy restrykcje ale zaczniecie płacić w Polsce podatki. A tak to dalej kicha i małe sklepy wciąż bez szans
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić