o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Wojciech Darewicz
|

Koronawirus w Polsce. Pracowniczka policji ze Szczecina pokazała, co robi po godzinach

34
Podziel się

Pani Magdalena Marcińczyk jest pracownikiem cywilnym Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. W prywatnym czasie postanowiła dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo kolegów i koleżanek z pracy. Szyje maseczki ochronne dla funkcjonariuszy "z pierwszej linii".

Pani Magdalena ze Szczecina wzięła sprawy w swoje ręce. Sama szyje maseczki ochronne.
Pani Magdalena ze Szczecina wzięła sprawy w swoje ręce. Sama szyje maseczki ochronne. (Szczecińska policja)
bDTWlsiJ

Z dobroci serca włączyła się do szczecińskiej akcji szycia maseczek. Dla codziennych bohaterów, którzy pełniąc służbę są wyjątkowo narażeni na zakażenia koronawirusem, tworzy kolorowe maseczki.

Maseczki powstają w domowym zaciszu. Pani Magdalena robi je z pozyskanego materiału. Maszynę do szycia kupiła zaledwie przed miesiącem. Zrobiła to z prostej przyczyny – chciała nauczyć się szycia.

bDTWlsiL

O akcji dowiedziała się z internetu. Przeglądając Facebooka, natknęła się na profil Szczecinianki szyją maseczki dla lekarzy, służby zdrowia i obywateli i niezwłocznie zareagowała.

By pomagać, nie potrzeba wielkiego doświadczenia. Pani Magda nie posiadała nadzwyczajnych umiejętności, a jednak dziś jej maseczki trafiają bezpośrednio do potrzebujących. M.in. do szczecińskich placówek zdrowia.

Zobacz także: Zobacz także: Skuteczność maseczek ochronnych
bDTWlsiR

Koronawirus w Polsce. Brakuje sprzętu ochronnego. Obywatele biorą sprawy w swoje ręce

Wszyscy którzy posiadają nadmiar bawełnianej tkaniny oraz gumki niezbędne do wykonania maski oraz chcieliby pomóc, proszeni są o kontakt z Panią Magdaleną Marcińczyk przez jej profil na Facebooku lub wyżej wymienioną grupę, zachęca na swojej stronie szczecińska policja.

Biorąc przykład z pani Magdaleny i przy odrobinie dobrej woli, można pomóc innym. Warto wtedy pamiętać, jaki materiał najlepiej nadaje się, do tworzenia maseczek ochronnych.

bDTWlsiS

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTWlsjm
KOMENTARZE
(34)
Karolina
rok temu
Super, szacunek dla tej Pani.Pozdrawiam.
Emeryt66
rok temu
Wielki szacunek dla Ciebie kobieto
rte
rok temu
Brawo i szacunek. Serdecznie pozdrawiam
bDTWlsjn
Filka
rok temu
Bardzo popieram takie akcje i biję brawo wszystkim zaangażowanym, ale skąd wiadomo, że na tych domowych maseczkach nie ma wirusa? Może wszyscy szyjący powinni mieć na sobie maseczkę i rękawiczki? Cieszy mnie ta akcja i niepokoi jednocześnie.
elear
rok temu
Szacunek, brawo!
Najnowsze komentarze (34)
Sabat
8 miesięcy temu
Pomoc ? po co? Przecież maski są dostępne wszędzie wokół :)To po cholerę je szyć ?
fibi
rok temu
w mojej miejscowości panie z naszego Koła Gospodyń Wiejskich też szyją maseczki i rozdają je w naszym Ośrodku Zdrowia(za darmo)
Z PISU
rok temu
TAK NASZ RZĄD JEST PRZYGOTOWANY OD POCZĄTKU.
Olo
rok temu
A jakie filtry wkłada, czy aby z węglem aktywnym????
Dlugopis
rok temu
Wszystkie akcje są godne pochwały, tylko żeby one spełniały swe funckcjr muszą to być maseczki z drucikiem w środku żeby obłożyć nos oraz 3 wartwami specjalnej tkaniny.. Inne można sobie założyć w celach ozdobnych. Proszę SO ie poczytać, a pozniej produkować. Pozdrawiam
jot23
rok temu
Piekarz darmo dawał produkt do DPS - Urząd Skarbowy Go zniszczył! A Ty ile podatku odprowadzasz? - choć inicjatywa godna chwały.
Samka
rok temu
No a gdzie podatek, VAT, PIT itp ? US nie zapomni :)
tr5
rok temu
akcja szczytna, niestety takie maseczki prawdopodobnie nie chronią przed wirusem
bDTWlsjf
Małgorzata
rok temu
Jest panie człowiekiem dużego formatu wielki szacunek
yxz
rok temu
Popieram,podziwiam,też bym szyła-nie mam maszyny,nie mam żadnych materiałów,więc z czego?
hej,,,,
rok temu
maseczki trzeba tak szyć by nad nosem był drucik wszyty i można było ukszałtować i docisnąć górną cześć maseczki do nosa a dolna pod brodę zasunąć by nie wychodziło to czym wydychamy a i mniej wpadnie co wdychamy złego , potraktujcie maseczki jak taki element modny i każdy zakłada na buzię i szpanujemy maseczkami i ok-jakie czasy taka moda
Wikusia
rok temu
Super! Jest Pani wspaniała
Gość
rok temu
Szkoda że Targowica nie włączyła się do akcji. Co na To geniusz Grodzki , Kopaczowa, Kosiniak, czy Arłukowicz.
DOROTKA
rok temu
Jeśli ma taką potrzebę i chęć niech pomaga, szkoda tylko że wszyscy w jakiś sposób chcą pomagać TYLKO NIE NASZ KOCHANY RZĄD Najlepiej wykorzystać do końca obywateli a potem nie zaoferować im pomocy... Chętnie bym osobiście włączyła się do akcji-jeśli ktoś zaopatrzy by mnie w odpowiedni materiał do maseczek i odpowiednie służby by je dostarczali potrzebującym.Pozdrawiam
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić