Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Koronawirus w Stanach Zjednoczonych. Rekordowa liczba bezrobotnych

25
Podziel się:

W Stanach Zjednoczonych odnotowuje się rekordowe bezrobocie. Z powodu kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa serki tysięcy ludzi zostało bez zatrudnienia. Eksperci wskazują, że gospodarka amerykańska chyliła się ku upadkowi już od dawna, a wirus tylko wszystko przyspieszył.

Koronawirus w Stanach Zjednoczonych. Rekordowa liczba bezrobotnych
(East News)

USA odnotowało gwałtowny wzrost bezrobocia. Obecnie utrzymuje się na poziomie 4,4 proc., w ubiegłym miesiącu było to 3,5 proc. Dane pochodzą z departamentu pracy, w którym niemal z dnia na dzień, ubyło około 700 tys. miejsc pracy.

Jak podaje Departament Pracy liczby mogą nie odpowiadać faktycznej sytuacji. Przy obliczaniu bezrobocia bazowano na danych sprzed wdrożenia restrykcji, a co za tym idzie, sprzed fali zamykania biznesów i zwalniania pracowników.

Sytuacja na rynku pracy prowadzi do coraz większego kryzysu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych. Rząd nie zmienił programów pomocy bezrobotnym i otrzymującym zasiłki. Szacuje się, że w ciągu ostatnich tygodni stracił na tym 2 biliony dolarów, ponieważ liczba potrzebujących wzrosła o kilkaset tysięcy.

Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus. Które gałęzie rolnictwa ucierpią najbardziej?

Pojawiły się także problemy techniczne. Przez zwiększoną liczbę użytkowników padły strony internetowe. Aby dodzwonić się do niektórych urzędów trzeba czekać po kilka godzin. Aż 6,6 miliona Amerykanów złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych między 21 a 28 marca.

Rząd nie wprowadził programu pomocy dla firm. Póki co Donald Trump zapowiedział tylko nadchodzącą zapomogę dla mniejszych firm, które już teraz są na skraju bankructwa. Według wielu ekspertów, amerykańska gospodarka nie była przygotowana na taki kryzys i wychodzą teraz na jaw problemy, które pojawiły się wcześniej.

Według Bespoke Investment Group sytuacja zaczyna przypominać kryzys z 2008 roku. W ciągu najbliższych dwóch tygodni bezrobocie będzie znacznie wyższe niż 12 lat temu. Szacuje się, że do końca kwietnia bez pracy będzie aż 9,6 proc Amerykanów.

W USA koronawirusem jest zakażonych już 265 tys. osób. Odnotowano także 6,7 tys. zgonów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(25)
sidematic
2 miesiące temu
Pseudo pandemia covid to tylko jeden z mechanizmów jakich używają tzw. globaliści od Rothschilda żeby doprowadzić do światowego krachu i zamieszek głodowych. Inne to pozrywane łańcuchy dostaw, wojna na UPAdlinie, braki żywności i ropy które mają zdestabilizować USA żeby można było przejąć władzę siłą. Jak powiedział Klaus Schwab ma być jeden rząd w Jerozolimie.
seRki tysiecy
2 lata temu
paniepowiedzpraVDĘ-ponad 30(!!!)millionówbezrobotnych! PRAVDE trzea mówić a nie owijac w bawełnę reżim w usa
253
2 lata temu
Juesej kraj III swiata
d_f
2 lata temu
"Szacuje się, że w ciągu ostatnich tygodni stracił na tym 2 biliony dolarów, ponieważ liczba potrzebujących wzrosła o kilkaset tysięcy." - 2 biliony USD to czteroletni budżet Polski. Autorowi się chyba jednostki pomyliły. Jankeski bilion to nasz miliard.
Rycho
2 lata temu
O jakie serki chodzi?
Marko
2 lata temu
Zastanawiam się co jest wart ten sprzęt wojskowy lotniskowiec za miliardy itd .Mozna było inwestować w szpitale bo prędzej czy później każdy z nas tam trafi
jurek
2 lata temu
spoko, spoko - nikt sobie nie strzelil w stope - dobrze bedzie
bbc
2 lata temu
ja wiem bo mnie to interesuję... 22
bbc
2 lata temu
ja wiem bo mnie to interesuję... 22
ŁAMISTRAJK
2 lata temu
BEZROBOCIE ROŚNIE TO WYMAGANIA PRACOWNIKÓW MALEJĄ
0000
2 lata temu
"ryzy pysk wczoraj Bajki to możecie sobie pisać ale po niemiecku od rana do wieczora tylko bee bee W USA źle, a w Polsce jeszcze gorzej to na pewno wina rządu. Jedzie mi tu czołg leopard." to wypad do usa
0000
2 lata temu
aj waj kto kupy u żyda jak nie bedzie many?
00000
2 lata temu
żydy i talmud
Jedi
2 lata temu
Postawmy sprawe JASNO to CIEMNA strona mocy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić