Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus w USA. Ciężarówki z chłodniami wykorzystywane do przechowywania ciał

15

Liczba zarażonych koronawirusem w Nowym Jorku wciąż rośnie. Żeby pomieścić ciała wszystkich zmarłych, Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego zdecydowała się na zakup 85 ciężarówek z chłodniami, które posłużą jako prowizoryczne kostnice.

Koronawirus w USA. Ciężarówki z chłodniami wykorzystywane do przechowywania ciał
(East News, ANGELA WEISS/AFP)

Rzecznik szpitala na Manhattanie potwierdził doniesienia o korzystaniu z ciężarówek. Jak wyjaśnił w rozmowie z Fox News, pracownicy medyczni przygotowują się tak na wzrost liczby osób zarażonych koronawirusem.

Chłodnie zostały zaoferowane władzom wszystkich szpitali w Nowym Jorku. Jak podkreśla rzecznik, lekarze na razie nie są w stanie ustalić, jak długo będą one potrzebne. Zapewnił jednak, że na razie pracownicy medyczni nie widzą potrzeby organizowania szpitali polowych i wierzą, że uda im się sprostać nadchodzącemu "wyzwaniu".

Koronawirus: ile zarażeń odnotowano w Stanach Zjednoczonych?

W Nowym Jorku odnotowano 66 497 przypadków koronawirusa. To najwyższy wskaźnik zarażeń w całych Stanach Zjednoczonych, gdzie według ustaleń "Worldometers" doszło łącznie do 164253 zachorowań i 3167 zgonów.

Lekarze z Nowego Jorku odnotowali wzrost liczby pacjentów z COVID-19 o 11 proc. Donald Trump rozważał nawet objęcie kwarantanną całego stanu oraz dwóch sąsiadujących – New Jersey oraz Connecticut. Ich mieszkańcy nie mogliby swobodnie podróżować, jednak ograniczenia nie obejmowałyby handlu. Ostatecznie prezydent uznał, że tego typu działania nie są konieczne.

Zobacz także: Zobacz też: Aplikacja na kwarantannę. Polacy testują rządowy pomysł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić