Koronawirus. Zwolnienie lekarskie przez telefon. Skorzystaj z teleporady i otrzymaj L4 bez wizyty u lekarza

36
Podziel się:

Koronawirus. NFZ uruchomił specjalną linię teleporad medycznych z możliwością zdalnego wystawienia zwolnienia lekarskiego dla osób, które podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem. Podpowiadamy, jak w praktyce wygląda wystawianie L4 przez telefon i internet.

NFZ uruchomił specjalną linię t

Koronawirus. Zwolnienie lekarskie przez telefon - Skorzystaj z teleporady i otrzymaj L4 bez wizyty u lekarza
Koronawirus. Zwolnienie lekarskie przez telefon - Skorzystaj z teleporady i otrzymaj L4 bez wizyty u lekarza (Pixabay.com)

Koronawirus. Zwolnienie lekarskie przez telefon - Skorzystaj z teleporady i otrzymaj L4 bez wizyty u lekarza

W trakcie posiedzenia połączonych Komisji Zdrowia i Ustawodawczej, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podkreślił, że możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiej przez telefon jest ważna, by lekarz mógł przekonać się, czy osoba stanowi realne zagrożenie dla innych i czy uzasadnione jest w jego przypadku wystawienie L4. W przypadku potwierdzenia diagnozy następnym krokiem jest wysłanie do pracodawcy osoby zarażonej i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zwolnienia lekarskiego.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Kontakt do przychodni, która udzieli pomocy, zapewni poradę i ew. wystawi zdalnie zwolnienie lekarskie można uzyskać pod numerem 800 190 590.

Do tej pory zakażenie stwierdzono u 68 osób na terenie Polski. Przypomnijmy, że w czwartek zmarła 57-letnia pacjentka z Poznania. Kobieta trafiła do szpitala w stanie ciężkim. Jak informował minister zdrowia, wymagała ona podawania leków, które znacząco obniżyły jej odporność.

Koronawirus. Zwolnienie lekarskie przez telefon - Skorzystaj z teleporady i otrzymaj L4 bez wizyty u lekarza

W środę 4 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w Polsce. Minister rodziny Marlena Maląg poinformowała wówczas, że jej resort przygotował już stosowne rozporządzenie, które ma umożliwić otrzymanie zwolnienia poprzez telefoniczną konsultację z lekarzem.

Pomysł L4 na telefon ma z założenia służyć ograniczeniu dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa i zwiększeniu jego wykrywalności wśród potencjalnie zarażonych pacjentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić