o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Laboratorium w Wuhan pozostanie tajne i niedostępne. Chińczycy odmawiają dostępu

27
Podziel się

Stany Zjednoczone wysunęły żądanie, aby Chińczycy umożliwili im dostęp do laboratorium w Wuhan. Zamierzali zweryfikować pogłoski, że koronawirus nie przeskoczył z ludzi na zwierzęta, lecz wydostał się z placówki badawczej. Spotkali się jednak ze stanowczą odmową.

Laboratorium w Wuhan pozostanie tajne i niedostępne. Chińczycy odmawiają dostępu
(Getty Images, China News Service , Contributor)
bDfBnkyJ

Donald Trump przekazał, że zostało wszczęte śledztwo w sprawie pochodzenia koronawirusa. Mike Pompeo, amerykański sekretarz stanu, oficjalnie zwrócił się do Chin o udostępnienie międzynarodowym inspektorom dostępu do Instytutu Wirusologii w Wuhan. Kontroli miały być również poddane inne instytucje, w których są prowadzone badania nad wirusami.

Mike Pompeo dał do zrozumienia, że Chińczycy mogli uwolnić koronawirusa przez przypadek. Według ustaleń Fox News amerykański agenci mieli rozpocząć zbieranie materiałów o laboratorium w Wuhan oraz analizę wydarzeń, jakie kolejno miały miejsce po wybuchu.

bDfBnkyL

Koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhan?

Żądanie sekretarza stanu spotkało się z odmową. Geng Shuang, rzecznik chińskiego MSZ, oskarżył amerykańskich polityków o rozpowszechnianie kłamstw oraz dyskredytowanie wysiłku jego rządu w walce z pandemią COVID-19. Zasugerował, że Amerykanie kierują na nich podejrzenia, ponieważ chcą ukryć własną niekompetencję oraz niewywiązywanie się z obowiązków.

Zobacz też: Koronawirus. Piotr Małachowski był w Wuhan przed wybuchem epidemii! Opowiedział o swoich przeżyciach

Każda obiektywna osoba dostrzeże, że niektórzy politycy USA rozpowszechniają kłamstwa, które dyskredytują chińskie wysiłki antyepidemiczne oraz zmierzają do zamieszania w ludzkich umysłach, odwracając uwagę od faktu, że nie wywiązali się ze swoich obowiązków w zakresie zwalczania epidemii – cytuje Genga Shuanga Fox News.

Urzędnicy USA zaprzeczają, aby koronawirus miał być nową bronią biologiczną. Zgodnie z ich teorią Chińczycy zamierzali wykazać, że ich wysiłki i umiejętności w zwalczaniu wirusów przewyższają możliwości Stanów Zjednoczonych.

bDfBnkyR

Wiemy, że wszystko zaczęło się w jednym z laboratoriów, ale musimy to rozgryźć. Nadal trwa pandemia. Wciąż nie zyskaliśmy przejrzystości i otwartości, których potrzebujemy od Chin – powiedział Mike Pompeo (Fox News).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDfBnkzm
KOMENTARZE
(27)
możliwe
6 miesięcy temu
jeszcze miesiąc temu każdy kto wysuwał takie przypuszczenie był wyzywany od płaskoziemców i foliarzy. Kiedy się ludzie nauczycie nie odrzucać z automatu innych opcji niż oficjalne.
rewers
6 miesięcy temu
od samego początku twierdze, że ten wirus wydostał się z laboratorium. Już samo pytanie dlaczego wirus pojawił się w Wuhan anie w innym mieście, daje dużo do myślenia
Mag
6 miesięcy temu
No i teraz mamy jasność skąd ten wirus.
bDfBnkzn
Andy
6 miesięcy temu
wirus przeskoczył z ludzi na zwierzęta ? no może czasem trzeba sprawdzić treść merytoryczną przed publikacją szanowna redakcjo
janek
6 miesięcy temu
Słyszałam W laboratorium zrobili wirusa ,Dali mu nazwę.Zrobili tesyna na jego wykrywalność. W następnym etapie w trakcie badań klinicznych chętnym zrobili szczepionkę i wypuścili do domu. A u nich z objawami lub bez obiawów szczepionka dzialała Tylko przy okazji zarażali innych nie wiedząc o tym. I tak się zaczeło. Z 8 osób laborantów 6 zmarło przy okazji na wirusa z tego laboratorium
Najnowsze komentarze (27)
pilnujciesię
6 miesięcy temu
To jest broń prawie idealna--wybija ludzi a reszta zostaje, pytanie czy nie była to pierwsza część meczu-bo na zdrowy rozum, jakby dorzucić umieralność wielopokoleniową, to można mieć świat dla siebie. Praktycznie czysty, bo wirus siedzi tylko w ludziach. Problemem jest kto odpalił, bo może jakaś organizacja ponadpaństwowa?
maciek
6 miesięcy temu
niech jankesi wejdą do działającego żydowskiego reaktora i skontrolują go czy nie wytwarza plutonu
Yyg
6 miesięcy temu
Wpuszcza czy nie, nie ważne,faktem jest że wirus pochodzi z chin,
Jano
6 miesięcy temu
Znamy wiele przypadków gdy zawodowy strażak podpala dobra ludzkie by później być czynnym bohaterem.
otco
6 miesięcy temu
Trochę się Chińczykom nie dziwię. Czy wszystkie swoje laboratoria (w tym wojskowe) oddaliby Amerykanie pod kontrolę międzynarodową? Mocno nie sądzę. Tego typu śledztwa , trzeba odłożyć na czas po pandemii.. Teraz trzeba ją zwalczać..
Jacek-3
6 miesięcy temu
Dziwił bym się, gdyby się zgodzili.
gość 44
6 miesięcy temu
"...że koronawirus nie przeskoczył z ludzi na zwierzęta,..." A może tak odwrotnie co, ignorancie ??
volta
6 miesięcy temu
a od czego mamy broń jądrową?
bDfBnkzf
Tomasz Kardas
6 miesięcy temu
Skośnookie Gno...
Polak.
6 miesięcy temu
A ja proponuję,jeśli to się skończy,wszystkie państwa powinny zablokować jakikolwiek handel z Chinami. Zero wszystkiego,To Chiny niech udowodnią światu ,że to nie wyszło od nich. Teraz robią dodatkową kasę,te małe chińskie rączki,sprzedając na cały świat potrzebny sprzęt do walki z wirusem i biją kasę,a produkcja jest na każdym chodniku.
to pewnik
6 miesięcy temu
kraje powinne zazadac odszkodowan od chin za spowodowanie strat !!! i tyle.
pawel
6 miesięcy temu
wszyscy wiemy ze tego wirusa grypy zmutowały nietoperze przy współpracy z pancernikami na Księżycu ...mać!
🤔🤔🤔
6 miesięcy temu
Źle USA sponsorowało Laboratorium to i się wydostał koronowirUSA trzeba szukać.
emeryt
6 miesięcy temu
Poniewaz istnieja podejrzenia, sprawa powinna byc wyjasniona.Organizacje miedzynarodowe powinny powolac zespol specjalistow, ktory przeprowadzi sledztwo.A sledczy powinni byc dopuszczeni do skontrolowania tego osrodka.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić