o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Laboratorium w Wuhan pozostanie tajne i niedostępne. Chińczycy odmawiają dostępu

27
Podziel się

Stany Zjednoczone wysunęły żądanie, aby Chińczycy umożliwili im dostęp do laboratorium w Wuhan. Zamierzali zweryfikować pogłoski, że koronawirus nie przeskoczył z ludzi na zwierzęta, lecz wydostał się z placówki badawczej. Spotkali się jednak ze stanowczą odmową.

Laboratorium w Wuhan pozostanie tajne i niedostępne. Chińczycy odmawiają dostępu
(Getty Images, China News Service , Contributor)
bEEiLKYB

Donald Trump przekazał, że zostało wszczęte śledztwo w sprawie pochodzenia koronawirusa. Mike Pompeo, amerykański sekretarz stanu, oficjalnie zwrócił się do Chin o udostępnienie międzynarodowym inspektorom dostępu do Instytutu Wirusologii w Wuhan. Kontroli miały być również poddane inne instytucje, w których są prowadzone badania nad wirusami.

Mike Pompeo dał do zrozumienia, że Chińczycy mogli uwolnić koronawirusa przez przypadek. Według ustaleń Fox News amerykański agenci mieli rozpocząć zbieranie materiałów o laboratorium w Wuhan oraz analizę wydarzeń, jakie kolejno miały miejsce po wybuchu.

bEEiLKYD

Koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhan?

Żądanie sekretarza stanu spotkało się z odmową. Geng Shuang, rzecznik chińskiego MSZ, oskarżył amerykańskich polityków o rozpowszechnianie kłamstw oraz dyskredytowanie wysiłku jego rządu w walce z pandemią COVID-19. Zasugerował, że Amerykanie kierują na nich podejrzenia, ponieważ chcą ukryć własną niekompetencję oraz niewywiązywanie się z obowiązków.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Piotr Małachowski był w Wuhan przed wybuchem epidemii! Opowiedział o swoich przeżyciach

Każda obiektywna osoba dostrzeże, że niektórzy politycy USA rozpowszechniają kłamstwa, które dyskredytują chińskie wysiłki antyepidemiczne oraz zmierzają do zamieszania w ludzkich umysłach, odwracając uwagę od faktu, że nie wywiązali się ze swoich obowiązków w zakresie zwalczania epidemii – cytuje Genga Shuanga Fox News.

bEEiLKYJ

Urzędnicy USA zaprzeczają, aby koronawirus miał być nową bronią biologiczną. Zgodnie z ich teorią Chińczycy zamierzali wykazać, że ich wysiłki i umiejętności w zwalczaniu wirusów przewyższają możliwości Stanów Zjednoczonych.

Wiemy, że wszystko zaczęło się w jednym z laboratoriów, ale musimy to rozgryźć. Nadal trwa pandemia. Wciąż nie zyskaliśmy przejrzystości i otwartości, których potrzebujemy od Chin – powiedział Mike Pompeo (Fox News).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEEiLKYK

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEEiLKZe
KOMENTARZE
(27)
pilnujciesię
rok temu
To jest broń prawie idealna--wybija ludzi a reszta zostaje, pytanie czy nie była to pierwsza część meczu-bo na zdrowy rozum, jakby dorzucić umieralność wielopokoleniową, to można mieć świat dla siebie. Praktycznie czysty, bo wirus siedzi tylko w ludziach. Problemem jest kto odpalił, bo może jakaś organizacja ponadpaństwowa?
maciek
rok temu
niech jankesi wejdą do działającego żydowskiego reaktora i skontrolują go czy nie wytwarza plutonu
Yyg
rok temu
Wpuszcza czy nie, nie ważne,faktem jest że wirus pochodzi z chin,
bEEiLKZf
Jano
rok temu
Znamy wiele przypadków gdy zawodowy strażak podpala dobra ludzkie by później być czynnym bohaterem.
otco
rok temu
Trochę się Chińczykom nie dziwię. Czy wszystkie swoje laboratoria (w tym wojskowe) oddaliby Amerykanie pod kontrolę międzynarodową? Mocno nie sądzę. Tego typu śledztwa , trzeba odłożyć na czas po pandemii.. Teraz trzeba ją zwalczać..
Jacek-3
rok temu
Dziwił bym się, gdyby się zgodzili.
gość 44
rok temu
"...że koronawirus nie przeskoczył z ludzi na zwierzęta,..." A może tak odwrotnie co, ignorancie ??
volta
rok temu
a od czego mamy broń jądrową?
Tomasz Kardas
rok temu
Skośnookie Gno...
Polak.
rok temu
A ja proponuję,jeśli to się skończy,wszystkie państwa powinny zablokować jakikolwiek handel z Chinami. Zero wszystkiego,To Chiny niech udowodnią światu ,że to nie wyszło od nich. Teraz robią dodatkową kasę,te małe chińskie rączki,sprzedając na cały świat potrzebny sprzęt do walki z wirusem i biją kasę,a produkcja jest na każdym chodniku.
to pewnik
rok temu
kraje powinne zazadac odszkodowan od chin za spowodowanie strat !!! i tyle.
pawel
rok temu
wszyscy wiemy ze tego wirusa grypy zmutowały nietoperze przy współpracy z pancernikami na Księżycu ...mać!
🤔🤔🤔
rok temu
Źle USA sponsorowało Laboratorium to i się wydostał koronowirUSA trzeba szukać.
bEEiLKYX
emeryt
rok temu
Poniewaz istnieja podejrzenia, sprawa powinna byc wyjasniona.Organizacje miedzynarodowe powinny powolac zespol specjalistow, ktory przeprowadzi sledztwo.A sledczy powinni byc dopuszczeni do skontrolowania tego osrodka.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić