W Wuhan zrewidowano dane. Liczba ofiar śmiertelnych była źle podawana

593

Chiny korygują liczbę ofiar śmiertelnych koronawirusa - aż o 1290 więcej zgonów w epicentrum pandemii w Wuhan. Nowe dane pojawiły się po tym, jak Amerykanie podważyli działania chińskiego rządu i rozpoczęli dochodzenie w sprawie pochodzenia wirusa.

Nowe wskaźniki zgonów i liczby przypadków koronawirusa w Wuhan.
Nowe wskaźniki zgonów i liczby przypadków koronawirusa w Wuhan. (Getty Images)

Ponowna weryfikacja danych wykazała liczne zaniedbania. Zgodnie z nowymi ustaleniami w Wuhan zrewidowano liczbę ofiar śmiertelnych o 1290, uzyskując łączny wynik 3869 zgonów z powodu zakażenia. Jak twierdzą chińscy urzędnicy, do przyczyn różnicy względem początkowych danych należą: nieprawidłowe zgłoszenia, opóźnienia oraz zaniechania.

Zweryfikowane dane pojawiły się po tym, jak Donald Trump bezpośrednio oskarżył kraj o kłamstwa na temat liczby zgonów i uruchomił dochodzenie w celu ustalenia, czy wirus pochodzi z laboratorium. Także amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo wezwał chiński rząd do przekazania pełnych informacji o tym, jak pandemia koronawirusa rozpoczęła się w mieście Wuhan.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa. "Tu nie chodzi o robienie biznesu"

Chińskie miasto Wuhan uznane zostało za epicentrum pandemii koronawirusa. To tam pojawiły się pierwsze przypadki, znacznie wcześniej niż wirus trafił do Europy i na pozostałe kontynenty.

Wuhan uporał się już z koronawirusem. W chińskim mieście choroba wywołana zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 pojawiła się już pod koniec 2019 roku. Od tamtej pory przez dwa miesiące funkcjonowały rygorystyczne ograniczenia, które przyniosły skutki. Miasto w dużej mierze wróciło już do normalnego funkcjonowania.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić