Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Licealiści pozdrawiali się nazistowskim gestem. Odśpiewali także hymn faszystów

27

Uczniowie z liceum w Kalifornii podczas jednej z uroczystości wykonywali nazistowskie gesty, a także odśpiewali hymn faszystów. Wszystkim pochwalili się na Instagramie.

Licealiści pozdrawiali się nazistowskim gestem. Odśpiewali także hymn faszystów
(Instagram.com, Daily Beast)

Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku szkolnym, ale nagrania z kontrowersyjnego spotkania obiegły Internet dopiero teraz. Na nagraniu widać jak drużyna sportowa polo z Pacifica High School, podczas jednej ze swoich szkolnych uroczystości odśpiewuje nazistowski hymn i pozdrawia się nazistowskim gestem, którego używano w faszystowskich Niemczech. To już kolejny taki incydent z udziałem młodych ludzi.

Uczniowie pozostają bezkarni

Nagranie ze spotkania udostępnił jeden z członków drużyny na Instagramie, w opisie dodał słowa utworu, który śpiewali. Po tym jak wideo zaczęło być wszędzie udostępniane, sportowiec je usunął. Nie chciał także tego w żaden sposób skomentować.

Jak się okazało, szkoła wiedziała o tym incydencie, ale nie zareagowała, żaden z uczniów nie został do tej pory ukarany za swoje zachowanie.

Profesor Peter Simi z Uniwersytetu Chapman, który zajmuje się tą tematyką, powiedział jasno, że nie jest to wiedza, na którą można trafić nieświadomie. Uczniowie zrobili to wszystko z rozmysłem.

To nie jest coś, o czym możesz dowiedzieć się przypadkowo. Znalezienie wymaga wiedzy o piosence i nazistach. Czy znaleźli ją na stronach, forach, czy w mediach społecznościowych gdzie komunikowali się z innymi poinformowanymi osobami?

Zobacz także: Zobacz także: Letnie obozy nazistów. Tak Hitler wybierał przyszłe "matki III Rzeszy"

Nazistowskie gesty są surowo zabronione

Dopiero po opublikowaniu nagrania w sieci i burzy w mediach szkoła postanowiła zająć się uczniami. Nie chcą jednak podawać informacji jak zostaną ukarani.

Propaganda nazizmu, wszelakie gesty z tym związane, czy odśpiewywanie pochwalnych pieśni jest surowo karane w większości krajów. W Polsce za promowanie totalitarnego ustroju oraz postulatów z tym związanych można otrzymać karę grzywny lub pozbawienie wolności do 2 lat.

Ideologia, po II wojnie światowej została zakazana, jednak niestety wciąż powielana przez młodych ludzi. Kilka miesięcy temu w Kaliforni doszło do podobnego incydentu. Wtedy uczniowie innego liceum zrobili swastykę z kubków po piwie i wykonywali gest heil Hitler podczas picia. Wszystkim pochwalili się w mediach społecznościowych.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić