REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 25 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski19.07.19 (20:53)

Likwidator z Czarnobyla obejrzał serial HBO i popełnił samobójstwo

Jeden z likwidatorów z Czarnobyla popełnił samobójstwo po obejrzeniu serialu HBO. Jego córka mówi, że kiedy obejrzał "Czarnobyl", wróciły bolesne wspomnienia z katastrofy z kwietnia 1986 roku.
LASKI DIFFUSION / East News

Nagaszybaj Jusupow rzucił się z dachu 5-piętrowego budynku w Aktobe (Kazachstan). Jego córka powiedziała, że 61-latek ze łzami w oczach oglądał "Czarnobyl" – produkcję telewizji HBO, która miała premierę w maju bieżącego roku.

Wszyscy obejrzeliśmy serial "Czarnobyl". Oglądał go też ojciec, który z bólem wspominał te wszystkie chwile, które musiał przeżyć – powiedziała córka likwidatora, cytowana przez "Daily Mail".

REKLAMA

Jusupow miał żal do władz. Był zły, że nie przydzielono mu mieszkania. Inni je dostawali, ale nie Jusupow, który żył z żoną i piątką dzieci w fatalnych warunkach. Według przyjaciół 61-latek czuł się oszukany.

Zobacz też: Zdjęcie z Czarnobyla, które jest naprawdę straszne

Żył w nędzy, nie miał domu, na jaki zasługiwał – powiedział jeden z przyjaciół.

Kiedy go widziałem po raz ostatni, to ubolewał, że nie dostał mieszkania. Myślę, że rzucił się z dachu z całkowitej rozpaczy – oznajmił z kolei przewodniczący organizacji reprezentującej likwidatorów z Czarnobyla.

Katastrofa w Czarnobylu miała miejsce 26 kwietnia 1986 roku. W elektrowni jądrowej doszło do eksplozji czwartego reaktora, która doprowadziła do skażenia obszaru od 125 000 do 146 000 kilometrów kwadratowych. Chmura radioaktywna rozprzestrzeniła się po całej Europie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij