Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Ma HIV. Legalnie pozbawia nastolatki dziewictwa

38
Podziel się:

W jednej z afrykańskich wiosek w Malawi panuje kontrowersyjny zwyczaj. Mężczyźnie nazywanemu "hieną" rodzice podsyłają młode dziewczyny, by pomógł im "wejść w dorosłość". Za usługę bierze po kilka dolarów.

Ma HIV. Legalnie pozbawia nastolatki dziewictwa
(twitter.com, YenComGh)

Miejscowa ludność uznaje ten rytuał za "oczyszczający". Z informacji podanej przez BBC można dowiedzieć się, że Eric Aniva zazwyczaj oferuje swoje usługi dziewczynom w wieku 12-13 lat. Są przysyłane przez rodziców, aby kultywować tradycję defloracji nastolatek tuż po pierwszej miesiączce. W przekonaniu rodziców jest to potrzebne, aby chronić dziewczynki przed chorobami. Bardziej szokujące jest jednak to, że mężczyzna jest nosicielem wirusa HIV.

Aniva ma około czterdziestu lat. Aktualnie posiada dwie żony, które znają jego profesję. Ten potwierdza, że przespał się już z ponad setką kobiet i dziewczyn, a liczba ta wciąż rośnie. Co do potomstwa, wie na pewno o pięciorgu swoich dzieci, ale nie ma pojęcia, ile dokładnie kobiet zaszło z nim ciążę.

To nie pierwszy taki przypadek. W południowej części Malawi zwyczaj jest praktykowany w kilku regionach. Za usługę "oczyszczania" "hiena" otrzymuje od 4 do 7 dolarów. Rząd nie chce jednak potępiać ludzi praktykujących kontrowersyjny rytuał. Stawia raczej na edukację. Do akcji przeciwko "szkodliwym praktykom kulturalnym" oprócz władz włączył się Kościół oraz organizacje pozarządowe.

Jedyne, co jesteśmy w stanie zrobić, to przekazywać społeczeństwu te informacje, których potrzebują, aby zmienić swoje postępowanie - powiedział BBC dr May Katanga, sekretarz w Ministerswie Płci i Opieki Społecznej.

HIV to ogromny problem Malawijczyków. Stosowanie prezerwatyw w tym społeczeństwie nie jest rozpowszechnione, a nawet "niemile widziane". Rytuał seksualnego oczyszczania to jedno z głównych źródeł zakażeń w tym rejonie. Szacuje się, że co dziesiąty mieszkaniec kraju jest nosicielem tego wirusa.

Autor: Mateusz Kijek

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:

Mam HIV

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(38)
Dirty_dick
6 lat temu
a ja nie mam HIV-a, i robię to społecznie.....
Donata
6 lat temu
Takich mężczyzn jest również w Europie pełno. Uważajcie na siebie kobitki. Inne nie znaczy bezpieczne i fajne.
harcerzyk
6 lat temu
ale o co chodzi, bo nie rozumiem ? ich zwyczaje, w ich kraju to robia, co nam do tego ? a jeszcze mamy narzucac im nasze normy wplywajac na wladze czy posylajac nasz kosciol ? To jest skrajna hipokryzja, bo gdy obcy do nas przybywaja to domagamy sie by u nas przestrzegali naszych zasad, a nie zeby robili po swojemu.
MAX
6 lat temu
POwinien zostać komisarzem w UE
Antypis
6 lat temu
I tyle z kilku tysięcy lat ewolucji człowieka.
fred
6 lat temu
niech Angela zaprosi go do siebie, przyda jej się takie oczyszczenie i nam też
myśliwy
6 lat temu
A może by tak strzał w głowe?
multi
6 lat temu
Przyjdą do nas i przyniosą nam swoją "kulturę"
prawda
6 lat temu
niszczyć ciemnogród od natychmiast wszędzie
janek wisnia
6 lat temu
SYFFFFFFFFF.... Demografia Malawi 1950 - 2,8 mln natomiast w roku 2015 - 16 mln. Kryzysu tam nie ma i nie ma sie co przejmowac. Nie mozna wpuszczac do Jurop i tyle.
S8
6 lat temu
Ja bym Cię przeczyścił WD40 co kraj to obyczaj ;/
ads
6 lat temu
i takie wtedy idą do europyads
asda
6 lat temu
Mam znajomego, który twierdzi, że obowiązkowa edukacja to bzdura i nie powinna obowiązywać. Tutaj mamy doskonały przykład co wymyślają ludzie i co robią jak nie są uczeni czegokolwiek oprócz zabobonów i wymysłów innych ciemniaków. Edukacja to podstawa społeczeństwa, bez której się nie obejdzie, no chyba że chcecie mieć taki ciemnogród jak tutaj, z rozdziewiczaniem dzieci i brakiem jakiegokolwiek pojęcia o chorobach zakaźnych.
janko muzykan...
6 lat temu
On jest w "Gangu Albanii"? Oczy ma jak Popek...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić