REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 40 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski14.12.18 (21:00)

Martwy żółw w Indonezji. Plastiku było tak dużo, że rozerwał mu żołądek

Wstrząsające odkrycie na indonezyjskiej plaży. Działacze na rzecz ochrony środowiska mówią, że jeszcze nigdy nie znaleziono żółwia z tak ogromną ilością plastiku w żołądku.
Reuters

Na martwe zwierzę natknął się Hary Hermanto. Żółw leżał na plaży Congot na wyspie Jawa. Widok rozrywał serce, stworzenie było dosłownie wypełnione plastikowymi resztkami.

Specjaliści zabrali żółwia, by przeprowadzić szczegółowe badania. To kolejne tak poruszające znalezisko w Indonezji w ostatnim czasie.

REKLAMA

Niecały miesiąc temu z martwego wieloryba wydobyto 6 kilogramów plastiku. Wśród odpadków było między innymi ponad sto jednorazowych kubeczków. Morze wyrzuciło zwierzę na plażę w Parku Narodowym Wakatobi na wyspie Sulawesi.

Według ekologów 5 krajów Azji odpowiada za 60 procent odpadów plastikowych w oceanach. To Chiny, Indonezja, Filipiny, Wietnam i Tajlandia.

Indonezja jest drugim po Chinach najbardziej zanieczyszczonym plastikiem krajem świata. Rocznie powstaje tu 3,2 mln ton opadów tego rodzaju, z czego 1,29 mln ton trafia do oceanu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij