Materace – sprawdź, jak dobrać odpowiedni rodzaj, rozmiar i twardość

3

Wybór odpowiedniego materaca bywa wyzwaniem – wie o tym każdy, kto stawał przed choć raz przed takim zakupem. Na co zwrócić największą uwagę? Jak wybrać rodzaj, rozmiar i twardość materaca? To pytania, które zadaje sobie wielu kupujących materac Hilding. Jeśli należysz do nich i Ty, świetnie trafiłeś – postaramy się, byś w tym artykule znalazł na nie odpowiedzi!

Materace – sprawdź, jak dobrać odpowiedni rodzaj, rozmiar i twardość
Materace – sprawdź, jak dobrać odpowiedni rodzaj, rozmiar i twardość (Materiały prasowe)

Rodzaj materaca

To, jaki rodzaj materaca marki Hilding będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, zależy od Twoich osobistych wymagań i preferencji. W sklepach znajdziesz materace różnych typów, o odmiennych właściwościach. Z pewnością wśród nich czeka idealny dla Ciebie model! Jednymi z najczęściej wybieranych są materace sprężynowe różniące się ilością sprężyn oraz liczbą warstw. Wśród dostępnej oferty nich znajdziesz m.in. materace kieszeniowe, których sprężyny umieszcza się w małych kieszonkach. Innym, popularnym rodzajem materacy, są modele piankowe termoelastyczne, wysokoelastyczne, poliuretanowe oraz inne. W przypadku materaca piankowego, bardzo ważna jest jakość pianki – to od niej zależy komfort snu oraz wsparcie kręgosłupa. Jakie jeszcze materace kupuje się najczęściej? Przede wszystkim wykonane z lateksu. Podobnie, jak w przypadku materacy piankowych, nie warto sięgać po modele z najniższej półki. W przeciwnym wypadku, za jakiś czas będziesz musiał materac wymienić.

Twardość materaca

Istotnym parametrem, który podczas zakupu powinieneś brać pod uwagę, jest twardość materaca. Zależy ona od wagi, wzrostu oraz budowy osoby, która na nim będzie spała. Wyróżniamy modele miękkie (a więc piankowe), średnie (sprężynowe) oraz twarde (lateksowe). Dobór twardości ma ogromne znaczenie! Gdy materac jest zbyt miękki, kręgosłup ułożony jest nieprawidłowo i nie może zregenerować się po całodziennym obciążeniu. Jeśli zaś materac jest zbyt miękki, niedostatecznie podpiera ciało śpiącego, sprawiając, że w niektórych miejscach na ciele naczynia są uciskane zbyt mocno. W efekcie utrudniony zostaje przepływ krwi. Ponieważ twardość jest odczuciem subiektywnym, przed zakupem materaca warto go przetestować i ocenić, czy jest ona odpowiednia. Oczywiście istnieją pewne standardowe założenia dotyczące wyboru twardości materaca. Zgodnie z nimi, osoby o wadze do 80 kg powinny wybierać materace do H2. Osoby o wadze powyżej 80 kg powinny wybierać modele o twardości H3.

Rozmiar materaca

Chcąc kupić materac Hilding bądź innego producenta, powinieneś również sugerować jego rozmiarem. Przyjmuje się zasadę, zgodnie z którą materac powinien być o co najmniej 20 centymetrów dłuższy niż najwyższa, śpiąca na nim osoba. Powinien być również odpowiednio szeroki, aby zapewnić komfortowy i bezpieczny sen. Szerokość materaca warto dostosować również do stylu, w jakim śpi jego użytkownik.

Wiesz już, na jakie parametry warto zwracać uwagę, planując zakup materaca. Pozostaje pytanie: gdzie tego zakupu dokonać? Decyzja należy do Ciebie – możesz nabyć materac w sklepie stacjonarnym bądź internetowym. Często sklepy internetowe oferują szeroki asortyment doskonałej jakości produktów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić