Wróć na
A.M.
|
aktualizacja

Matura 2020. Czy uczniowie będą musieli nosić maseczki? Minister edukacji odpowiada

0
Podziel się

Znamy najnowsze informacje w sprawie zmian, które obejmą polskie szkoły z powodu epidemii koronawirusa. Minister edukacji odniósł się do tegorocznych egzaminów i odpowiedział na pytanie, czy podczas egzaminów uczniowie będą mieli obowiązek noszenia maseczek.

Matura 2020. Czy uczniowie będą musieli nosić maseczki? Minister edukacji odpowiada
(Newspix)
bCPAdCid

Dariusz Piontkowski został zapytany przez "Dziennikiem Gazetą Prawną" o zachowanie dystansu i obowiązek zakrywania twarzy przez uczniów, którzy będą podchodzić do tegorocznych egzaminów. Minister podkreślił jednak, że wytyczne w tej sprawie będą dopiero opracowywane przez resort zdrowia.

Uczniowie, idąc do szkoły na egzamin, czy też wchodząc do szkoły i sali, w której będzie się odbywał egzamin, raczej powinni nosić maseczki zgodnie z zaleceniami - odpowiedział minister.

Być może jednak w samej sali, kiedy już usiądą w ławkach, kiedy będą między nimi dwa metry odległości, to wtedy chyba maseczki na twarzy nie będą już musieli mieć - mówił Dariusz Piontkowski.

bCPAdCif

Dariusz Piontkowski odniósł się także do informacji na temat egzaminów ustnych. Wyjaśnił, dlaczego w tym roku zostaną odwołane.

Egzaminy ustne mocno angażują nauczycieli języków polskiego oraz obcych, co kolidowałoby z organizowaniem tradycyjnego czy też zdalnego nauczania - stwierdził szef resortu edukacji.

Na pytanie o powrót uczniów do szkoły minister stwierdził, że ponowne nauczanie stacjonarnego w tym roku szkolnym to jedno z rozwiązań, co oznacza możliwość zdalnej klasyfikacji lub przedłużenia roku szkolnego. Oficjalną decyzję w tej sprawie mamy poznać pod koniec maja.

Zobacz także: Pensje nauczycieli. "Nie ma powodów, by ich nie dostawali"

bCPAdCil

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCPAdCiG
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić