o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Koniec e-lekcji. Powrót do szkół i terminy matur. A dane? Tragiczne

20
Podziel się

Dzień, w którym rząd ogłosił, kiedy uczniowie wrócą do szkół oraz gdy podano terminy matu i egzaminu ósmoklasisty, był jednocześnie jednym z najgorszych w dotychczasowej walce z epidemią koronawirusa w Polsce.

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej
Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej (PAP)
bDYMqeqJ

Tylko w piątek potwierdzono 381 nowych przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Również tego dnia podano, że w Polsce w wyniku powikłań choroby COVID-19 zmarło aż 40 osób. Jedną z ofiar był 18-latek z powiatu opolskiego - najmłodsza jak dotąd osoba w Polsce, która zmarła przez koronawirusa.

W Polsce, jak dotąd, odnotowano łącznie 494 ofiary śmiertelne. Na razie wiadomo też o niespełna 11 tys. potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Jak na razie przeprowadzono w Polsce 265 tys. testów. Dla porównania - Niemcy takich testów zrobiły już ponad 2 mln.

bDYMqeqL

Kiedy matura? Kiedy egzamin ósmoklasisty? Znamy terminy

16-18 czerwca czekają nas egzaminy ósmoklasisty, 8-29 czerwca - egzaminy maturalne (wyłącznie pisemne), 22 czerwca - 9 lipca - egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, natomiast 17-28 sierpnia - egzaminy zawodowe.

Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli na to by egzaminy się odbyły, z zachowaniem rygoru bezpieczeństwa. Ta dzisiejsza decyzja pokazuje dużą perspektywę, daje czas maturzystom i ósmoklasistom na przygotowanie się do egzaminów - zadeklarował minister edukacji Dariusz Piontkowski.

bDYMqeqR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDYMqerm
KOMENTARZE
(20)
ojciec
rok temu
Zdrowie dzieci ma zależeć od decyzji rządu .Brawo geniusze
ŻAŁOSNE
rok temu
Kłamliwy tytuł. ŻAŁOSNE
WaszPan.
rok temu
Boja sie jak ognia szatany,przyjde po was szybciej jak myslicie,upomne sie o kazda dusze zabita lub martwa,kazdy czlowiek od stworzenia swiata zostanie policzony kazda przelana krew zostanie policzona.ciszcie sie bo wasz czas dobiega konca a Pan Bog Jehowa ma dla was niespodzianke.Pozdrawiam dobrych ludzi
bDYMqern
WaszPan.
rok temu
Boja sie jak ognia szatany,przyjde po was szybciej jak myslicie,upomne sie o kazda dusze zabita lub martwa,kazdy czlowiek od stworzenia swiata zostanie policzony kazda przelana krew zostanie policzona.ciszcie sie bo wasz czas dobiega konca a Pan Bog Jehowa ma dla was niespodzianke.Pozdrawiam dobrych ludzi.
Jadwiga
rok temu
Dlaczego chcą narażać nasze dzieci???
JANUSZ
rok temu
WIELU KRAJACH NAJMŁODSZE DZIECI DO 4 KLAS CHODZĄ DO PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ A W SZWECJI WOGÓLE TYCH PLACÓWEK NIE ZAMYKANO I NIE BYŁO DUŻO WIĘCEJ ZACHOROWAŃ NIŻ W KRAJACH W KTÓRYCH BYŁY ZAMKNIĘTE,DZIECI MAJĄ DOBRA ODPORNOŚĆ I SIE SZYBKO UODPARNIAJĄ.
Eh-Zycie
rok temu
E-szkola e-lekarz e-praca e-maz?
ccc
rok temu
Bardzo dobra decyzja. Wiadomo przynajmniej, że egzaminy będą i trzeba sie przygotować. Odwołanie egzaminów ani tych dzieciaków nie uchroni ani im nie pomoże. Widzę co sie dzieje idąc na zakupy. Brak rękawiczek jednorazowych w sklepach, brak środków do dezynfekcji w sklepach. Koszyki na 100% nie dezynfekowane. Ludzie organizują sobie spotkania towarzyskie, wyjazdy do rodziny i znajomych, nie pilnują odległości, nie noszą maseczek. Szczyt zachorowań to my dopiero będziemy mieć pod koniec wakacji.
Albert
rok temu
Kto przy zdrowych zmysłach podaje daty egzaminów, w sytuacji kiedy szaleje wirus? Co to za kraj? I co to za władza?
Koronaświrus
rok temu
Łatwo ludzi zoperować pod pretekstem "walki" a koronawirusem
Magda
rok temu
Pracuję w placówce medycznej i teraz szefostwu była na rękę moja nieobecność. Od 04.05 będę zmuszona wrócić i może cudem nie przyniosę zarazy z pracy do tzw. placówki opiekuńczej albo z tej placówki do pacjentów.
Mama
rok temu
Dzieciaczki od 04.05 wracają do przedszkoli zwanych teraz placówkami opiekuńczymi. Ten rząd to dramat, nawet dzieci nie oszczędzi.
Ludzkipan
rok temu
Szumowski gdzie rekomendowana maseczka?
bDYMqerf
Mee
rok temu
To jeszcze nic ale w szczycie epidemii każą wracać do przedszkola i żłobka dzieci przeniosa wirusa na wszystkich pracownikow i rodzico dziadkow ktorzy beda je przyprowadzac i odbierac dzieci nie zachowaja przeciez rezimu sanitarnego to jest zbrodnia!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić