Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|

Montują kolce na drzewach. Ranią ptaki, bo chcą mieć czyste karoserie

134
Podziel się:

Internauci są oburzeni po tym, jak mieszkańcy Bristolu postanowili wypłoszyć ptaki z okolicznych drzew.

Montują kolce na drzewach. Ranią ptaki, bo chcą mieć czyste karoserie
(Twitter, JMAGarrett)

Ludzie żyjący w dość ekskluzywnej części Bristolu zaczęli montować kolce przeciw ptakom. Zwykle montuje się je na parapetach w nadziei na elewację wolną od guano. Tymczasem bristolczycy zamontowali je na gałęziach "trosce” o zaparkowane poniżej samochody. Wcale się z tym nie kryją - zauważa "The Independent".

Właściciele drogich aut próbują się bronić. Podkreślają, że akurat w ich okolicy jest bardzo duży problem z ptasimi odchodami. Gdy drewniany ptak-drapieżca nie zadziałał odstraszająco, sięgnęli po coś - ich zdaniem - skuteczniejszego. Ludzie rozstawiający kolce utrzymują, że latające stworzenia upodobały sobie konkretne drzewa w miejscu, gdzie parkują. - A przecież mogą przesiadywać na innych - sugerują.

Zobacz także: Zobacz także: Reksio na ratunek bocianom

Zdjęcia kolców wywołały na Twitterze sporą burzę. Użytkowniczka, która umieściła zdjęcie napisała "Tak wygląda nasza wojna z dziką przyrodą. Czy teraz będziemy zakazywać ptakom siadania na drzewach”. Tweeta podano dalej ponad 1600 razy. Nie dziwi, że sprawą zajęły się już ogólnokrajowe media.

Kolce nie podobają się lokalnym aktywistom i miłośnikom przyrody. Domagają się zdemontowania wszystkich, bo "drzewa z takimi akcesoriami są całkowicie nieprzydatne" dla ptaków.

Czasami zbyt łatwo stracić z oczu korzyści, jakie wszyscy czerpiemy z drzew i terenów zielonych w mieście – żachnęła się Paula O’Rourke, lokalny polityk z Partii Zielonych.

Problem w tym, że "najeżone kolcami" drzewa znajdują się na prywatnym terenie. W konsekwencji właściciele działki mają prawo umieścić kolce chcą bez pytania kogokolwiek o zgodę. Zwykle jednak montuje się je na parapetach starych kamienic czy w centrach handlowych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(134)
PSYCHIATRA
5 lata temu
TAK NIEMCY TERZ SPOTKALI KOSMITE PROPONUJE LECZENIE POKI NIE JEST ZA POZNO
Wanad
5 lata temu
Szyszko. Tylko Szyszko rozwiąże ten problem za pomocą ludka z piłą spalinową.
ufo
5 lata temu
Proponuje klasc sie do lozka z tymi waszymi samochodami, lenie
io
5 lata temu
1500 dla kierowcow parkujacych na trawnikach
bmw
5 lata temu
A tak przy okazji - nie wie ktoś gdzie mogę kupić duże ilości tych kolców w dobrej cenie?
sk.
5 lata temu
TO WSZYSTKO WINA LUDZI BO DOKARMIAJĄ PTAKI ! I ZOSTAWIAJĄ PO SOBIE ODPADKI , ŚMIECI !!
egon
5 lata temu
10 tys. funtów kary nauczy ich szanować przyrodę !
ja
5 lata temu
Bardzo dobra akcja, ja bym dodatkowo zainstalował kolce przy swojej posesji żeby wszystkie kundliska w okolicy się nauczyły
@Anonim
5 lata temu
To jest poprostu chore i nic więcej. Popieram komentarz @inka, ale za to z komentarzami @Aga i @maybatch się nie zgadzam. To chore co się dzieje na świecie .
dejacek
5 lata temu
Nie piszcie bzdur, żaden ptak się nie zrani od takich kolców. Ich zadaniem jest sprawić żeby ptak nie mógł w tym miejscu siadać
stary
5 lata temu
czemu tam zieloni nie sedza na drzewach jak unas bo droge buduja
asa
5 lata temu
zielonym wysyłać rachunki za mycie i naprawe lakieru !!!
Mistrz Polika...
5 lata temu
Walczyć trzeba tylko z gołębiami, to one są szkodliwe. Reszta nie brudzi aż tak. Jak tylko widzę gołębia na drodze to staram się rozjechać szkodnika, wrzeszczę też na stare babcie karmiące gołębie. Ciekawe czy w Polsce jest legalne strzelanie do gołębi z wiatrówki?
ANd
5 lata temu
Niedorozwoje umysłowe ale jak to człowiek zniszczy i zabije wszystko bo mu przeszkadza lub się nie podoba !!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić