REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski16.06.19 (09:39)

Najpierw atak na tankowce, a potem na drona USA. Iran wystrzelił pocisk

Iran próbował zestrzelić drona, którego USA wysłały na miejsce czwartkowych ataków na tankowce. Pocisk został wystrzelony, ale chybił. Wcześniej wspierani przez Iran rebelianci mieli zestrzelić innego drona Stanów Zjednoczonych.
AFP / East News

Iran usiłował zestrzelić drona MQ-9 Reaper. Nastąpiło to niedługo po tym, jak tankowiec MV Altair wysłał komunikat o atakach. W czwartek w Zatoce Osmańskiej u wybrzeży Iranu zaatakowane zostały dwa tankowce – norweski i japoński. Według USA za atakami stoi Iran.

Amerykański dron pojawił się na miejscu 8 minut po ataku. Jak podaje Fox News, z terenu Iranu w jego stronę wycelowany został zmodyfikowany pocisk SA-7. Pocisk jednak chybił i wpadł do wody.

REKLAMA

Innego drona udało się zestrzelić. Według informatorów Fox News kilka dni wcześniej szyiccy rebelianci zaatakowali drona Stanów Zjednoczonych MQ9. W tamtym przypadku atak był ponoć skuteczny.

Zobacz też: Zamach na tankowce. USA publikuje nagranie

Napięcie na linii USA-Iran rośnie. Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Mike Pompeo obwinił Iran o "bezczelny atak". Jak stwierdził, Iran próbuje zakłócić transport ropy naftowej przez cieśninę Ormuz, która znajduje się pomiędzy Zatoką Perską a Zatoką Osmańską. Nie wdawał się w szczegóły, ale podkreślił, że USA będą bronić swoich interesów w regionie.

Reakcja Donalda Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych także nie ma wątpliwości, że za atakiem na tankowce stoi Iran. Kraj ten określił jako "państwo terroru". Władze Iranu zaprzeczają, jakoby miały coś wspólnego z atakami, ale niedługo po nich USA opublikowały obciążające Iran nagranie, na którym widać irańskich żołnierzy w akcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij