o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Iran prowokuje USA. "Nie odważycie się nas zaatakować"

185
Podziel się

Naczelny dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) twierdzi, że Stany Zjednoczone nie mają odwagi ani dostatecznej siły, żeby wypowiedzieć wojnę Iranowi.

hossein salami
hossein salami (East News, KHAMENEI.IR / AFP)
bEicectN

Napięcie na linii USA-Iran rośnie. Przed kilkoma dniami Stany Zjednoczone wysłały na Środkowy Wschód lotniskowiec Abraham Lincoln i eskadrę bombowców. Amerykańskie władze podkreślały, że to "wyraźny sygnał ostrzegawczy" dla Teheranu.

Nie zrobiło to na Iranie wrażenia. Hossein Salami, dowódca IRGC, miał stwierdzić, że ostatnie ruchy ze strony USA to jedynie "element wojny psychologicznej mającej na celu nastraszenie państwa irańskiego i niektórych przedstawicieli władzy".

Wojna USA z Iranem jest niemożliwa, bo USA nie mają dość dużej siły rażenia ani odwagi, żeby rozpocząć batalię. To dlatego, że Iran ma silne wojsko, a amerykański lotniskowiec jest podatny na ataki. USA nie mogą podjąć takiego ryzyka – cytuje naczelnego dowódcę IRGC irański parlamentarzysta Mohammad Ali Pourmokhtar. Hossein Salami miał wypowiedzieć te słowa podczas zamkniętych obrad parlamentu – informuje agencja Mehr.

bEicectP

Amerykanie ostrzegli Iran. John Bolton, doradca prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego, zapowiedział, że każdy atak na interesy USA lub ich sojuszników spotka się z "bezlitosnym odwetem". Według nieoficjalnych informacji irańskie siły prowadzą "potencjalne przygotowania" do "możliwego ataku na USA", dlatego Amerykanie zdecydowali się wysłać na Środkowy Wschód swoją flotę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Pokaz siły USA na Bliskim Wschodzie
bEicecuq
KOMENTARZE
(185)
polska
2 lata temu
iran jest w stanie pokonać armię usa na bliskim wschodzie---sam na sam---militarnie!!!!!!! wiemy to!!!!!!!!!!
Myslacy
2 lata temu
Ruchy USA to wstep Di inwazji Gaza I aneksja Rego rerenu jaj obiecal podczas wyborow premier Israel's. USA wysylaja wojska zeby nikt sir nie wtracal podczas ataku przez wojska izraela
malpidia grag...
2 lata temu
Niech sobie zmierzą wielkość członków...większy wgrywa i po kłopocie :)
bEicecur
Strong
2 lata temu
U nas Trup też broni interesów swoich. Taki los Polski
Staś
2 lata temu
Świat powinien zdecydowani ostrzej reagować na wszelkie objawy amerykańskiego terroryzmu wobec świata. Zasadniczo jest to problem rejonów, w których polityka terroryzmu USA jest realizowana (zniszczenia materialne, ofiary ludobójstwa, inwalidzi, destabilizacji politycznej, pozbawienie milionów ludzi szans na godne życie), ale to tylko pozory. W tej sprawie szczególnie ostro powinna reagować Europa, która ponosi gigantyczne koszty związane z uchodźcami, ich migracją do Europy i zapewnieniem im pomocy humanitarnej. Barbarzyństwo USA zwłaszcza na terenach Azji i Afryki, gdzie występują zasadnicze złoża ropy i gazu, to sprawa długotrwała i wciąż rozszerzana, co zmniejsza szanse na udzielanie ofiarom terroryzmu pomocy humanitarnej na miejscu. Rokowania są złe, bo obecna migracja ludności z obszarów dotkniętych amerykańskim terroryzmem to zaledwie kilka procent faktycznej liczby cierpiących i pozbawionych szans na normalne życie. Większość czeka na lepszy los w obozach dla uchodców.
marek
2 lata temu
ruscy bili ąfgańczyków - beeee jankiesi biją afgańczyków -cacyyyyyyyyyyy
Jefrey
2 lata temu
Zastanawiające,że Ameryka nie może żyć bez wojny.Jak nie Irak to Syria,teraz Wenezuela i Iran.
ass
2 lata temu
Iran nie zaatakuje bo w USA niczego cennego nie ma . No chyba że chodzi o pola z kukurydzą... :P
dres
2 lata temu
USA zrobią to, czego Izrael sobie życzy. "Ogon kręci psem" Kto mi powie ; co złego i komu wyrządził Iran ? Jedyne jego nieszczęście polega na tym, że POSIADA ROPĘ.
Bartek
2 lata temu
Też nie lubię yankesowskiego szydostwa.
us intelligen...
2 lata temu
"Według nieoficjalnych informacji irańskie siły prowadzą "potencjalne przygotowania" do "możliwego ataku na USA", Tak to prawda. Właśnie Iran wysłał swoje wielkie lotniskowce i oddziały desantowe do wybrzeży USA i możliwe, że zaatakuje Nowy York i inne duże miasta USA już w następnym tygodniu.
Kazik....
2 lata temu
Wyraźnie widać ze to nie Iran szykuje się do ataku lub też prowokacji..... Armia "POKOJU" jak zawsze lubi straszyć i rozrabiać z dala od swojego kraju.....
Bleizyk
2 lata temu
W Polsce maja bazę Amerykanie wyszli na miasto i mój ziomek wytrzaskał po gębie trzech na ras wielcy mi komandosi
bEicecuj
Hahaha
2 lata temu
A ja bym chciała żeby wreszcie ktoś skopał amerykański tyłki!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić