Wróć na
Wojciech Darewicz
|

NASA ujawnia. Odkryli nieznaną asteroidę, pędzącą w stronę Ziemi

39
Podziel się

Przemierzająca przestrzeń kosmiczna skała została określona jako "potencjalnie niebezpieczna". Eksperci NASA jednak uspokajają. Ich zdaniem najprawdopodobniej ominie ona Błękitną Planetę.

NASA ujawnia. Odkryli nieznaną asteroidę, pędzącą w stronę Ziemi
(East News)
bCPwyMCt

Rozmiar i prędkość asteroidy są ogromne. Jak informuje NASA skała jest większa od "największej budowli, jaką kiedykolwiek zbudował człowiek". Zmierzający w kierunku Ziemi obiekt pędzi z prędkością ponad 54 tys. km na godzinę.

Potężna asteroida pędzi w kierunku Ziemi. Kiedy dotrze?

Asteroida znajdzie się w pobliżu naszej planety niebawem. Jak podaje "International Business Times", które powołuje się na centrum NASA, "potencjalnie niebezpieczna" asteroida znajdzie się bardzo blisko Ziemi już w ten weekend. A dokładnie w sobotę 15 lutego 2020 roku.

Asteroida "potencjalnie niebezpieczna", czyli jaka?

Potencjalnie niebezpieczne asteroidy (z ang. Potentially Hazardous Asteroid, w skrócie: PHA) to obiekty, które są typowane w oparciu o kilka kluczowych parametrów. Składa się na nie m.in. to, jak daleko od Ziemi znajduje się obiekt, jak blisko Błękitnej Planety wiedzie jego trajektoria oraz jaki jest jego rozmiar. Brane pod uwagę są skały, które po uderzeniu w Ziemię mogłyby spowodować "nuklearną zimę" i doprowadzić do "masowego wymierania".

bCPwyMCv

Zobacz także: Tajemnicze wstrząsy na Marsie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCPwyMCW
KOMENTARZE
(39)
chorzyreda
6 miesięcy temu
Kiedyś na prawdziwe ostrzeżenie już nikt niezareaguje ,bo tytuły by kliknąć męczą .
cggj
6 miesięcy temu
Majowie twierdzili że koniec świata nastąpi w grudniu,a Grudniowie twierdzili że w maju.......
gaf
6 miesięcy temu
Leci ale uspakajają
bCPwyMCX
Fazuzu
6 miesięcy temu
I co, jak walnie, to znowu w okolice Czelabińska? Atak USA na Rosję w lutym 2013 roku nie udał się, próbowano zniszczyć Zakłady Majak, największy na świecie kompleks przetwarzania materiałów rozszczepialnych, to przecież jego fotografować leciał Powers w 1960 roku swoim U2 i został strącony zestawem p-lot. W 2013 roku USA chciało zniszczyć Rosji te zakłady, że niby "meteor" w nie uderzył. Ale ruscy ten "meteor" też strącili. Gudłaje z Waszyngtonu bieleją z wściekłości, że cały przemysł nuklearny USA kupuje i to od lat w Rosji, pręty paliwowe do amerykańskich reaktorów atomowych, bo ich własna produkcja jest kilkanaście razy droższa. Do tego, mając gigantyczne zyski, Rosja może w ten sposób finansować własny przemysł nuklearny, efektem tego jest np. uruchomienie w Rosji, w Biełojarsku, największego na świecie reaktora prędkiego BN-800, którego oficjalnym celem jest produkcja energii elektrycznej, a prawdziwym - plutonu do głowic jądrowych i termojądrowych. Mogą też za te zyski rozwijać napędy nuklearne, bojowe i cywilne.
nick
6 miesięcy temu
Co chwilę coś leci w naszą stronę. I kiedyś trafi..
Najnowsze komentarze (39)
bimber
6 miesięcy temu
a niech leci, ja dokoncze piwo, bo szkoda zeby sie rozlalo jak pierdykni ten kamien.
Is only me
6 miesięcy temu
Nudne sie to juz robi ...
Tyko
6 miesięcy temu
Na wiejską poproszę .
mati
6 miesięcy temu
jezeli jaks bedzie miała uderzyc w ziemie to nikt o tym nie napisze.tyle w temacie
miszcz
6 miesięcy temu
Uwaga! >>> CLICK BAIT! <<< O2 nie idźcie tą drogą, bo was trzeba będzie was usunąć z listy źródeł informacji google!
Zbigniew Z.
6 miesięcy temu
Za tytuły o niepodważalnym impakcie asteroidy z ziemią, za wszelkie tytuły mylące i wprowadzające w błąd mówiące że uderzenie nastąpi, powinno się kastrować autora tępym zardzewiałym brzeszczotem - gdy dwa razy swym tytułem wprowadził w błąd, łu za jednokrotne wprowadzenie w błąd karą tygodnia aplikowaniu dzień po dniu co 4 godziny stoperanu i lewatywy, należy też taki element przed i po aplikacji kilkakrotnie spoliczkować. Ten co trzykrotnie wprowadził w błąd podlegać powinien karze wykonania na nim zabiegu lobotomii ze skutkiem natychmiastowym.
Rozczarowany
6 miesięcy temu
hmm, szkoda, powinna walnąć i ochłodzić trochu klimat i głowy co poniektórym...
Pako
6 miesięcy temu
Ciągle piszecie że coś uderzy ,a tu ciągle nic.Przestańcie straszyć ludzi.
bCPwyMCP
Janusz8
6 miesięcy temu
A biedne dzieci w Watykanie są bezpieczne?
newIzrael
6 miesięcy temu
to pewnie kolejne ostrzeżenie jak za czasów kiedy ludzie znajdowali się w domu niewoli ! Ktoś Przemawiał do nich ,lecz nie słuchano Posłańca,więc Ten Który Go Posłał zaczął Przemawiać Plagami.!
Tanie
6 miesięcy temu
No tak, to tylko nasa.
Alllle jaja !
6 miesięcy temu
nasa, no tak :-D
nałkowiec
6 miesięcy temu
Jak trafi to poczujemy a jak nie trafi to nie poczujemy.
panikarz
6 miesięcy temu
kruca bomba mało casu co tu robić?.......spzedam opla 1999r 5 tyś przebiegu nie bity niemec płakał jak sprzedawał Pilne!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić