Aleksander Sławiński| 
aktualizacja 

Nie ma oczu ani płetw. Nie mają pojęcia, co to za stworzenie

429

Na plaży w meksykańskim kurorcie Destiladeras odnaleziono przedziwne stworzenie. Przypominało ono delfina, ale pozbawionego płetw oraz oczu. Zagadka pochodzenia stworzenia oczekuje teraz na rozwiązanie.

Nie ma oczu ani płetw. Nie mają pojęcia, co to za stworzenie
(East News, Documental Nyarit)

Mieszkańcy leżącego leżącego nad Pacyfikiem Destiladeras byli zadziwieni znaleziskiem, na które natrafili na brzegu w zeszłym tygodniu. Z daleka wyglądało jak delfin wyrzucony na brzeg. Jednak gdy podeszli bliżej, okazało się, że jest to coś dużo bardziej strasznego.

Tajemnicze zwierzę

Nie jest pewne, czym właściwie jest zwierzę. Na pierwszy rzut oka przypomina węża lub węgorza z głową delfina. Jak donoszą lokalne media, żaden z rybaków nie widział wcześniej podobnego stworzenia.

Zobacz także: Legendarny stwór z Pustyni Gobi

Zdjęcie, wrzucone na facebook'ową stronę Documental Nyarit, od razu pobudziło ludzi do tworzenia kolejnych teorii. Zdaniem niektórych brak narządu wzroku wynika z tego, że zwierzę żyje normalnie na bardzo dużych głębokościach.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Miejscowi twierdzą, że mogło ono zamieszkiwać okolice miejscowości Puerto Vallarta, gdzie głębia oceanu wynosi ponad 1000 metrów. Na takich głębokościach nie dochodzi już światło, więc oczy po prostu nie były zwierzęciu potrzebne.

Oznaczałoby to, że ludzie natrafili na nowy gatunek podmorskiej istoty. Skoro tak, to jego przedstawicieli musi być dużo więcej.

Bardzo możliwe również, że stworzenie była po prostu zmutowanym delfinem. Zdaniem niektórych jest to po prostu wynik delfiniego poronienia, a oczy i płetwy zwyczajnie nie zdążyły się jeszcze rozwinąć. Zwierze wygląda jednak na dość wyrośnięte, co budzi kolejne pytania.

Niektórzy internauci uznawali sceptycznie, że zdjęcia są po prostu fałszywe. Ktoś sfotografował na plaży martwego delfina, po czym komputerowo wymontował mu oczy oraz płetwy, by wzbudzić sensację.

Dziwne znaleziska

Na rozwikłanie zagadki trzeba zaczekać, aż sprawą zajmą się biologowie. Co jakiś czas morskie głębiny wyrzucają na brzeg nieznane nauce stworzenia. W zeszłym roku w Tajlandii mieszkańcy odnaleźli m.in. osobliwą, śluzowatą istotę. Na przypominające kosmitów stwory często natrafiają też rybacy poławiający w Morzu Barentsa, między Norwegią a Rosją.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić