Niezwykła historia. Pies opiekował się... ślepą siostrą

Niezwykła historia prosto z Hiszpanii. Znaleziono rodzeństwo małych piesków rasy chart. Jeden z piesków zachowywał się bardzo dziwnie. Okazało się, że opiekował się swoją ślepą siostrą.

Niezwykła historia. Pies opiekował się... ślepą siostrą
(Youtube.com)

Nie wiadomo, skąd się wzięły psy w schronisku dla maltretowanych kobiet. Pewnego razu na dziedzińcu znaleziono dwa szczeniaki rasy chart. Szczególnie zachowanie jednego z nich zdziwiło personel ośrodka. Nie dosyć, że nie opuszczał swojej siostry, to wydawało się, że pomaga jej przy pokonywaniu przeszkód. Wkrótce potem okazało się, że jeden ze szczeniaków jest ślepy. Suczka o jaśniejszej sierści postanowiła poszukać jedzenia, ale widocznie zadanie ją przerosło. Na szczęście był jej brat.

Dopiero po zbliżeniu się do psów można było zobaczyć, że jeden ma całkowicie zamglone oczy. Jej brat wydaje się być w pełni świadomym ślepoty siostry. Nie odstępuje jej na krok, chroni ją i oprowadza po terenie – powiedział Nach Paunero szef schroniska dla psów w Madrycie.

Szczeniaki zostały zaadoptowane. Pisper i Blinder – tak zostały nazwane odnalazły, mamy nadzieję, szczęśliwy dom, w którym znajdą miłość i poczucie bezpieczeństwa. W Hiszpanii porzucanie czworonogów to istna plaga. Przyjmuje się, że co roku około 150 tysięcy psów jest porzucanych, z czego jedna trzecia to właśnie charty.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić