o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Niezwykły widok. Dziobaci pracownicy w drodze do winnicy

4
Podziel się

Winnica z RPA postanowiła zatrudnić niezwykłych specjalistów od zwalczania szkodników. Przez sześć godzin dziennie pracuje tam wielkie stado kaczek.

 Niezwykły widok. Dziobaci pracownicy w drodze do winnicy
(Youtube.com, Insider)
bESPCHit

Dwa razy dziennie w miejscowości Stellenbosch zobaczyć można kilkaset maszerujących osobników. Kaczki pracujące w południowoafrykańskiej winnicy Vergenoegd swoją poranną zmianę rozpoczynają o 9:45, a kończą o 15:45. Jak donosi Insider, codziennie ze szkodnikami zagrażającymi uprawie wina walczy przynajmniej 700 ptaków.

Kaczy pomysł ma długą tradycję. Pierwsze kaczki zostały "zatrudnione" w winnicy w 1984 roku. Władze Vergenoegd twierdzą, że ich wpływ na uprawę winogron jest nieoceniony. Ptaki zjadają ślimaki, robaki i inne szkodniki, które zagrażają uprawom, a więc niepotrzebne są żadne chemiczne środki ochrony roślin. Dzięki temu winnica otrzymała certyfikat od organizacji pozarządowej i ekologicznej WWF.

bESPCHiv

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

bESPCHiW
KOMENTARZE
(4)
rotfl
2 lata temu
Może by tak złączyć naszą kaczkę z rodziną? Byłby jakiś pożytek, bo tutaj się marnuje. Chętnie się dorzucę na bilet do RPA...
pieczątka
2 lata temu
Czy ten z włosami w nosie to Prezio ?
olo
6 lat temu
Pewnie idą do Niemiec na social ;)
bESPCHiX
toro
6 lat temu
Ta rasa to biegus indyjski. U mnie procuja na plantacji truskawek. Nie rusz owocu ale o slimakach, ktore niszczyly zbiory juz zapomnialem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić