Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

ONZ: Pandemia koronawirusa grozi "biblijnym" głodem

169
Podziel się:

Przedstawiciele ONZ ostrzegają, że świat jest zagrożony powszechnym głodem "o biblijnych rozmiarach" spowodowanym pandemią koronawirusa. Liczba głodujących może się podwoić i osiągnąć ponad 250 mln.

Koronawirus. ONZ ostrzega przed światowym głodem.
Koronawirus. ONZ ostrzega przed światowym głodem. (PAP, MASSIMO PERCOSSI)

Szef Światowego Programu Żywnościowego (WFP) alarmuje rządy na całym świecie. David Beasley podkreśla, że potrzeba wspólnego wysiłku wielu państw, aby uniknąć katastrofy. Według najnowszego raportu agencji ONZ ludzkości grozi powszechny, wręcz "biblijny" głód.

W ciągu kilku miesięcy możemy stać w obliczu głodu o biblijnych rozmiarach. Prawda jest taka, że czas nie jest po naszej stronie - podkreślił Beasley, zwracając się do Rady Bezpieczeństwa ONZ.

ONZ: Koronawirus może podwoić liczbę głodujących

Autorzy raportu szacują, że liczba osób cierpiących głód może w tym roku prawie się podwoić. Z 135 mln do około 265 mln osób. Najbardziej zagrożeni są mieszkańcy 10 krajów opanowanych przez konflikty zbrojne, kryzys gospodarczy i katastrofy wynikające ze zmian klimatu.

Zobacz też: Koronawirus a natura. Rekordowa ilość żółwi w Tajlandii

Wierzę, że dzięki naszej wiedzy i partnerstwu możemy zgromadzić środki niezbędne do tego, aby pandemia COVID-19 nie stała się katastrofą związaną z kryzysem żywnościowym - powiedział szef Światowego Programu Żywnościowego.

Które kraje są najbardziej zagrożone głodem? Raport WFP wymienia Jemen, Demokratyczną Republikę Konga, Afganistan, Wenezuelę, Etiopię, Sudan Południowy, Sudan, Syrię, Nigerię i Haiti - informuje BBC.

COVID-19 może być potencjalną katastrofą dla milionów - podkreślił Arif Husain, główny ekonomista WFP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(169)
Mrih
2 lata temu
Naród powstanie przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą też wielkie trzęsienia ziemi, a w jednym miejscu po drugim głód i epidemie Łuk 21:11
Piotr
2 lata temu
Przestańcie trzymać ludzi w zamknięciu i dajcie normalnie żyć to nie będzie głodujących
zdzichu
2 lata temu
Kolejna banda darmozjadów zaczyna doradzać , proponuję ich zlikwidować a fundusze które idą na ich wątpliwą działalność przeznaczyć na walkę z głodem światowym , byłoby tego całkiem sporo Ta organizacja ciągle straszy ludzi zamiast im pomagać .
dobry kit
2 lata temu
Przecież to efekt działań tych cymbałów. Widziałem kiedyś wywiad z czarnym z Afryki który mówił, że przez tą "pomoc" w jego kraju nic sie nie opłaca uprawiać. Jak rolnik ma się utrzymać skoro biali z ONZ zarzucają mu kraj darmową żywnością
zaczarowolot
2 lata temu
TRZEbA ZACZAC v ZREC ChoRyCh NA wiRuSAkoRoNA ZApTANiE
Lech
2 lata temu
Jak sprzedają Afryce nasiona które nie da się posiać po zbiorach z kłosów tylko trzeba znowu kupić bo są zmodyfikowane genetycznie i na dodatek bez oprysków herbicydami do których są przystosowane genetycznie zagłuszają je chwasty i zjada Szarańcza to będzie głód albo kupią normalne rośliny.
KW
2 lata temu
Bóg ześle mannę z nieba, no chyba że nie istnieje
Rozwiązanie
2 lata temu
Zawsze można będzie pozjadać psy. Tyle ich jest wkoło nas.
szpila
2 lata temu
Czas najwyższy zlikwidowac te wszystkie światowe organizacje,które pasą się na krzywdzie ludzkiej i zajmują się straszeniem ludzi zamiast robic cokolwiek!
Tylkoja
2 lata temu
Zagląda idzie co żyje to zginie i jeśli ktoś się uchowa i na drodze spotka ślad stopy będzie całował by odnalezc ale przed biedni zdepczą bogatych z Sybilii
niktus
2 lata temu
Niedawno widziałem, jak w USA wylewali cysterny mleka na pole, bo zbytu nie ma a ten tutaj o głodzie. To może trzeba gdzieś przepisy zmienić i jak ktoś ma nadwyżki, które już wyprodukował, to zamiast dotować organizacje, które tylko krzyczą, jak źle i niedobrze jest na świecie, zainwestować w transport takich towarów, tam gdzie potrzebują. I miejscowy rolnik byłby zadowolony, bo miałby zbyt i głodnych by nakarmili.
Jasne
2 lata temu
Tam jest potrzebna inna ważna pomoc - czas wysyłać środki antykoncepcyjne, żeby już teraz Ci głodni nie płodzili kolejnych umierających z głodu ! Przerwać ten tragiczny ciąg
Taa
2 lata temu
wyjałowiona z pomyślunku organizacja (podobnie jak WHO) zamiast ostrzegać o tym co każdy chłop wie !!! powinna uruchomiać uprawy i inne realne projekty żywieniowe !!!
wierzacy
2 lata temu
ONZ =pierwsza bestia
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić