o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Opolskie. Strażakom z OSP Ochodze ktoś zalepił pianką syrenę alarmową

182
Podziel się

We wsi Ochodze (woj. opolskie) strażacy nie mogą wysyłać sygnału alarmowego, kiedy jadą do pożaru. Syrena alarmowa została przez kogoś zalepiona pianką montażową.

osp ochodze straż pożarna
osp ochodze straż pożarna (Facebook.com)
bDyFvlYR

Strażacy ze wsi Ochodze w woj. opolskim odkryli to podczas prac porządkowych wokół remizy. OSP Ochodze podkreśla, że to coś, czego żaden ze strażaków by się nie spodziewał.

Widocznie komuś przeszkadza sygnał syreny alarmowej i to że wszyscy nasi druhowie zostawiają wszystko i na ten sygnał lecą – czytamy na stronie OSP Ochodze na Facebooku.

Strażacy od poniedziałku nie mają możliwości alarmowania. Sprawa została już zgłoszona na policję. Straż pożarna podkreśla, że jeszcze dziś postara się naprawić problem i "być w gotowości, jeśli ktoś będzie potrzebował naszej pomocy". Internautów zachęcono do udostępniania zamieszczonego na Facebooku wpisu, żeby była to "przestroga dla innych".

bDyFvlYT

Zero pomyślunku, przecież to dla ratowania, a nie dla zabawy zostało stworzone – skomentował jeden z internautów.

To już kolejny bulwersujące działanie, którego doświadczyły osoby ratujące życie. Niedawno na trasie Warszawa-Radom drogą DK7 pędziła karetka z organami do przeszczepu. Pojazd był uprzywilejowany i jechał na sygnale, ale kierowcy blokowali lewy pas ruchu. Na nagraniach, które pojawiły się w sieci, widać czterech kierowców blokujących karetkę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDyFvlYZ
bDyFvlZu
KOMENTARZE
(182)
!!!
rok temu
Trudno to komentować ...!
AXE
rok temu
musi mieszkać blisko...
!
rok temu
myślę że bez OSP Pawlak byłby na diecie Niesiołowskiego [przypomnę szczaw i mirabelki] całe swoje dorosłe życie a tak Bizancjum pełną [kretyńską] gębą !!! xxx:D
bDyFvlZv
Maro
rok temu
Jednemu przeszkadza syrena alarmowa, drugiemu pianie koguta. Jeden wart drugiego. a może idźcie się utopić ziemi będzie lżej!
gość
rok temu
W tym naszym kraju już ludzie z nienawiści POGŁUPIELI CAŁKOWICIE !!!!!! , aż brak słów na taką BEZMYŚLNĄ GŁUPOTĘ !!!!!!
Najnowsze komentarze (182)
Strażak Sam
rok temu
To Norman zapchał
Nie przesadza...
rok temu
Mieszkam kilka metrów od kościoła ,dzwony biją i zegar gra ,w ogóle go nie słyszę i żyje ,syrena wyje co jakiś czas a nie co godzinę więc można wytrzymać ,i koguty na wsi pieją o 4 i ludzie żyją
Kamery
rok temu
To ktoś z sąsiadów taki mądry,zamontować kamery i po kłopocie,w końcu kamera nie kosztuje milionów a kilka zlotych
Misiu Pysiu
rok temu
Kto był pierwszy Remiza Strażacka czy działka która dostałeś ???
wigz
rok temu
jak ktoś miał do czynienia ze strażą to wie, że strażacy chronią mienie sąsiada a nie poszkodowanego.
Baca z północ...
rok temu
Nad moim sufitem, na dachu bloku zamontowana jest syrena wojewódzkiego systemu ostrzegania. Dowiedziałem się o tym, jak zrobiła mi kiedyś pobudkę, gdy organizowali jakieś ćwiczenia. Efekt piorunujący, uszy wpadły mi w rezonans, efekt podobny do przesterowania wzmacniacza. Przez ostatnie kilka lat słyszałem ją może 3 razy. Fakt, uciążliwe i przeszkadza, jak wiele innych rzeczy. Ale po coś tam jest...
rolnik
rok temu
bo ludzie wołają straż do każdej pierdoły. jakim prawem wypompowują wodę z piwnic domów sklepów jeśli niem zagrożenia , usuwają powalone drzewa na linie elektryczne skoro to majątek prywatnej firmy biorącej opłaty za przesył itp. pewnie była buza i wyli cała noc bo komuś się w kalosze nalało
paszeko
rok temu
nie mozna usunac pianke?
bDyFvlZn
Gluchy
rok temu
Pewnie ktoś zalepił, bo jej nie słyszał i che, aby kupili głośniejszą.
Mariusz
rok temu
No i czym się tak oburzyli Panowie Strażacy mamy 2019 rok jeśli oni potrzebują syreny do skompletowania drużyny do wyjazdu to ciekawe czym karmią konie i czy maja wóz drabiniasty na kołach już podbitych gumą. Mieszkam obok remizy PSP nie OSP i jakoś syreny nie włączają może dlatego że to jest duże miasto zaś na wsi chłopcy muszą się dowartościować robiąc nie potrzebny hałas. Może należałoby wystosować do wszystkich jednostek informację do czego służy telefon mobilny i jak go obsługiwać.
obsrewator
rok temu
namierzyć tego szkodnika i wypiankować mu wszystkie szczeliny w oknach
romek
rok temu
bo tylko jankesowe jest dobre
1956
rok temu
mieszkam 100 metrów od dzwonu kościelnego i co mam zobić................
bolek
rok temu
A może by tak ktoś w końcu dzwony na kościele zalepił?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić