Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Koronawirus. Według Chińczyków pandemia może skończyć się w czerwcu

337
Podziel się

Zgodnie ze spostrzeżeniami naukowca z Chin minął już szczyt epidemii koronawirusa. Zhong Nanshan, chiński epidemiolog, przedstawił najnowsze ustalenia na konferencji prasowej.

Koronawirus. Według Chińczyków pandemia może skończyć się w czerwcu
(Getty Images, Feature China/Barcroft Media)
bEIUrved

Według ustaleń portalu "Al Jazeera" koronawirus wystąpił jak dotąd w 114 krajach. Jednak w Chinach, gdzie doszło do pierwszych zachorowań, epidemia zaczyna spowalniać.

Koronawirus: dlaczego pandemia potrwa do czerwca?

Zhong Nanshan argumentuje, że u wielu Chińczyków choroba przebiega bezobjawowo. Zwraca także uwagę, że odnotowano niski wskaźnik osób, które po wyleczeniu z koronawiursa ponownie się nim zaraziły.

W poniedziałek 9 marca w Chinach potwierdzono 40 nowych przypadków koronawirusa. Jak podaje "South China Morning Post" to najniższy wynik od momentu, kiedy rozpoczęto raportowanie danych o epidemii. Wszystkie te zachorowania miały miejsce poza prowincją Hubei, gdzie do 12 marca przez trzy dni nie odnotowano żadnych nowych zachorowań.

bEIUrvef

Zhong Nanshan przyznaje, że "gdyby wszystkie kraje się zmobilizowały, wszystko mogłoby się skończyć do czerwca. Powiedział również, że "jeśli niektóre kraje nie potraktują poważnie zakaźności i szkodliwości, to będzie to trwać dłużej".

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego, Robert O’Brien, zarzucił Chinom tuszowanie wybuchu epidemii w Hubei, twierdząc, że kosztowało to świat dwa miesiące czasu, które można było poświęcić na właściwą reakcję.

W Wuhan w prowincji Hubei, epicentrum koronawiursa, zamknięto wszystkie tymczasowe szpitale. Zhai Xiaohui, wicedyrektor ds. zarządzania szpitalami w chińskiej Komisji Zdrowia Publicznego, zapowiedział, że zwolniło się łącznie 10 tysięcy łóżek. Jeżeli zajdzie potrzeba, placówki zostaną ponownie otwarte dla pacjentów.

Zobacz także: Zobacz też: Jak walczyć z pandemią koronawirusa? Najważniejsze informacje
bEIUrvel

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEIUrveG
KOMENTARZE
(337)
Kaziu ze wsi
2 lata temu
A jajka od swięta...
Kaziu ze wsi
2 lata temu
Czyli ręce należy myć często i co chwle. Ale nogi mogę nadal myć raz na 2 tygodnie? Prawda?
Arto
2 lata temu
Dokladnie. WHO olało sprawe. Dobrzy są w podawaniu słupków i liczb ale na samym początku nic nie zrobili. Mogli ocalić tysiące ludzi.
bEIUrveH
Borys
2 lata temu
Moim zdaniem to ściema i ukrywanie prawdy.
x15
2 lata temu
Nie wiem, czy Johnson nie miał racji. Ludzkość musi się nauczyć żyć z takimi wypadkami. A Chińczycy muszą przystopować z konsumpcją nietoperzy.
katolik
2 lata temu
Głupocie ludzkiej nie ma granic Winę Tuska zamieniliście na winę Chińczyków. A co robiły rządy innych państw, gdy tylko dowiedziały się o sytuacji w Chinach? Nic Nasz nierząd cały czas krzyczy co się robi w Polsce to nasza sprawa i nic komuś do tego. Za jego opieszałość (nawet środków ochrony osobistej nie przygotowali dla zabezpieczenia personelu medycznego mimo,że na to mieli dużo czasu), Za ich niedołęstwo chcecie winić Chińczyków?, Tuska? Za to że minister jest zarażony też ich obwinicie? A komu on szykował sadzenie drzewek w okolicach Rytla? Nie ma on zajęcia w pałacu? tylko codziennie musi jeździć po kraju narażając ludzi na zarażenie?. Musi prowadzić kampanię wyborczą pod płaszczykiem "JA LUDZI W TEN SPOSÓB CHRONIĘ PRZED ZARAZĄ? A wy takiego głąba popieracie
Ark
2 lata temu
Jezeli to wyszlo z Chin tzn. ze skopiowali juz istniejacy. Czyli czy to naprawde oni ?
pixi
2 lata temu
Tam wszyscy w maskach, ale nasza wadza najmądrzejsza w całej wsi. Oni wiedza, że masek nie trzeba stosować.
trtatata
2 lata temu
juz jest szczepionka Ruska katiuszPutin
Kowalski
2 lata temu
O Chińczykach nie można powiedzieć nic dobrego.Zachowują się jak panowie świata. Znam ich tylko z kontaktów turystycznych, ale cytując naszego klasyka jest to najgorszy sort. Uprzejmości z ich strony nie uświadczysz, są hałaśliwi, bezczelni, wszędzie się przepychają nie zważając na innych ,śmiecą na potęgę! Dzicz azjatycka rozwaliła przed wiekami wielką cywilizację - Cesarstwo Rzymskie... Czy ktos wierzy w chinskie bajki
pawel
2 lata temu
zmutowali i sprawdzili w laboratorium jak długo żyje +++
Wojtek
2 lata temu
Dlaczego wszystkie służby noszą maski skoro są zdrowi a my mamy nie nosić bo to nic nie daje??????
ola
2 lata temu
a po co sprowadzać do Polski czosnek z chin? to zaraza
bEIUrvez
Tt16
2 lata temu
Zawsze wszystko zaczyna się od tych Chińczyków
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić