Aleksander Sławiński| 
aktualizacja 

Pierwsze trzy przypadki koronawirusa w Czechach

324

Czeskie ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę o pierwszych w kraju przypadkach koronawirusa. Stwierdzono go u trzech osób, które ostatnio wróciły z Włoch. To kolejny sąsiad Polski, gdzie wystąpiło zakażenie wirusem.

Pierwsze trzy przypadki koronawirusa w Czechach
(Getty Images, NurPhoto / Contributor)

O stwierdzeniu trzech przypadków koronawirusa poinformował w niedzielę minister zdrowia Adam Vojtiech. To pierwsze osoby na terenie Czech, u których stwierdzono zarażenie COVID-19.

Dwóch z nich jest obywatelami Czech, jedna to amerykańska studentka. Wszyscy wrócili w ostatnim czasie z Włoch. Dwie osoby są hospitalizowane w szpitalu Bukovka w Pradze, a jedna w mieście Usti nad Łabą. Nie jest jasne z iloma ludźmi kontaktowali się zainfekowani oraz ilu z nich zostanie teraz poddanych kwarantannie.

Według oświadczenia, zarażeni są obecnie we względnie dobrym stanie. Pobrane od nich próbki zostaną teraz przebadane przez specjalistyczne laboratorium w Berlinie. To już kolejny sąsiad Polski (po Niemczech, Litwie i Białorusi), gdzie odnotowano obecność koronawirusa.

Zobacz także: Jakie są objawy koronawirusa?

Liczba zarażonych koronawirusem

Włochy są jednym z państw, które ma najwięcej problemów z COVID-19. Włosi oraz osoby, które były ostatnio w tym kraju, odpowiadają za przypadki wirusa w wielu miejscach (m.in. pierwszy przypadek koronawirusa w Afryce subsaharyjskiej oraz na Teneryfie).

Na całym świecie odnotowano już ponad 87 tysięcy zakażeń koronawirusem, z czego już niemal 3 tysiące skończyły się śmiercią. Krajami o największej ilości przypadków (poza Chinami) są Korea Płd., Iran oraz Włochy. We Włoszech, przy tysiącu zakażonych, odnotowano 29 ofiar śmiertelnych. W Polsce, mimo wielu podejrzeń, nie zdiagnozowano dotychczas przypadków wirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić