o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Koronawirus w Afryce oraz tragiczne doniesienia z pokładu Diamond Princess

202
Podziel się

Wielka Brytania to kolejny kraj, którego obywatel zmarł na skutek zarażenie koronawirusem. Tragiczna wieść nadeszła z Japonii, gdzie znajduje się wycieczkowiec Diamond Princess. Wszyscy jego pasażerowie objęci są kwarantanną. Informacja ta zbiega się z niepokojącymi doniesieniami napływającymi z całego świata. WHO przestrzega przed rozszerzeniem się epidemii "na wszystkie kraje świata".
Koronawirus w Afryce oraz tragiczne doniesienia z pokładu Diamond Princess
(Getty Images, Carl Court / Staff)
bDUJsbvV

Na statku Diamond Princess, który od ponad 3 tygodni zacumowany jest w porcie Jokohama, zmarł obywatel Wielkiej Brytanii. Zawiadomiło o tym japońskie ministerstwo zdrowia.

Dokładna tożsamość mężczyzny nie została, jak na razie, podana. Był on jedną z osób poddanych kwarantannie, po tym jak na pokładzie luksusowegowycieczkowca odkryto ognisko choroby. Jest on szóstą ofiarą, spośród 705 osób zamkniętych na statku.

W tym samym czasie na terenie Zjednoczonego Królestwa zdiagnozowano cztery kolejne przypadki. Były to osoby, które wracały z Włoch oraz Iranu. Po raz pierwszy koronawirus pojawił się w Irlandii Północnej oraz Walii. Po tym jak liczba zachorowań w kraju wzrosła do 19, premier Boris Johnson zapowiedział zwołanie sztabu kryzysowego na poniedziałek.

bDUJsbvX

Zobacz także: Jakie są objawy koronawirusa?

Koronawirus w Afryce

Również w piątek odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa w Nigerii. Jest to tym samym pierwszy raz, gdy COVID-19 pojawia się w Afryce subsaharyjskiej - czyli niearabskiej części kontynentu. Zdiagnozowano go u 44-letniego włoskiego biznesmena przebywającego w Lagos, największym mieście kraju. Nigeria jest jednym z krajów o najniżej ocenianej służbie zdrowia na świecie.

Jak poinformował komisarz ds. zdrowia stanu Lagos, mężczyzna przyleciał do Nigerii we wtorek. Dzień później zaczął uskarżać na złe samopoczucie. Obecnie jest poddany 14-dniowej kwarantannie.

bDUJsbwd

Ostrzeżenia WHO

Na zdiagnozowanie wirusa w Nigerii, zareagowała Światowa Organizacja Zdrowia. Rzecznik WHO, Christian Lindmeirer ostrzegł, że epidemia robi się "coraz poważniejsza". Może rozprzestrzenić się po większości, jeśli nie wszystkich krajach świata.

O pierwszych przypadkach COVID-19 donoszą Nigeria, Estonia, Dania, Holandia i Litwa. We wszystkich było to związane z podróżami do Włoch - mówił w czasie konferencji Lindmeier.

Na całym świecie odnotowano już niemal 84 tysiące przypadków koronawirusa. Ponad 2800 zakończyło się śmiercią zarażonego. Poza Chinami najwięcej z nich zauważono w Korei Południowej, Japonii, Iranie oraz we Włoszech.

bDUJsbwe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUJsbwy
KOMENTARZE
(202)
gfhbnfgbfg
rok temu
Cóż...póki wirus nie wybije większości populacji - póty nikt nie zaryzykuje paraliżu światowej ekonomii. Nie ma takiej opcji. Planeta jest przeludniona więc życie nie może być priorytetem. Priorytetem jest utrzymanie władzy a do tego potrzebna jest działająca ekonomia. Eksterminacja ludzi z przeludnionej Ziemii wydzie władnym na dobre. Nawet wręcz poprawi ekonomię. Myślisz, że jesteś dla swojego rządu najważniejszy? Hhahahahaa. Ludź się dalej....
Anka
rok temu
A w moim korpo wydali rozporządzenie że jak ktoś wraca z Włoch to ma 2 tygodnie pracę z domu.I wiecie co ? Od razu 2 osoby wybrały się na narty do Włoch. Ludzie nie mają zachamowan i rozsądku.
Blady
rok temu
A ludziska beztrosko podróżują po świecie to jak ma się nie rozprzestrzeniać?
bDUJsbwz
zdrowy
rok temu
Czy my jesteśmy białą plamą na mapie ? U nas są wszyscy zdrowi? Nie chce mi się w to wierzyć
KAROL!!!
rok temu
Ciekawe dlaczego nie badają ludzi na lotnisku w Gdańsku,przylatujących z NIEMIEC.
Najnowsze komentarze (202)
doktor
rok temu
kiedy wreszcie zamkną granice!!!!
Sonia
rok temu
Ten wirus jest nie do zatrzymania,bo tak został stworzony żeby był skuteczny w zabijaniu jak największej ilości ludzi. To nie przypadek że umierają starsi i z niską odpornością organizmu. WHO razem z przywódcami światowymi kłamie że panują nad tym , ale nikt nad tym nie panuje.Nie podają do opinii publicznej ilości faktycznej zgonów a ogłoszą pandemię jak będzie na wszystko za późno .
Ehh
rok temu
A gdzie ten port Jokohama? W Dżaponii?
XYZ
rok temu
A dlaczego każdy taki artykuł mówi o ilości zarażonych oraz o ilość ofiar śmiertelnych a nie pisze o tym że wyleczono już ponad 36000 osób...
frf
rok temu
po co straszyć skoro rocznie więcej umiera od szczepionek i z tego nie robi się afery? A do tego umierają zdrowe dzieci??
moye
rok temu
a jakie mamy testy na koronawirusa ? z tego wynika że w ramach oszczędności to zakupiliśmy te które zostały bo kraje trzeciego świata ich nie kupiły!
Lestek
rok temu
Jak nic nie robią... Będzie info w kościołach, relikwie do całowania i różaniec na trudna chwile.
zdrowy
rok temu
Czy my jesteśmy białą plamą na mapie ? U nas są wszyscy zdrowi? Nie chce mi się w to wierzyć
bDUJsbwr
Apokalipsa
rok temu
Bóg widzi co się dzieje na świecie i ma dość
y.Watykan
rok temu
Wirusa do Europy/Włoch przenieśli watykanscy mafiosi. Latają za darmo,podatków nie płacą a za poparcie w wyborach dostają nieruchomości. Posłowie Watykanu tak ustawiają prawo ,że konkordat to Pikuś.
ass..
rok temu
różnica jest w radzie i tyle
⭐Tosia
rok temu
I zaczyna się.
taka prawda
rok temu
Pęd do pieniędzy i władzy zgubi,zniszczy wszystko a w szczegolności tych pędzących.....
mahindra
rok temu
Ciągła gadka szmatka o tym co było, trochę o ty co jest a nic o tym co może być. Jak można było dopuścić do tego żeby być uzależnionym od sklepów i artykułów zwłaszcza spożywczych, lekarstw i innych potrzebnych do przetrwania które są zaopatrywane lub nie będą w obliczu wyboru gdy trzeba będzie podjąć decyzję o dostawie do np.Włoch, Niemiec czy Polski. Jest to przerażające jakie mogą być następstwa tego zachowań ludzkich ...........................................
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić