Albert Kamiński| 

Pijany pilot trafi do więzienia. Wypił tyle wódki, że stracił przytomność

21

Po wypiciu w hotelu butelki alkoholu zemdlał. Potem z kokpitu samolotu wynosiła go policja. Finał historii nie jest szczęśliwy dla pilota linii Sunwing Airlines, ponieważ najbliższe 8 miesięcy spędzi w więzieniu.

Pijany pilot trafi do więzienia. Wypił tyle wódki, że stracił przytomność
(flickr.com, Marco)

Dostał także roczny zakaz pilotowania samolotu. Słowak musi również po odsiedzeniu wyroku niezwłocznie opuścić Kanadę - informuje Sky News.

To ważne przesłanie dla pilotów. Jeśli pijesz alkohol i latasz samolotem, trafisz do więzienia - powiedziała prokurator Rosalind Greenwood.

37-letni Miroslav Gronicz upił się w pokoju hotelowym. Na lot z Calgary do meksykańskiego Cancun spóźnił się godzinę. Wpinkę w kształcie skrzydeł miał wczepioną do klapy marynarki do góry nogami. Mówił niewyraźnie i nie potrafił utrzymać się na nogach. Wszystko działo się w sylwestrowy wieczór.

Gdy wszedł do kokpitu, drugi pilot kazał mu opuścić pokład Ten nie chciał jednak posłuchać kolegi. Na chwilę wyszedł, ale zaraz wrócił. Potem stracił przytomność z twarzą wklejoną w szybę.

Na szczęście samolot nie zdążył wystartować. Pijanego wynieśli funkcjonariusze policji. Od razu przyznał się do winy, ale nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego pił. Okazało się, że trzykrotnie przekroczył dopuszczalny limit alkoholu we krwi.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić