REKLAMA
Odświeżone 37 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka07.08.18 (17:51)

Po dwóch dobach wydobyto kobietę spod gruzów. Przeżyła trzęsienie Ziemi w Indonezji

Dwa dni po potężnym trzęsieniu ziemi na turystycznej wyspie Lombok, uratowano 23-letnią kobietę. Ratownicy wydobywali ją spod gruzów zawalonego budynku przez 4 godziny.
Forum

Wołanie o pomoc usłyszeli znajdujący się w pobliżu ludzie. Zaalarmowani ratownicy za pomocą rąk odkopywali gruzy w desperackiej próbie dotarcia do kobiety. Na szczęście 23-latkę odnaleziono żywą i przewieziono ją do szpitala.

Zajęło nam to wiele godzin, ale jesteśmy wdzięczni, że się udało i ta osoba żyje - powiedział agencji Reutera wolontariusz Marcos Eric.

REKLAMA

Specjalistyczne ekipy prowadzą teraz wyścig z czasem. Ratownicy odkopują rumowisko po meczecie na północy Lombok. Mają nadzieję, że co najmniej jedna z czterech uwięzionych tam osób, nadal żyje.

Forum

Do trzęsienia ziemi na indonezyjskiej wyspie Lombok doszło w niedzielę około godziny 7 czasu lokalnego. Wstrząs miał magnitudę 6,4. Epicentrum znajdowało się 7 km pod ziemią. Wciąż występują jednak wstrząsy wtórne - do dzisiaj zarejestrowano ich ponad 230.

W wyniku trzęsienia ziemi zginęło 105 osób. Podczas odgruzowywania tysięcy zniszczonych budynków znajdowane są kolejne ofiary. W obawie przed kolejnymi wstrząsami wyspę opuściły tysiące turystów.

Getty Images

Z powodu katastrofy kilkanaście tysięcy rodzin straciło domy. Na wyspie jest ogromne zapotrzebowanie na wodę i żywność, ponieważ podziemne źródła wody zostały zablokowane przez trzęsienie, a sklepy są zniszczone lub opuszczone. Na północy, gdzie sytuacja jest najtragiczniejsza, nie ma również dostępu do prądu.

Tysiące ludzi śpi pod gołym niebem. Potrzebują żywności, artykułów medycznych i ubrań. Z powodu ekstremalnie suchej pogody brakuje wody pitnej - poinformowała międzynarodowa organizacja humanitarna Oxfam.

Indonezja jest szczególnie podatna na trzęsienia ziemi. Znajduje się bowiem w "Pierścieniu Ognia” – linii częstych trzęsień i erupcji wulkanicznych, które okrążają pacyficzną linię brzegową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
*Zobacz także: „Hiszpański pióropusz” nad Polską. Czeka nas pogodowy armagedon *

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij