Wróć na
Łukasz Dynowski
|
aktualizacja

Polacy przemówili: Robert Lewandowski, a dopiero za nim Andrzej Duda

114
Podziel się

Polacy są dumni z rodaków, którzy rozsławiają nasz kraj na cały świat. Z kogo najbardziej? O to postanowiliśmy zapytać ich samych. Polacy uznali, że palma pierwszeństwa w tej dziedzinie należy się Robertowi Lewandowskiemu. Prezydent Andrzej Duda został pokonany przez jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.

andrzej duda
andrzej duda (PAP, Jacek Turczyk)
bCGkwXBx

Kandydatów wytypowaliśmy pięcioro. Znaleźli się w tym gronie prezydent Andrzej Duda, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury Olga Tokarczuk, reżyserka i scenarzystka Agnieszka Holland oraz piłkarz Robert Lewandowski.

Którą z tych osób Polacy wskazali jako tę, z której są najbardziej dumni?

Z badania, jakie przeprowadziliśmy na panelu Ariadna wynika, że kultura znajduje się w cieniu polityki, która z kolei, co wiadomo nie od dziś, dzieli społeczeństwo. Łączy zaś sport.

bCGkwXBz

Zobacz też: Donald Tusk szefem Europejskiej Partii Ludowej. Borys Budka o jego reakcji na gratulacje od Andrzeja Dudy

Polacy uznali, że tym, kto najlepiej reprezentuje Polskę na świecie, jest Robert Lewandowski. Napastnika reprezentacji Polski i Bayernu Monachium wskazało 26 proc. badanych. Za plecami "Lewego" znaleźli się Andrzej Duda (22 proc.) i Donald Tusk (14 proc.).

Miejsca na podium nie wystarczyło dla Olgi Tokarczuk i Agnieszki Holland – pisarka i reżyserka zdobyły odpowiednio 9 i 7 proc. głosów.

bCGkwXBF

Zupełnie inaczej prezentują się wyniki, gdy podzielić je na elektoraty PiS i KO. Według wyborców PiS zdecydowanie najlepiej Polskę reprezentuje Andrzej Duda, którego wskazało 54 proc. badanych sympatyzujących z tą partią. Donald Tusk zdobył tylko 1 proc. ich głosów.

Kolejność jest odwrócona w przypadku zwolenników KO – Tusk z wynikiem 50 proc. jest pierwszy, a Duda ostatni. Prezydenta wskazało tylko 2 proc. wyborców KO.

Elektoraty PiS i KO są natomiast zgodne w kwestii pozostałych osób – w obu przypadkach miejsca trzecie, czwarte i piąte zajmują kolejno Lewandowski, Tokarczuk i Holland.

bCGkwXBG

A wy z kogo jesteście najbardziej dumni? Kto Waszym zdaniem najlepiej reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej? Czekamy na Wasze opinie.

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1024 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.
Termin realizacji: 15 – 19 listopada 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCGkwXCa
KOMENTARZE
(114)
mk
8 miesięcy temu
Mam sporo zagranicznych wojaży za soba i zawsze jako pierwszy znany wymienisny byl : Robert Lewandowski, Jan Pawel Ii..Z pozostalymi bywało roznie......
Wnioskując
8 miesięcy temu
z wyników stwierdzić można z całą stanowczością, że głosowały partyjne głąby.
wwww
8 miesięcy temu
Boże jaki ten naród jest głupi.
bCGkwXCb
diego
8 miesięcy temu
Czy ktoś mi powie czym Pan Duda rozsławił nasz kraj? Podpisywaniem na stojąco dokumentów u Trampa??? Podpisywaniem ustaw po nocach? Noszeniem kapci prezesowi? Ktoś może podpowie, bo nie ogarniam.
dość
8 miesięcy temu
Pierwsze słyszę, że PAD rozsławia Polskę ! I to na cały świat ! A pierwsza trójka to powinni być : Robert Lewandowski, Lech Wałęsa i Jan Paweł II. Prawie na całym świecie nie wiedzą kto to jest A.Duda, nawet nie wiedzą jak się nazywa nasz prezydent, ale wiedzą kto to jest Lewandowski i kto Wałęsa !
Najnowsze komentarze (114)
575
7 miesięcy temu
często jeżdżę za granicę na pytanie o znanych ludzi z Polski najczęściej słychać Lewandowski,Wałęsa i Tusk.
Znudzony
7 miesięcy temu
Tokarczuk i Holland??? Przecież to są znane antypolskie żydolewaczki! Kto ustalał listę kandydatów do narodowej dumy???
vbgb
7 miesięcy temu
Córeczce załatwił pracę w stolicy a co w Krakowie nie ma?
9i7 NIE
7 miesięcy temu
9 i 7 chluby nam nie daje
piotrowicz
8 miesięcy temu
Qwajapierd,,,,w pysk gdzie tendługopis zeswoją pańcią jeszcze wlezie może do szalet publicznych bo tam tam ich miejsce
ms
8 miesięcy temu
zwolennikow PO jest b.maly procent ,wiec 50 % z tego to jest prawie nic i nie ma znaczenia w najwiecej nawet popularnych badaniach.
mg
8 miesięcy temu
duda powinien siedziec Lewandowski to inny swiat
turysta67
8 miesięcy temu
.w palermo pytali mnie o mario banasino
bCGkwXBT
j.
8 miesięcy temu
hierarchia zarobkowa.
#99
8 miesięcy temu
Robienie polakom wody z mozgu ...ciag dalszy
Jana
8 miesięcy temu
Dziwne są te porównania, przecież Lewandowski to piłkarz i bega za piłką, a że cały świat ogląda mecze to i jest znany, jako świetny zawodnik. Czas mu sprzyja i jest dobry w swojej pasji.
Weryfikacja
8 miesięcy temu
A kto to jest ten duda ??????!!!!!
D.Rex
8 miesięcy temu
"brawo" ziomki szkoda że na pierwszym miejscu nie stanęła Lewandowska
diego
8 miesięcy temu
Czy ktoś mi powie czym Pan Duda rozsławił nasz kraj? Podpisywaniem na stojąco dokumentów u Trampa??? Podpisywaniem ustaw po nocach? Noszeniem kapci prezesowi? Ktoś może podpowie, bo nie ogarniam.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić