o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Polacy przemówili: Robert Lewandowski, a dopiero za nim Andrzej Duda

114
Podziel się

Polacy są dumni z rodaków, którzy rozsławiają nasz kraj na cały świat. Z kogo najbardziej? O to postanowiliśmy zapytać ich samych. Polacy uznali, że palma pierwszeństwa w tej dziedzinie należy się Robertowi Lewandowskiemu. Prezydent Andrzej Duda został pokonany przez jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.

andrzej duda
andrzej duda (PAP, Jacek Turczyk)
bDZeVfQR

Kandydatów wytypowaliśmy pięcioro. Znaleźli się w tym gronie prezydent Andrzej Duda, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury Olga Tokarczuk, reżyserka i scenarzystka Agnieszka Holland oraz piłkarz Robert Lewandowski.

Którą z tych osób Polacy wskazali jako tę, z której są najbardziej dumni?

Z badania, jakie przeprowadziliśmy na panelu Ariadna wynika, że kultura znajduje się w cieniu polityki, która z kolei, co wiadomo nie od dziś, dzieli społeczeństwo. Łączy zaś sport.

bDZeVfQT

Zobacz też: Donald Tusk szefem Europejskiej Partii Ludowej. Borys Budka o jego reakcji na gratulacje od Andrzeja Dudy

Polacy uznali, że tym, kto najlepiej reprezentuje Polskę na świecie, jest Robert Lewandowski. Napastnika reprezentacji Polski i Bayernu Monachium wskazało 26 proc. badanych. Za plecami "Lewego" znaleźli się Andrzej Duda (22 proc.) i Donald Tusk (14 proc.).

Miejsca na podium nie wystarczyło dla Olgi Tokarczuk i Agnieszki Holland – pisarka i reżyserka zdobyły odpowiednio 9 i 7 proc. głosów.

bDZeVfQZ

Zupełnie inaczej prezentują się wyniki, gdy podzielić je na elektoraty PiS i KO. Według wyborców PiS zdecydowanie najlepiej Polskę reprezentuje Andrzej Duda, którego wskazało 54 proc. badanych sympatyzujących z tą partią. Donald Tusk zdobył tylko 1 proc. ich głosów.

Kolejność jest odwrócona w przypadku zwolenników KO – Tusk z wynikiem 50 proc. jest pierwszy, a Duda ostatni. Prezydenta wskazało tylko 2 proc. wyborców KO.

Elektoraty PiS i KO są natomiast zgodne w kwestii pozostałych osób – w obu przypadkach miejsca trzecie, czwarte i piąte zajmują kolejno Lewandowski, Tokarczuk i Holland.

bDZeVfRa

A wy z kogo jesteście najbardziej dumni? Kto Waszym zdaniem najlepiej reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej? Czekamy na Wasze opinie.

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1024 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.
Termin realizacji: 15 – 19 listopada 2019 roku.

bDZeVfRb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDZeVfRu
KOMENTARZE
(114)
575
rok temu
często jeżdżę za granicę na pytanie o znanych ludzi z Polski najczęściej słychać Lewandowski,Wałęsa i Tusk.
Znudzony
rok temu
Tokarczuk i Holland??? Przecież to są znane antypolskie żydolewaczki! Kto ustalał listę kandydatów do narodowej dumy???
vbgb
rok temu
Córeczce załatwił pracę w stolicy a co w Krakowie nie ma?
bDZeVfRv
9i7 NIE
rok temu
9 i 7 chluby nam nie daje
piotrowicz
rok temu
Qwajapierd,,,,w pysk gdzie tendługopis zeswoją pańcią jeszcze wlezie może do szalet publicznych bo tam tam ich miejsce
ms
rok temu
zwolennikow PO jest b.maly procent ,wiec 50 % z tego to jest prawie nic i nie ma znaczenia w najwiecej nawet popularnych badaniach.
mg
rok temu
duda powinien siedziec Lewandowski to inny swiat
turysta67
rok temu
.w palermo pytali mnie o mario banasino
j.
rok temu
hierarchia zarobkowa.
#99
rok temu
Robienie polakom wody z mozgu ...ciag dalszy
Jana
rok temu
Dziwne są te porównania, przecież Lewandowski to piłkarz i bega za piłką, a że cały świat ogląda mecze to i jest znany, jako świetny zawodnik. Czas mu sprzyja i jest dobry w swojej pasji.
Weryfikacja
rok temu
A kto to jest ten duda ??????!!!!!
D.Rex
rok temu
"brawo" ziomki szkoda że na pierwszym miejscu nie stanęła Lewandowska
bDZeVfRn
diego
rok temu
Czy ktoś mi powie czym Pan Duda rozsławił nasz kraj? Podpisywaniem na stojąco dokumentów u Trampa??? Podpisywaniem ustaw po nocach? Noszeniem kapci prezesowi? Ktoś może podpowie, bo nie ogarniam.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić