Jan Muller| 

Polak "nauczył kultury" wulgarnego 15-latka. Skopał go i okradł

112

35-letni Polak stanął przed sądem w Irlandii oskarżony o napaść na nieletniego. Bronił się mówiąc, że miała to być lekcja dla nastolatka.

Polak "nauczył kultury" wulgarnego 15-latka. Skopał go i okradł
(Matt Cardy /Getty Images)

Nasz rodak pobił 15-latka i zabrał mu telefon w centrum handlowym Laois Shopping Centre. Chwilę wcześniej, chłopak wraz z kolegami miał wulgarnie obrazić Polaka i jego dwóch znajomych. Łukasz P. nie puścił im tego płazem.

Nastolatki rzuciły się do ucieczki, ale jeden z nich nie dał rady wdrapać się na pobliską ścianę i upadł wprost pod nogi oskarżonego i drugiego mężczyzny - zeznał przed sądem prowadzący sprawę inspektor policji Ollie Baker.

Młody człowiek został skopany i pobity pięściami. Łukasz P. uderzył go pięścią i zabrał telefon komórkowy. Policjant z w irlandzkiego miasta Portlaoise zwrócił uwagę, że było to jego pierwsze przestępstwo.

Obrońca polskiego imigranta powiedział, że jego klient pił wcześniej alkohol w towarzystwie dwóch kolegów, także Polaków. Zareagowali, gdy w ich stronę padł stek wyzwisk - donosi leinsterexpress .ie.

Zabranie telefonu "miało być lekcją dla 15-latka" - wyjaśnił adwokat. Jego klient wcale nie miał potrzeby zatrzymać aparatu, więc zgodził się na jego zwrot. Wkrótce ktoś zadzwonił na skradzioną komórkę i prosił o oddanie. Wyznaczono czas i miejsce. Gdy Łukasz P. zjawił się pod wskazanym adresem, czekać na niego miała cała grupa agresywnych nastolatków - Polak schronił się więc w pobliskim sklepie. Następna rozprawa odbędzie się 8 marca.

Zobacz także: Zobacz także: Kazik przestrzega przed kradzieżą: "Miałem wtedy 13 lat, była to nauczka na całe życie"

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić