Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Beata Kruk
|
aktualizacja

Polka samotnie zdobyła Biegun Południowy

24
Podziel się:

Maszerowała przez Antarktydę 69 dni

Polka samotnie zdobyła Biegun Południowy
(Facebook.com, Samotnie Na Biegun.pl)

Małgorzata Wojtaczka przemierzyła 1200 kilometrów w ekstremalnie niesprzyjających warunkach. Dzielna podróżniczka musiała stawić czoła nie tylko temperaturom sięgającym -34 stopni Celsjusza i porywistym wiatrom, ale również własnemu zmęczeniu.

Wrocławianka nie mogła sobie pozwolić na opóźnienia w marszu. Istniało ryzyko, że nie dotrze na biegun przed końcem sezonu. Wtedy właśnie likwiduje się amerykańską bazę antarktyczną. Wówczas Amerykanie zabraliby wrocławiankę z trasy. Dlatego też spała krócej niż powinna, oszczędzała również na jedzeniu, gdy odkryła, że zapasy powoli się kończą.

Polka opuści Biegun Południowy w ciągu najbliższych 48 godzin. Wraz z ostatnimi pracownikami amerykańskiej bazy poleci samolotem do centrum ALE "UNION GLACIER" w pobliżu najwyższej góry Antarktydy, Masywu Vinsona. Stamtąd odleci do Chile - informuje TVN24.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(24)
jaca
6 lat temu
no to teraz tylko Ksieżyc
v8tatra
6 lat temu
nigdzie nie doszła bo biegun Pd to pierścień wokół płaskiej ziemii, antarktyda do zamknięty obszar, wejśie to pewna śmierć nwo pilnie strzeże swoich tajemnic
Głos
6 lat temu
Jak będzie Pani szła na połnocny, to chętnie się zabiorę, zwłaszcza że jest on bardzo pilnie strzeżony przez rządy różnych narodowosci. Ciekawe dla czego?
inka
6 lat temu
Jednak kobiety sa silne,podziwiam ja,cudownie!!!!!!!!!!
real
6 lat temu
i co z tego ?
Pan Gość.
6 lat temu
Jeśli może to nich wyjawi jakie przyrządy posiadała, które wskazały jej, że jest na biegunie południowym. Samo dotarcie do jakiejś bazy o niczym nie przesądza.
Krakus_x
6 lat temu
nie widzę sensu takiego poświęcenia ale gratuluję realizacji
Zdegustowany
6 lat temu
Sorry, ale po co?
ewlo19
6 lat temu
Jakim cudem pani Małgorzata zdobyła samotnie biegun południowy pokonawszy tylko 1200 km skoro Antarktyda ma powierzchnię 14,0 mln km², jest piątym co do wielkości kontynentem po Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej, prawie dwa razy większym od Australii ?
Niebocentryk
6 lat temu
Czy to na pewno był biegun? Reinhold Messner musiał nadłożyć kilka dni drogi, aby dojść gdzieś tam. Ale to nie był biegun, bo pilnują go służby amerykańskie. Na biegunie jest otwór na zewnątrz kuli ziemskiej. My żyjemy w środku, a kosmos jest malutki. Reszta to ściema.
BmX
6 lat temu
Gratulacje!! no to do zdobycia został Polakom już tylko wszechświat :)
ja
6 lat temu
gratulacje
dd
6 lat temu
Teraz czas na Arabie Saudyjska:)
o
6 lat temu
Fake. Biegun i wiele regionów antarktydy są zamknięte jak strefa 51.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić