Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Seweryn Dracki
|
aktualizacja

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Były nieprawidłowości

529
Podziel się:

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie jest postumentem kontrowersyjnym nie tylko ze względu na umiejscowienie, a dla niektórych i samą postać, którą przedstawia. Kontrowersje budzi też jego budowa, a właściwie licznie nieprawidłowości, które w trakcie stwierdzili eksperci.

07.11.2018 Warszawa Montaz pomnika Lecha Kaczynskiego na Placu Pilsudskiego  fot. Stefan Maszewski/REPORTER
07.11.2018 Warszawa Montaz pomnika Lecha Kaczynskiego na Placu Pilsudskiego fot. Stefan Maszewski/REPORTER (East News, Stefan Maszewski/Reporter)

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie był budowany z naruszeniem obowiązującego prawa - informuje w najnowszym wydaniu tygodnik "NIE" (który już w piątek 9 listopada trafi do kiosków). Prace ruszyły 31 października, a więc zaledwie 10 dni przed planowanym na sobotę 10 listopada (kolejna miesięcznica smoleńska) odsłonięciem monumentu. Nic więc dziwnego, że były nie tylko chaotyczne, ale też ślepe na obowiązujące prawo.

Dziennikarz tygodnika - Michał Marszał wskazał na szereg nieprawidłowości, m.in. brak tablicy informacyjnej, niedotrzymywanie zasad BHP czy też przeprowadzanie prac wbrew zdrowemu rozsądkowi i przyjętym prawidłom (m.in. nawiercanie dziur w ziemi już po tym, gdy cokół stanął, a nie przed).

Co ciekawe, sprawą zainteresowała się też Państwowa Inspekcja Pracy. Przeprowadzona przez nią kontrola potwierdziła nieprawidłowości podczas budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie na placu Piłsudskiego.

Inspektor pracy OIP Warszawa stwierdził:
- wykonywanie prac na wysokości bez właściwego zabezpieczenia
- brak środków ochrony indywidualnej
- brak zabezpieczenia używanych przewodów elektrycznych
- niewyznaczenie strefy niebezpiecznej (dotyczącej zagrożenia spadania przedmiotów z wysokości)

W związku z tymi nieprawidłowościami *inspektor zastosował jedynie pouczenie ustne. *

WIĘCEJ o tej sprawie przeczytasz w najnowszym tygodniku "NIE" *(od piątku w kioskach) w artykule Michała Marszała _"Jak budują debeściaki"_*

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(529)
POL
4 lata temu
Dostał pomnik za ubabranie Polaków w zbiorowy mord w Jedwabnem . Wyrozumiałość dla strony żydowskiej była ważniejsza niż wyrozumiałość i przyszłość Polaków . Teraz do końca świata będą Polaków oskarżać o współudział w holokauście . DZIĘKUJEMY PANIE KACZYŃSKI ŻE NAS PAN TAK URZĄDZIŁ Należał się pomnik tylko nie od Polaków.
niezrzeszony
4 lata temu
Cytując p. Moczulskiego "małczat sabaki". Nie możecie przeżyć, że POMNIK stoi.
men
4 lata temu
Warszawiacy żal mi was,wybraliście do rządzenia naszą stolicą najgorsza patologie jaka mogła się przytrafić w naszym państwie ...
Ter
4 lata temu
Za dwa lata w tym miejscu będzie trawnik...
jaca
4 lata temu
nasz wielki KIM IR lech,tak urósł ,że piłsucki to jakiś leszcz
rafalwyszynsk...
4 lata temu
zauważyłem że pomnik jest słabo przymocowany do postumentu ,jakieś krótkie trzpienie wypolerowane wsadzone w luźne otwory i wypełnione klejem montażowym z tubki z Tesco ,przy dużym wietrze pomnik runie, jak wypolerowany krótki rurkowy przedmiot typu trzpień ma utrzymać takiego kolosa?dziadostwo
1,2....
4 lata temu
"Ikona",symbol PiS,który tylko ma prawo w nazwie,a szanować nie zamierza...wygodniej zmienić bo to taka "dobra zmiana".Zmieniać ciemną nocką z podpisem naczelnego bladym świtem. Ciekawe co na takie metody powiedziałby Lech Kaczyński???!!!
Nie !
4 lata temu
Wypisz, wymaluj Bierut !
wanderer
4 lata temu
z tego że napis brzmi "lech kaczyński" nie wynika że to jego pomnik. brak obrączki sugerowałby/potwierdzałby właśnie że to pomnik jarosława...
Zofia
4 lata temu
ludzie Pisu całkowicie ogłupieli ( oczy wam zarosły sadłem) na punkcie ww Lecha, bo w sumie czym on się zasłużył Polsce no czym? Wg mnie to był tylko prezydentem oraz bratem obecnego Jaroslawa ( ma wiele na sumieniu i tylko on o tym wie ewentualnie kolega Macierewicz, który zwiał pociągiem do Warszawy chwile po katastrofie)Panie Jaroslawie pomniki brata, ulice, skwery ronda budynki jego imieniem niczego nie zmienią, Prawdę zna pan i niczym nie odkupi się.Zapewne komisja pańskiego kolegi będzie działać jeszcze kilkanaście lat wszak co miesiąc wpływa gotówka na ich konta. Chore państwo już jest i trzeba dobrego lekarza.
Obywatel Rzec...
4 lata temu
Co to jest za kraj RP? Ja zyje w Rzeczpospolitej Polskiej a nie w RP i w tytule powinna byc pelna nazwa "Prezydent M.St. Warszawy " czy panowie inicjatorzy naprawde musza wszystko spieprzyc?
ech
4 lata temu
Choć raz jest nieco bardziej słusznego wzrostu. Pomnik Yaro pewnie będzie o 40 cm wyższy, he, he.
Big Gatzby
4 lata temu
Jak ten z Poronienia
bayer
4 lata temu
Kwa kwa
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić