Seweryn Dracki| 
aktualizacja 

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Były nieprawidłowości

637

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie jest postumentem kontrowersyjnym nie tylko ze względu na umiejscowienie, a dla niektórych i samą postać, którą przedstawia. Kontrowersje budzi też jego budowa, a właściwie licznie nieprawidłowości, które w trakcie stwierdzili eksperci.

07.11.2018 Warszawa Montaz pomnika Lecha Kaczynskiego na Placu Pilsudskiego  fot. Stefan Maszewski/REPORTER
07.11.2018 Warszawa Montaz pomnika Lecha Kaczynskiego na Placu Pilsudskiego fot. Stefan Maszewski/REPORTER (East News, Stefan Maszewski/Reporter)

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie był budowany z naruszeniem obowiązującego prawa - informuje w najnowszym wydaniu tygodnik "NIE" (który już w piątek 9 listopada trafi do kiosków). Prace ruszyły 31 października, a więc zaledwie 10 dni przed planowanym na sobotę 10 listopada (kolejna miesięcznica smoleńska) odsłonięciem monumentu. Nic więc dziwnego, że były nie tylko chaotyczne, ale też ślepe na obowiązujące prawo.

Dziennikarz tygodnika - Michał Marszał wskazał na szereg nieprawidłowości, m.in. brak tablicy informacyjnej, niedotrzymywanie zasad BHP czy też przeprowadzanie prac wbrew zdrowemu rozsądkowi i przyjętym prawidłom (m.in. nawiercanie dziur w ziemi już po tym, gdy cokół stanął, a nie przed).

Co ciekawe, sprawą zainteresowała się też Państwowa Inspekcja Pracy. Przeprowadzona przez nią kontrola potwierdziła nieprawidłowości podczas budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie na placu Piłsudskiego.

Inspektor pracy OIP Warszawa stwierdził:
- wykonywanie prac na wysokości bez właściwego zabezpieczenia
- brak środków ochrony indywidualnej
- brak zabezpieczenia używanych przewodów elektrycznych
- niewyznaczenie strefy niebezpiecznej (dotyczącej zagrożenia spadania przedmiotów z wysokości)

W związku z tymi nieprawidłowościami *inspektor zastosował jedynie pouczenie ustne. *

WIĘCEJ o tej sprawie przeczytasz w najnowszym tygodniku "NIE" *(od piątku w kioskach) w artykule Michała Marszała _"Jak budują debeściaki"_*

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić