Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Porażająca liczba rannych w Katalonii. Władze w Madrycie tłumią bunt w regionie

112
Podziel się

Niedzielne referendum w Katalonii przerodziło się w regularną walkę z policją. Oficjalne dane mówią o przynajmniej 760 rannych osobach. Wiele z nich ciężko.

Porażająca liczba rannych w Katalonii. Władze w Madrycie tłumią bunt w regionie
(PAP/EPA)
bETCjkwl

Referendum w sprawie niepodległości Katalonii jest sprzeczne z hiszpańską konstytucją. Katalończycy niewiele sobie z tego robią. Im bardziej policja i gwardia cywilna próbują przeszkadzać głosującym, tym sytuacja zdaje się bardziej wymykać spod kontroli. Policja bezlitośnie bije protestujących i wyciąga ich z lokali wyborczych. Zabierane są urny i karty wyborcze.

*Wobec brutalności władz centralnych protestuje burmistrz Barcelony. *Ada Colau domaga się od policji natychmiastowego przerwania działań "wymierzonych w bezbronną ludność". Nagrania z sieci pokazują skalę zamieszek.

bETCjkwn

Policja hiszpańska donosi o 11 rannych funkcjonariuszach. Ofiar po drugiej stronie jest więcej, bo oddziały szturmujące lokale wyborcze strzelają do blokujących je ludzi z gumowych kul. Podobne sceny, jak w Barcelonie, rozgrywają się także na obszarze całego regionu autonomicznego na północnym wschodzie Hiszpanii.

bETCjkwt

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETCjkwO
KOMENTARZE
(112)
jan
4 lata temu
Panowie byli na dopingu i lali, ten naród to robił w historii.
Rad
4 lata temu
Jak zachodni kraj bije społeczeństwo to unia nie widzi problemu, ale jeśli ze wschodu to nie godne demokracji. Taka unia podziału
lal
4 lata temu
nas się gani a u nich... Hiszpania m wewnętrzne sprawy ha ha ha . Cała ta d**okracja . Co my jeszcze robimy w tej zgniłej strukturze!
bETCjkwP
Milan
4 lata temu
Bono przed jednym ze swoich koncertów powiedział, że naszym braciom i siostrom w Polsce zabierana jest wolność. Ciekawe czy coś powie o Katalonii
wert
4 lata temu
Gdzie jest Timermans,Junkers,rudy z wermachtu,co nie ich sprawa,ale we wschodnich krajach,to nawet i korniki łysemu staremu Timeranowi przeszkadzaja i moga żubry mordować,chyba juz dosyc tego bezprawia,szwabow i zabojadow
Ania
4 lata temu
UE (w tym Hiszpania) musi sobie odpowiedzieć czym jest: demokracją czy totalitarno-lewackim tworem? Jeśli demokracją to musimy grać wg jej zasad. Chcą zrobić referendum, przyjdzie uznawalna większość zagłosować, zagłosują, przeliczą głosy i działamy jak cywilizowani ludzie a nie kule, pałki i armatki. I taką mam opinię nawet jeśliby doszło do analogicznej sytuacji na Śląsku czy w Kalifornii.
li
4 lata temu
... demokracja w ustach lewaków jest nic nie znaczącym słowem.Nie ma takiej niegodziwości, której nie zrobią lewacy, by utrzymać swoje synekury, nie ma!!
ZaropiałaZwał...
4 lata temu
Tak się dzieje kiedy pozwala się istnieć lewactwu od którego mniej szkodliwy jest nawet islam. Kara śmierci powinna być przywrócona i stosowana w szczególności za jakikolwiek przejaw lewackich poglądów.
Realista
4 lata temu
Ciekawe komu na rękę jest taka eskalacja konfliktu? Łatwo jest skłócić ludzi, pogodzić będzie dużo trudniej.
nina
4 lata temu
A u nas mało brakuje?
mArk
4 lata temu
Bandycka Policja .....
Kremowy Kreci...
4 lata temu
demokracja po królewsku, czyli królewska demokracja w Hiszpanii, nic dobrego z tego nie będzie, a Hiszpania zrobiła krok do rozpadu, ale chęć powstania Katalonii można stłumić siłowo, w odwodzie jeszcze jest wojsko i..., pewnie do jego użycia dojdzie.
co na to komi...
4 lata temu
Nie niepokoi się? debaty o stanie demokracji w Hiszpanii w trybie pilnym nie urządza? A teraz wyobraźmy sobie co by się działo gdyby w Polsce policja tak lała kodziarzy demonstrantów.... ujjjj, aż strach myśleć jakie larum by się podniosło w brukseli. Niemcy już by wkraczali z bratnią pomocą uciskanemu narodowi entuzjastycznie witani przez nowoczesnych po-kemonów.
bETCjkwH
Kibic
4 lata temu
Ludki drogie co wy bredzicie. Po pierwsze wyobrażacie sobie żeby Floryda oderwała się od USA, Burgundia od Francji, albo Syberia od Rosji? A może Szanghaj oderwie się od Chin? Bajki. Po drugie czy Katalonie stać na spłacenie zobowiązań wobec Hiszpanii, Katalonia zostanie przyjęta do UE. Wątpię. Więc będzie z tego państwo mniej więcej takie jak Kosowo, bieda i mafie. Nikt przy zdrowych zmysłach ich nie poprze, bo zaraz miałby taką Katalonię u siebie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić