Premiera przesunięta. "Smoleńsk" nie jest gotowy

85

Film w reżyserii Antoniego Krauze nie wejdzie jednak do kin 15 kwietnia. Nie ujawniono na razie nowej daty premiery.

Premiera przesunięta. "Smoleńsk" nie jest gotowy
(Youtube.com)

O zmianie poinformowała firma Kino Świat, która jest dystrybutorem obrazu. Decyzja o przesunięciu premiery filmu "Smoleńsk" na późniejszy termin podjęta została przez producenta.

Ze względu na dobro filmu Antoniego Krauze pt. „Smoleńsk” zmuszeni jesteśmy przesunąć datę jego premiery. Z uwagi na trudności przy realizacji filmu i stopień technologicznego skomplikowania, dodatkowy czas jest niezbędny, by przedstawić widzom w pełni ukończone dzieło - poinformował cytowany przez portal wPolityce.pl producent filmu, Maciej Pawlicki.

W filmie Antonego Krauzego w rolę Lecha Kaczyńskiego wcielił się Lech Łotocki. Pierwszą damę zagrała natomiast Ewa Dałkowska. Ponadto w obsadzie znaleźli się między innymi: się Aldona Struzik, Jerzy Zelnik, Katarzyna Łaniewska, Anna Samusionek i Andrzej Mastalerz. Scenariusz "Smoleńska" napisali: Antoni Krauze, Tomasz Łysiak, Maciej Pawlicki oraz Marcin Wolski. Zdjęcia kręcono w Polsce i USA.

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami - członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia - ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (w jej roli Beata Fido), dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej, próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy - głosi pochodzący od dystrybutora oficjalny opis filmu.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić