Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Przerażające odkrycie. Liceum stoi na 145 trumnach

Podziel się:

To odkrycie zszokowało miejscową społeczność i rozniosło się echem po całym świecie. Okazało się, że szkoła średnia została zbudowana na działce, która wcześniej pełniła funkcję cmentarza. Kto zawinił? Urzędnicy zapowiadają śledztwo.

Przerażające odkrycie. Liceum stoi na 145 trumnach
(East News, Tampa Bay Times/Associated Press)

Pod terenem liceum wciąż znajduje się 145 trumien. Do skandalu doszło w mieście Tampa na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

Aż przez dwa tygodnie na obszarze szkoły trwały dokładne badania. Wyposażeni w specjalne radary technicy metr po metrze sprawdzali, co znajduje się pod ziemią liceum. Ostatecznie udało im się naliczyć aż 145 trumien.

Wnioski techników zgadzają się z miejską dokumentacją. Pierwsze ustalenia wykazały, że na początku lat 40. XX wieku działka pozostawała własnością Tampy. Na terenie został otwarty Cmentarz Ridgewood, gdzie odbywały się pochówki najuboższych przedstawicieli społeczności. Większość z nich była czarnoskóra.

W 1960 roku zapadła decyzja o przekazaniu działki pod budowę szkoły. W jaki sposób doszło do makabrycznej transakcji? Trzy lata wcześniej teren trafił w ręce prywatnej firmy, która z kolei odsprzedała ją okręgowi szkolnemu. Mimo że przygotowane dokumenty zawierały adnotację o poprzednim przeznaczeniu obszaru, z czasem sprawa odeszła w niepamięć.

Zobacz także: Zobacz też: Niezwykłe odkrycie robotników we Francji

Już od miesiąca teren szkoły pozostaje ogrodzony. Na razie nie zapadła ostateczna decyzja co do przyszłości działki. Istnieją dwie możliwości – albo nadal będzie pełniła funkcję terenu szkolnego, albo wróci do dyspozycji rady miasta.

Specjaliści uważają, że znaczna część trumien z ciałami uległa już rozkładowi. Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy w Tampie doszło do podobnego odkrycia. Kilka miesięcy temu miał miejsce inny skandal. Mieszkańcy kompleksu mieszkaniowego odkryli, że mieszkają na terenie Cmentarza Zion.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić