Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Przeżył wielką powódź, zatłukły go 5-letnie dzieci

73
Podziel się

Niezrozumiała tragedia w czeskiej Igławie. W lokalnym ogrodzie zoologicznym kilkuletnie dzieci zatłukły kamieniami flaminga. Drugiego poważnie raniły. Zabity ptak był niezwykle lubiany i popularny wśród zwiedzających. Cieszył się sporą sławą jako ten, który w 2002 roku przeżył wielką powódź w zoo w Pradze.

Przeżył wielką powódź, zatłukły go 5-letnie dzieci
(Richard Viduna/ ZOO Jihlava)
bEUkFaCt

*Zoo w położonej koło Pragi Igławie to atrakcja Wysoczyzny Czesko-Morawskiej. *Niedawno przybyła tam też z rodzicami trójka dzieci w wieku 5, 6 i 8 lat. W którymś momencie dzieci odłączyły się od dorosłych, weszły na wybieg dla ptaków wodnych i zaatakowały stado flamingów. Obrzuciły je kamieniami.

Gdy jeden padł martwy, dzieci zaczęły kopać jego ciało. Chorą zabawę przerwał pracujący w pobliżu elektryk. Na jego widok młodzi napastnicy uciekli - donosi "Blesk".

Dzięki monitoringowi szybko wypatrzono uciekinierów. Zanim rodziny opuściły zoo, na miejscu zjawiła się policja. Mundurowi opowiadali potem, że dzieci kompletnie nie przejmowały się tym, co zrobiły. Ich rodzice zostaną obciążeni kosztami. Zabitego flaminga wyceniono na 50 tys. koron (ok. 8 tys. zł). Czeka ich też rozprawa w sądzie rodzinnym.

bEUkFaCv

*Zatłuczony flaming miał 16 lat, mógłby żyć jeszcze drugie tyle. *Doczekał się 8 potomstwa. Jako młody ptak przetrwał najtragiczniejszą powódź w Czechach w tym stuleciu. Straty ogrodu sięgnęły ponad 230 mln koron, a wiele zwierząt nie przeżyło powodzi. Praskie zoo straciło wówczas m.in. część gadów, słonia indyjskiego, goryla oraz lwa morskiego.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUkFaCW
KOMENTARZE
(73)
Sprawiedliwoś...
5 lata temu
To pewnie było cygańskie bydło. 5, 6 i 8 lat - taka agresja i sadyzm w takim wieku? W 2012 r. na Słowacji dwie sztuki cygaństwa spaliły zamek. Nabrali sobie Czechosłowacy tego bydła, to niech się bawią.
aaa
5 lata temu
Ale nie groźcie dzieciom paluszkiem bo się jeszcze zestresują!!! Kupcie im po lizaku i spokojnie wytłumaczcie że to było "be"...
moj nick
5 lata temu
Przez rok w workach pokutnych do szkoly z odpowiednim napisem na plecach
bEUkFaCX
Antypis
5 lata temu
U nas też wkrótce 500plus-bachory tak będą się zachowywać.
ALA
5 lata temu
w CZECHACH KOSCIOLY POZAMYKANE ! NIE UCZY SIE EMPATI ! TYLKO PATOLOGI !
NIC
5 lata temu
Tego ich uczą na religii?
Jan
5 lata temu
Ach te robotniczo-chłopskie dzieci wszędzie są takie same
WO_)Mert
5 lata temu
A czy teraz nie można tych gnojków zatłuc kamieniami a potem skopać ich ciał?
magda
5 lata temu
a gdzie byli rodzice ?
kk
5 lata temu
Do klatki ze lwami .One by sprawę załatwiły polubownie ...
nick
5 lata temu
A jakiej narodowości ta dzicz?
Mańka
5 lata temu
I przestańcie wyładowywać się na dzieciach bo to wina rodziców... jak mogli tak małym dzieciom pozwolić na oddalenie się od siebie?
Mańka
5 lata temu
Teraz mnóstwo ludzi wypowiada się źle o bezstresowe wychowywaniu dzieci, a kiedy krzyknęła m na swoje dzieci na ulicy żeby ich ogarnąć, znalazła się dama z Yorki em i stwierdziła żebym przestała na nich krzyczeć... szczegół że w szkole dziecko młodsze stwierdziło że pani na niego krzyczy, a ja nie mogę? Mam go tłuc czy co? Żałosne
bEUkFaCP
Iza
5 lata temu
Jak ja nie lubi e dzieci. A to to potwory, wstrętne larwy ludzkie! Wyjdą dopiero te Srajanki Srassiki czy jak je tam zwą .. karyny! Nienawidze dzieci! Nigdy sobie potwora nie zrobię!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić