REKLAMA
Odświeżone 15 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas11.07.19 (06:10)

Rekin połknięty w całości. Wrakoń zaatakował znienacka w głębinach

Gdy rekiny były w trakcie pożerania miecznika, nagle jednego z nich zjadła ogromna ryba. Wrakoń połknął rekina w całości. Naukowcy badający głębiny oceanu u wybrzeży Karoliny Południowej byli świadkami nieczęsto spotykanego widoku.
@oceanexplorer / twitter.com

Wszystko nagrała kamera. Świadkiem podwodnej sytuacji był zespół amerykańskich badaczy z Narodowej Agencji Oceanów i Atmosfery, którzy wypuścili w głębiny zdalnie sterowany pojazd. Na filmie widać, jak chmara małych rekinów żywi się szczątkami martwego miecznika, który leży na dnie oceanu. Nagle jeden z rekinów z drapieżcy staje się ofiarą.

Naukowcy byli w szoku. Gdy rekiny zjadały miecznika, w pewnym momencie pojawił się przeciwnik. Oczom badających ocean Amerykanów ukazał się wrakoń. Jest to duża, koścista ryba (tak, jej szkielet jest częściowo skostniały). Zwierzę momentalnie wyłoniło się zza rogu pojazdu badawczego. Następnie połknęło w całości jednego z rekinów - czytamy w oświadczeniu NOAA.

REKLAMA

To rzadkie i zaskakujące wydarzenie pozostawia nam więcej pytań niż odpowiedzi, ale taka jest natura badań naukowych - powiedział Peter Auster, naukowiec instytutu Mystic Aquarium.

Na rekinią ucztę naukowcy natknęli się podczas badania wraku statku. Specjaliści analizowali, na jakiej głębokości znajdują się jego szczątki. Do tej pory udało się im ustalić, że pochodził on z okresu II wojny światowej. Całe przedsięwzięcie odbywa się w ramach ekspedycji Deep 2019, która potrwa do 12 lipca.

Zobacz też: Poczuł ukłucie w stopę. 24 lata później dowiedział się, co to było

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij