Radosław Opas
Radosław Opas| 
aktualizacja 

Naukowcy przeprowadzili nowe badania nad selfie. Wyniki są szokujące

19

Na całym świecie podczas robienia sobie zdjęć zginęło co najmniej 259 osób. Nowe badania pokazują, jak duże żniwa zbiera moda na selfie.

Naukowcy przeprowadzili nowe badania nad selfie. Wyniki są szokujące
(East News, MAURO PIMENTEL)

Wyniki oparto na statystykach z 6 lat. Dane zostały opublikowane w indyjskim czasopiśmie „Dziennik medycyny rodzinnej i podstawowej opieki”. Naukowcy zbierali je w okresie między październikiem 2011 a listopadem 2017 roku. Grupą badawczą w dużej większości byli mieszkańcy Indii.

Selfie zabijają więcej osób niż rekiny. W badanym okresie na świecie odnotowano 50 przypadków zagryzień przez rekiny. To aż o 209 mniej w porównaniu do ofiar, które zginęły, robiąc sobie zdjęcie.

Przeważają mężczyźni. Według danych przedstawiciele płci męskiej stanowią aż 75 proc. osób, które zginęły podczas robienia selfie. Najbardziej narażeni są nastolatkowie, którzy lubią podejmować duże ryzyko. Do najczęstszych przyczyn śmierci należy np. utonięcie czy upadek z dużej wysokości.

Zobacz także: Zobacz też: Selfie na stole pingpongowym. Mało przemyślany pomysł

Problem istnieje na całym świecie. Zanotowanych w Indiach zgonów jest na razie 159. Ludzie z powodu fotografii giną jednak też w Stanach Zjednoczonych (14) czy Rosji (16) - donosi serwis thenational.ae.

Amatorów selfie ostrzegają władze. Sytuacja stała się na tyle poważna, że w jej poprawę angażują się nawet lokalni urzędnicy i politycy. W Bombaju powstało już 16 "stref bez selfie". Władze Chorwacji proszą z kolei wprost, aby nie robić „głupich i niebezpiecznych zdjęć”. Świat zaczął reagować po tym, jak cudem uratowano Kanadyjczyka, który spadł z 75 metrów w Narodowym Parku Jezior Plitwickich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić