REKLAMA
Odświeżone 24 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas02.08.19 (07:19)

Naukowcy przeprowadzili nowe badania nad selfie. Wyniki są szokujące

Na całym świecie podczas robienia sobie zdjęć zginęło co najmniej 259 osób. Nowe badania pokazują, jak duże żniwa zbiera moda na selfie.
MAURO PIMENTEL / East News

Wyniki oparto na statystykach z 6 lat. Dane zostały opublikowane w indyjskim czasopiśmie „Dziennik medycyny rodzinnej i podstawowej opieki”. Naukowcy zbierali je w okresie między październikiem 2011 a listopadem 2017 roku. Grupą badawczą w dużej większości byli mieszkańcy Indii.

Selfie zabijają więcej osób niż rekiny. W badanym okresie na świecie odnotowano 50 przypadków zagryzień przez rekiny. To aż o 209 mniej w porównaniu do ofiar, które zginęły, robiąc sobie zdjęcie.

REKLAMA

Przeważają mężczyźni. Według danych przedstawiciele płci męskiej stanowią aż 75 proc. osób, które zginęły podczas robienia selfie. Najbardziej narażeni są nastolatkowie, którzy lubią podejmować duże ryzyko. Do najczęstszych przyczyn śmierci należy np. utonięcie czy upadek z dużej wysokości.

Zobacz też: Selfie na stole pingpongowym. Mało przemyślany pomysł

Problem istnieje na całym świecie. Zanotowanych w Indiach zgonów jest na razie 159. Ludzie z powodu fotografii giną jednak też w Stanach Zjednoczonych (14) czy Rosji (16) - donosi serwis thenational.ae.

Amatorów selfie ostrzegają władze. Sytuacja stała się na tyle poważna, że w jej poprawę angażują się nawet lokalni urzędnicy i politycy. W Bombaju powstało już 16 "stref bez selfie". Władze Chorwacji proszą z kolei wprost, aby nie robić „głupich i niebezpiecznych zdjęć”. Świat zaczął reagować po tym, jak cudem uratowano Kanadyjczyka, który spadł z 75 metrów w Narodowym Parku Jezior Plitwickich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij